Mówią, że wszystko co dobre, szybko się kończy. Ale tu do akcji wkracza Daria – właścicielka firmy “Z płatka”, która zajmuje się konserwacją bukietów ślubnych w postaci kwiatowych obrazów, liter i metryczek. Oprócz zatrzymywania wspomnień, jej supermocą jest także łączenie tego z byciem etatową menedżerką, mamą oraz żoną. Jej przygoda z prasowaniem kwiatów rozpoczęła się w lipcu 2022 roku – wtedy metodą prób i błędów doskonaliła swój warsztat i szukała własnego stylu. Pierwszy projekt, który miał ozdobić puste ściany w mieszkaniu, zafascynował ją do tego stopnia, że Daria zdecydowała się samodzielnie odkrywać ten świat. 

Motto marki, którą prowadzi Daria to “ulotne chwile, trwałe wspomnienia”. Prasowanie kwiatów daje im drugie życie i pozwala zatrzymać emocje, które wiążą się na przykład z bukietem ślubnym. Podstawą zatrzymywania wspomnień jest troska o pojedyncze płatki kwiatów. Często z poszczególnych elementów rekonstruowany jest cały kwiat. Praca z roślinami wymaga uważności, precyzji, cierpliwości i dystansu do niepowodzeń, a te zdarzają się najlepszym. Samo prasowanie poszczególnych elementów bukietu to powolna, rzemieślnicza praca, która pozwala uczestnikom warsztatu złapać oddech i zapomnieć o codziennych troskach. 

Głównym celem Darii jest nie tylko edukowanie uczestników kursu, ale przede wszystkim zarażanie ich pasją. Na warsztatach uczy poszczególnych technik prasowania kwiatów, ale to dopiero wstęp do krainy kreatywności i twórczych działań. W pracy z kwiatami poza uważnością i delikatnością liczy się pomysł i gotowość do eksperymentowania. Gdy do głosu dochodzi niczym nieskrępowana kreatywność, efekty mogą zaskoczyć samych twórców. A zachwyty będą trwały jeszcze długo, bo każdy uczestnik zabiera ze sobą do domu kwiaty w procesie suszenia, aby po kilku tygodniach zamienić je w prawdziwe dzieło sztuki.

Prowadzone warsztaty

  • warsztaty florystyczne z płatkaŁódź

    Warsztaty z prasowania kwiatów

    450 zł 60 minut / os.
    4 h
    4-6 os.

Opinie o warsztatach (6)

Review
oceniono
5.0
Milena
1001 Opinie 15.03.2024 18:21

Bardzo się cieszę że trafiłam na warsztaty do Darii! <3 <3 <3 oprócz tego że był to super czas spędzony w przemiłej atmosferze to jeszcze Daria przekazała nam ogrom praktycznej wiedzy na temat całego procesu prasowania kwiatów - co jest ważne w tym procesie, na co zwrócić uwagę i na co uważać :-) wszystko było przygotowane bardzo profesjonalnie.!!! Wszystkie uczestniczki dostały wcześniej przygotowane materiały z najważniejszymi informacjami i miejscem na notatki :-) można było tez kupić prasę która zdecydowanie się przydała! Podczas warsztatów miałyśmy okazje zapoznać się z początkowym procesem wkładania kwiatów i liści do prasy :-) Bardzo fajne było to ze mogłyśmy poćwiczyć na różnych rodzajach kwiatów <3 . To był bardzo miły czas i zdecydowanie polecam wybrać się na warsztaty do Darii wszystkim którzy chcą rozpocząć przygodę z prasowaniem kwiatów :-) ale też tym którzy lubią zaopiekować się swoją artystyczną duszą i po prostu lubią miło spędzić czas w świetnym towarzystwie i nauczyć się czegoś nowego :-) Zdecydowanie chętnie mogłabym wrócić na drugą część! !!!Może tym razem z układania już uprasowanych kwiatów ;-)

 Warsztaty z prasowania kwiatów

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Monika
1001 Opinie 13.03.2024 14:24

Warsztatów z Darią nie można sobie lepiej wymarzyć - pełen profesjonalizm, wszystko dopięte na ostatni guzik, kameralna i miła atmosfera, pozwalająca na swobodny kontakt. Daria zaraża miłością do kwiatów, widać, że w to co robi wkłada całe swoje serce. Jest przemiłą i bardzo pomocną osobą, która z chęcią dzieli się swoją ogromną wiedzą. Dziękuję za wspólnie spędzony czas i przekazaną wiedzę.

 Warsztaty z prasowania kwiatów

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Justyna
1001 Opinie 06.02.2024 23:15

Dziękuję za bardzo miło spędzony czas . Przyjechałam na warsztaty z okolic Wisły i było warto , jestem bardzo zadowolona. Teraz suszenie kwiatów to sama przyjemność. Daria ma niesamowitą widzę na temat kwiatów i ich konserwacji . Nawet nie wiem kiedy zleciały te 4 godzinki. ☺️ Dodatkowo dużym plusem była kameralna i wspaniała atmosfera. Oczywiście nie mogłabym zapomnieć o małej przerwie na pyszne ciasteczko . ☺️ Dziękuję!

 Warsztaty z prasowania kwiatów

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Ania
1001 Opinie 31.01.2024 03:27

Przed warsztatami spodziewałam się prostego mechanizmu -prasowanie kwiatów to będzie zamiana trójwymiaru na dwuwymiar.. temu z pozoru prostemu mechanizmowi prowadząca nadała jednak aspektu wielowymiarowości. Rzeczywistość powarsztatowa pokazuje, że nie da się już tam samo patrzeć na kwiaty 😁 Samo spotkanie to mnóstwo warsztatowej wiedzy, indywidualne podejście, życzliwość i dużo praktyki. To wszystko sprawiło, że te 4 godziny minęły bardzo szybko. Czuje się niedosyt, chciałoby się więcej, ale oprócz wiedzy ze spotkania wyszłam z poczuciem, że dalej mogę robić to już sama bez obawy, że nie wiem jak to robić. Pani Daria uczestniczkom kursu oferuje także konsultacje dotyczące postępów, dostałyśmy też materiały szkoleniowe, to wszystko pozwala poczuć się pewniej i te pierwsze już samodzielne kroki w prasowaniu kwiatów wykonać efektywnie i bez obaw. Polecam kurs osobom rozpoczynającym swoją przygodę z prasowaniem kwiatów, chętnym nabycia nowych umiejętności. Uwaga!! Prowadząca zaraża pasją, po warsztatach nic już nie będzie takie samo!! Całości dopełniła ciepła, kameralna, swobodna i słodka atmosfera, warsztaty zostały przygotowane z dbałością o każdy szczegół, pełen profesjonalizm -gorąco polecam! Warto było przejechać te kilkaset kilometrów, żeby poznać panią Darię i wziąć udział w wydarzeniu.

 Warsztaty z prasowania kwiatów

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Martyna
1001 Opinie 29.01.2024 18:06

Serdecznie polecam warsztaty z prasowania kwiatów. Pani Daria to prawdziwa miłośniczka kwiatów, która potrafi zarazić swoją pasją innych. Warsztaty są w kameralnej grupie co pozwala na swobodne zdobycie wiedzy i komfortowy kontakt z prowadzącą podczas części praktycznej.

 Warsztaty z prasowania kwiatów

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Marta
1001 Opinie 29.01.2024 16:31

Warsztaty z prasowania kwiatów wspaniałe pełen profesjonalizm, cudowna kameralna atmosfera przy przepysznych wypiekach . Polecam wszystkim sedecznie 4 godziny zleciały nie wiadomo kiedy 🤗

 Warsztaty z prasowania kwiatów

5.0 Support

Z płatka

Łódź

Florystyczne
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto