Sitodruk dla każdego

CENA

Wielkość grupy

2 - 

6 os.

Czas trwania

6 godzin: od 11:00 do 17:00

O warsztatach

Warsztaty sitodruku to idealna okazja do nauczenia się starej techniki druku ręcznego a przy okazji świetna zabawa !

Stwarzają niepowtarzalne możliwości pracy z grafiką, ilustracją czy rysunkiem a efekty są zdumiewające. Mamy już ponad 12-letnie doświadczenie w tym fachu i apetyt nam się nie kończy.

Podczas warsztatów zdobędziesz dużą dawkę wiedzy o tym, czym jest sitodruk. Nauczysz się różnych technik
projektowania grafik i samodzielnie przygotujesz wzór.

Zapoznasz się ze sprzętem i materiałami, potrzebnymi do pracy w sitodruku, a następnie naświetlisz matrycę i odbijesz swój projekt na różnych podłożach.

Warsztaty to doskonała okazja, by stworzyć niepowtarzalny prezent dla siebie lub bliskich w postaci unikatowej odbitki na koszulce, torbie lub papierze.

Dla kogo?

Warsztaty dedykowane młodym projektantom i grafikom, pragnącym wykorzystać sitodruk w tworzeniu własnej
marki . A także tym wszystkim, którzy szukają ujścia dla swojej kreatywnej energii i mają ochotę poeksperymentować oraz fajnie się zabawić.

Co dadzą Ci warsztaty?

Na warsztatach oderwiesz się na chwilę od świata realnego i poczujesz magię zabawy drukiem. Przyjemnie się zaskoczysz, kiedy twój niepowtarzalny wzór pojawi się na koszulce lub innym materiale. Zresetujesz umysł, odpoczniesz, a do tego nabędziesz nowych umiejętności!

Ponadto dowiesz się:
- jak przygotowywać projekty pod kątem sitodruku;
- jakie są podstawowe narzędzia do druku (ramy, stoły, rakle itp.);
- jakie wybrać materiały by drukowało się łatwo i sprawnie;
- jak naświetlać matrycę;
- jakie są techniki druku.

Program

11:00 - Zaczynamy.
11:00 - 11:30 - Krótki wstęp i zapoznanie się z uczestnikami warsztatu.
11:30-12:30 - Część teoretyczna. Poznajemy techniki projektowania, przygotowujemy wzór do naświetlania.
12:30 -13:00 - Zapoznanie się ze sprzętem do sitodruku, przygotowanie ram do naświetlania.
13:30 -14:00 - Przerwa.
14:00 - 15:00 - Naświetlanie matrycy.
15:00 - 17:00 - Druk bezpośredni.

Finalnie stworzysz serię unikatowych odbitek z własnym wzorem. Sam/a wybierzesz rozmiar i kolory nadruku, a następnie naniesiesz go na wszystkie dostępne materiały.

Ramy czasowe są elastyczne i dopasowane do potrzeb uczestników. Godziny podane są dla pełnej grupy, czyli 6 uczestników. W przypadku mniejszej ilości osób warsztaty zazwyczaj są nieco krótsze.

Zapewniamy

W ramach warsztatów zapewniamy pełne wsparcie w procesie przygotowalnia grafik i matrycy. Każda osoba wykona od kilku do kilkunastu odbitek na różnych podłożach, które zabierze ze sobą do domu.

Na samym warsztatach do dyspozycji będzie:
- rama do wykonania nadruku A4;
- emulsja światłoczuła;
- farby wodne do druku na tekstyliach;
- bawełniana torba;
- papier do nadruków próbnych;
- wszelkie sprzęty do przygotowania matrycy, a następnie druku ręcznego;
- ciepła herbatka i mały poczęstunek.

Wymagamy

Dla osób, które chciałaby przygotować konkretną grafikę na warsztat, prosimy o przesłanie jej na maila do 2-3 dni przed warsztatami.

Zalecamy również odpowiedni ubiór do pracy z farbami, ale mamy oczywiście fartuszki ochronne.

Na warsztaty można przynieść ze sobą również własne materiały do druku w postaci koszulek, toreb i czy kolorowych papierów. Zachęcamy!

Daty

Miejsce

Pracownia "Panato Sito": ul. Jedności Narodowej, 68A, Wrocław

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Co powstaje z zamiłowania do pracy z ludźmi i pasji do rękodzieła? W przypadku Ani zakończyło się to dyplomem Animatora Kultury i czeladnika z tkactwa i wikliny. Ale to był dopiero początek przygody! Gdy odkrywała haft, tkactwo, koronkę, wiklinę i inne obszary rzemiosła, wiedziała, że to zostanie z nią na dłużej. Na drodze poszukiwań zawodowych pojawił się pomysł otworzenia studia sitodruku. Początkowo była to przestrzeń do realizowania małych zleceń, następnie miejsce twórczych działań, do których mogła zaprosić entuzjastów rzemiosła. 


  Jej warsztaty rękodzielnicze to osobista próba naprawy świata i przeciwdziałanie wszechobecnemu konsumpcjonizmowi. U podstaw jej działania leży chęć do zaszczepiania w ludziach myśli: “Mam zdolne ręce, potrafię tworzyć!”. Kurs sitodruku to dla Ani także przestrzeń do edukowania z zakresu ekologii, inspirowania do życia w duchu less waste oraz do okrywania wartości pracy rąk.  


  Wrocławska pracownia PANATO Sito wywodzi się z Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej Panato. Przez 10 lat działania profil spółdzielni ostatecznie ewoluował i przyjął obecny kształt – pracowni zajmującej się produkcją ekologicznych toreb z nadrukiem oraz prowadzeniem warsztatów rękodzielniczych.


  Energia Ani i jej sposób prowadzenia warsztatów sprawia, że uczestnicy regularnie wracają do pracowni. Jej zajęcia to zachęta do aktywnego uczestniczenia w tym co się dzieje wokół i do samorozwoju. W jej twórczej przestrzeni ludzie nabierają wiary we własne możliwości, zaczynają dostrzegać wartość w swoim działaniu i ściągają z siebie presję narzuconych przez otoczenie oczekiwań. Pozostaje tylko radość kreowania i nadawania przedmiotom drugiego życia – Ania na swoim warsztacie wprowadza elementy wiedzy ekologicznej, używa materiałów z recyklingu lub takich, które jak najmniej zanieczyszczają ekosystem. Ostatecznie korzystają na tym i uczestnicy warsztatu, i planeta. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Maja

   Warsztaty z sitodruku w pracowni Panato, jak dla mnie świetnie balansują pomiędzy teorią, a praktyką, gdzie dodatkowo teoria zawiera mnóstwo inspiracji i wskazówek, co w ogóle z tą umiejętnością można zrobić!

   Podczas części praktycznej, ani przez chwilę nie czułam się zagubiona, a proces jest trochę skomplikowany, więc jest gdzie się zgubić :P.

   Z warsztatów wyszłam z jedynymi w swoim rodzaju koszulkami i zestawem papierowych kartek, którymi już obdarowałam ziomeczków i rodzinę :D.

   Super sprawą jest też to, że do pracowni można wrócić i wykorzystać nabyte umiejętności nie kupując całego sprzętu, który jest potrzebny!

   Podsumowując – naprawdę polecam <3

  2. Marta

   Świetne warsztaty! Udział w nich uporządkował moją wiedzę i pozwolił na przetestowanie swoich sił zarówno w druku na papierze, jak i na tkaninach. Bardzo miła i otwarta atmosfera ułatwiała wyciągnięcie, jak najwięcej z czasu spędzonego w pracowni. Mam notes pełen notatek, koszulki, bluzy i torby z własnym nadrukiem i prace na papierze. Polecam!

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto