Sitodruk od podstaw

CENA

Wielkość grupy

3 - 

5 os.

Czas trwania

6 godzin: od 11.30 do 17.30

O warsztatach

Warsztaty sitodruku prowadzimy od 2010 roku czyli już 10 lat! Jesteśmy profesjonalistkami, które znają się na temacie druku jak nikt inny.

Dla kogo?

Warsztat jest kameralnymi spotkaniem (maksymalnie 6 osób) nastawionym na indywidualną pracę z uczestnikami.

Odnajdą się na nich pasjonaci, amatorzy, artyści, młodzież, introwertycy i dusze towarzystwa!

Co dadzą Ci warsztaty?

W trakcie spotkania możesz poznać technikę sitodruku na podstawowym poziomie.

Zapoznasz się z takimi tematami jak:
- budowa matrycy,
- naświetlanie,
- podstawowe zasady przygotowania projektów,
- rodzaje farb wodnych (puchnące, perłowe, kryjące, transparentne),
- sposoby druku ręcznego oraz wiele różnych trików, których nie poznasz z filmów na YT.

Możesz wydrukować swój własny projekt na podstawie dowolnych grafik, rysunków lub projektów. Jeśli nie potrafisz albo nie zdążysz przygotować ich samodzielnie możesz skorzystać z tych dostępnych w naszej pracowni.

Dzięki nim stworzysz unikatową tkaninę, torbę, t-shirt bądź plakat!

Po warsztacie istnieje możliwość realizowania swoich projektów w naszej pracowni.

Program

Mniej więcej wygląda to tak:
11.30 - 13:00 - opowiadamy o wszystkich zawiłościach technicznych
(budowa matrycy, naświetlanie, przygotowanie projektów, rodzaje farb wodnych)
13:00 - 14.30 - zaczynamy drukować
14.30 - robimy przerwę na lunch
15 - 17.30 - dalej drukujemy aż furczy na całym Mokotowie!!!

Zapewniamy

Wszelkie materiały:
- 1 sito formatu A3 (istnieje możliwość dokupienia dodatkowej matrycy),
- emulsje światłoczułą,
- profesjonalne klisze,
- farby (puchnące, perłowe, kryjące, transparentne),
- wszelkie materiały dodatkowe.
A także nieskończoną wiedzę i nasze doświadczenie!

W trakcie warsztatu przewidziany jest MAŁY LUNCH oraz woda, kawa i herbata.

W trakcie warsztatów uwzględniamy wymagania sanitarno-epidemiologiczne (pracujemy cały czas w maseczkach).

Wymagamy

Podczas warsztatów jeśli chcecie możesz skorzystać z gotowych szablonów, które znajdują w naszej pracowni albo przygotować wzory samodzielnie.

Po dokonaniu płatność za warsztat otrzymacie wszelkie wskazówki, jak przygotować prawidłowo projekt do druku. Następnie trzeba przysłać go do nas 4 dni przed warsztatem.

Na samo spotkanie warto:
1. Zabrać ze sobą DUŻO podłoży do drukowania. Na początek może być to kawałek starego prześcieradła, stary tiszert, arkusze papieru. Posłużą Wam one do próbnych nadruków. Potem będziecie działać już właściwych podłożach (tkanina, papier).
2. Fartuchy ochronne czekają na Was w pracowni, ale i tak proponuję założyć gorsze ubrania albo zabrać coś ze sobą na zmianę.

Rękawiczki jednorazowe, fartuchy i płyn do dezynfekcji znajdują się na miejscu.

Jeśli w dniu warsztatu poczujesz się gorzej, nie przychodź, daj nam znać, znajdziemy jakieś dobre rozwiązanie.

Daty

Miejsce

Pracownia "AgaBrwi": Starościńska 1/3 lok.26, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Często najprostsze rozwiązania są najlepsze. Gdy Agnieszka Stanasiuk szukała nazwy dla swojego projektu, wybrała to, co sprawia, że ludzie ją zapamiętują. Kolorowy i rzucający się w oczy makijaż brwi to oczywista, ale nie jedyna oznaka kreatywnej i twórczej duszy Agi. Pod hasłem AgaBrwi kryje się szerokie spektrum artystycznej działalności Agnieszki. Od kolekcji odzieżowych, przez projekty kostiumów teatralnych po warsztaty z sitodruku. Pracownia działa od 2010 r. i obecnie mieści się na Mokotowie.


  Agnieszka Stanasiuk jest dyplomowaną artystką, która ukończyła Wydział Tkaniny i Ubioru w Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Ale druk na tkaninie skradł jej serce już w liceum. Pierwsze szablony wycinała w starych kliszach rentgenowskich. Jak sama mówi “sitodruk to narzędzie, które można wykorzystywać w różnorodny sposób. Można drukować na tkaninie, na papierze, na drewnie. Nawet na szkle, ceramice, pleksi czy metalu”. Prócz warsztatów komercyjnych, dla firm i osób prywatnych, realizuje również zajęcia dla uczelni wyższych ostatnio dla Katedry Mody warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W prowadzeniu warsztatów pomagają jej: nie zawodna i nieoceniona Natalia Kaczmarek, która w 2012 roku przyszła na jeden z warsztatów i już została, Karolina Droszcz, absolwentka tego samego kierunku co Aga, a niekiedy również siostra Agnieszki – Jagoda.


  Agnieszka prócz warsztatów robi własne projekty artystyczne: cykle obrazów i rysunków. Jej główną inspiracją jest człowiek, przyroda, światło, kolor, faktura. Od kilku lat oprócz pracy artystycznej pochłaniają ją dwie córki: Kalina i Jaśmina. Czy ma jakąś dewizę? Tak. Brzmi ona: “W życiu powinno nam być przyjemnie”. Nic dziwnego, że tak właśnie jest na warsztatach Agi. Nie tylko przyjemnie, ale też niezwykle twórczo i inspirująco. Jest tu też flow, fan i luz. Wszystko, by móc się w twórczej pracy zatracić.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Monika

   Warsztaty ok, wydrukowałam co chciałam, ale mam niedosyt. Zabrałam za mało podłoży, napewno będę kontynuować przygodę z sitodrukiem:) Dziękuję, polecam!

  2. Magda

   Przemila atmosfera, dużo wiadomości, pozytywnej energii i humoru. Pomoc na każdym etapie . Weźcie ze sobą dużo różnych materiałów do zadrukowania bo na nich dopiero zaczyna się magia 🙂

  3. Lech

   Warsztat bardzo dla mnie pożyteczny. Dowiedziałem się tego, co było mi potrzebne . Poćwiczyłem. Poza tym, co ważne, bardzo było miło.

  4. Michał

   Super warsztaty i super pozytywni i pomocni ludzie! Miałem swoje wymagania ale to co się działo kompletnie je przerosło. Aga świetnie mi doradziła przy tworzeniu własnego projektu. Marina z klasą zastąpiła ją wdrażając mnie w świat pracy z sitem! Co jest bardzo ważne, poznałem kilka bardzo ciekawych osób z którymi spędziłem miły czas pomagając sobie nawzajem i wspierając w naszych artystycznych pomysłach. Bardzo uwalniające, kreatywnie, warsztaty. Polecam wszystkim!

  5. Anna

   Cudowny warsztat z niesamowicie pozytywną energią. Pomoc w przygotowaniu pliku do warsztatów pozwala na stworzenie bardzo osobistego wzoru, który może stać się elementem codziennego ubioru albo wnętrza. Warsztaty świetnie prowadzone – wszystko jest starannie objaśnione i pokazane. Podczas tworzenia własnych prac można spokojnie eksperymentować, ale ważne żeby zabrać dużo elementów, na które chcemy przenieść grafikę. Polecam każdemu kto chce spróbować czegoś nowego.

  6. Kamil

   Świetny warsztat, od kilku ładnych lat myślałem o poznaniu techniki sitodruku i wreszcie nadarzyła się okazja.
   Część teoretyczna była bardzo ciekawa i pozwoliła oswoić się z tematem i narzędziami.
   Najlepsze jednak jest to co dzieje się potem – można stworzyć naprawdę wspaniałe wzory. Warto przygotować swoje grafiki i przynieść dużo materiału do zadrukowania.
   Na każdym etapie prowadząca radzi i jeśli trzeba pomaga.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto