Kraków

Stroppa - Pracownia kaletnicza

Pomysł na Stroppę powstał, gdy jej założyciel Mateusz Grybczyński zapragnął mieć niepowtarzalne, wygodne akcesoria do aparatu fotograficznego. Nazwa pochodzi od dwóch angielskich słów: ,,strap” (pasek) i ,,rope” (lina). To właśnie piękne i funkcjonalne połączenie sznura i skóry posłużyło Mateuszowi do stworzenia pierwszego paska do aparatu. Tak się zaczęło. Potem doszły skórzane pokrowce, breloki i portfele. Do kupienia w Polsce i na całym świecie w sklepie internetowym pod tą nazwą.

Na początku Stroppa działała w mieszkaniu Mateusza na stołecznym Bemowie. Warsztat kaletniczy zajął całą małżeńską sypialnię (czym byłoby rzemiosło, gdyby nie kochane i wyrozumiałe żony!?). Dziś pracownia znajduje się samym centrum historycznego Krakowa, 5 minut spacerem od Rynku Głównego, w bardzo klimatycznej kamienicy z pięknym podwórkiem. Warto odwiedzić to magiczne miejsce, wpaść na warsztaty czy choćby pogadać o fotografii.

Mateusz Grybczyński to grafik 3D, którego pierwszą (ale nie ostatnią!) pasją była fotografia uliczna. Założył społeczność Polish Street Photography, która zrzesza osoby o podobnych zainteresowaniach. Jest też pomysłodawcą i organizatorem konkursu ,,Polska Ulicznie”. Od paru lat w centrum jego zainteresowania prócz samych fotografii są akcesoria fotograficzne. I to nie byle jakie akcesoria! Robione z potrzeby serca, w niepowtarzalnym stylu i z pięknych materiałów.

Kaletnictwo wciągnęło Mateusza po uszy. Dziś tworzy na potrzeby swojej firmy, ale też z czystej pasji i pod wpływem impulsu. Kocha detale i uwielbia dopracowywać szczegóły do perfekcji. Jak sam mówi, “skóra oddziałuje na wiele zmysłów; jej zapach, faktura i wygląd są całkowicie niepowtarzalne”.

Opinie o warsztacie

Review
oceniono
5.0
Diana
342 Opinie 2022-07-06 17:00

te warsztaty nie sa dla leszczy. intensywna praca, ogromna wiedza. po tych zajeciach głowa dosłownie paruje, a słowa wypowiadanie w ostatnich minutach brzmia juz z ust ucznia, jakby był pijany, ale właśnie wiedzą! Mateusz to wspaniała osoba. dzieli się wiedzą w sposób przejrzysty, nadzoruje proces twórczy, jak najlepszy nauczyciel - bacznie, ale pozostawia niezbędny luz, dzięki któremu nie masz ochoty wychodzić, nawet po 10 godzinach ! z warszawy, z całego kraju, ludzie drodzy, do krakowa nawet tylko, żeby usiąść w jego pracowni, jedźcie ! kaletnictwo dzięki niemu stanie się waszą pasją. Mateusz, dziękuję Ci jeszcze raz i do obiecanego zobaczenia niebawem !

 Uszyj swój skórzany portfel

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Paweł
342 Opinie 2022-03-29 10:55

Warsztaty były bardzo udane. Można dowiedzieć się wielu rzeczy o obróbce skóry, sposobu korzystania z narzędzi i wykonać pierwsze kroki w kierunku nowego hobby. świetna sprawa!

 Uszyj swój skórzany portfel

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Agnieszka
342 Opinie 2022-03-03 18:58

No i się porobiło! Jeden magiczny weekend (full time) i muszę kupić znowu masę narzędzi i dziwnych gadżetów do mojego nowego ulubionego hobby - kaletnictwa!! Dzięki wielkie Mateusz za wielką porcję wiedzy, cierpliwość i świetną atmosferę. Wspaniale spędzone dwa dni, wielka satysfakcja i całe mnóstwo pomysłów w głowie :) Polecam bardzo te warsztaty!

 Uszyj swój skórzany portfel

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Aga
342 Opinie 2022-03-01 18:19

Mateusz, czekam z niecierpliwością na warsztaty Masterclass :) , po dwóch dniach spędzonych z igłą i skalpelem - w przesympatycznej atmosferze - jestem gotowa do wyrabiania setek metrów ściegu siodlarskiego . Polecam gorąco, bo osobowość Mateusza i miejsce to wartość dodana do doskonałych warsztatów.

 Uszyj swój skórzany portfel

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Natalia
342 Opinie 2022-01-31 11:47

Wspaniałe i efektywnie spędzony czas. Ogromna dawka praktycznej wiedzy. Mateusz jest świetnym nauczycielem, jest cierpliwy i wszystko jasno tłumaczy. Uspokaja, gdy sami nie wierzymy, że ten portfel się złoży haha. Gorąco polecam wszyskim, którzy lubią ręczną pracę i naukę nowych rzeczy.

 Uszyj swój skórzany portfel

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Monika
342 Opinie 2021-09-26 18:57

Warsztaty polecam każdemu początkującemu pasjonatowi, który chce zgłębić tajniki rymarstwa. Uważam to za świetnie spędzony czas w bardzo miłej atmosferze :). Uwaga jest poświęcana każdemu, każdy krok bardzo dokładnie omawiamy. Gorąco polecam :)

 Uszyj swój skórzany wizytownik

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Kinga
342 Opinie 2021-07-25 18:26

Swietna sprawa. Juz szukam wolnego terminu na kolejne spotkanie z Mateuszem :)

 Uszyj swój skórzany wizytownik

5.0 Support
Review
oceniono
5.0
Andrzej
342 Opinie 2020-03-16 16:03

To nie był warsztat, a prawdziwa przygoda, podczas której z pomysłu na papierowej kartce powstał prawdziwy, skórzany portfel. A co najważniejsze jest to portfel, który będzie towarzyszył mi przez następne 20 lat!!! Minimum - Mateusz powiedział, że przez 150... ale chyba tego nie będę mógł sprawdzić:) Polecam każdemu, a w szczególności osobom, które nigdy wcześniej nie pracowały ze skórą...

 Uszyj swój skórzany portfel

5.0 Support