Szyły jej babcie, szyła też jej mama. Monika, właścicielka pracowni Scraveck, w ramach kontynuacji rodzinnej tradycji, również nauczyła się obsługi maszyny do szycia. Szycie szybko stało się jej sposobem na pokazywanie kreatywności i wyrażanie swojej osobowości, ale to był dopiero początek jej przygody.

Monika nazywa siebie ambasadorką zero waste. Jej pracownia, która mieści się w zielonej części warszawskiej Woli, powstała w duchu less waste i przy wykorzystaniu przedmiotów z drugiej ręki. Tą samą filozofią kieruje się podczas szycia – wykorzystuje nawet najmniejsze skrawki materiałów i szuka rozwiązań, które pozwalają jej działać na korzyść planety. W swojej pracowni kieruje się hasłem “szyte z miłości do przyszłości”. W praktyce oznacza to szycie metodą patchworku, która pozwala na 100% upcykling materiałów. Podczas warsztatów zachęca uczestników do tego, żeby w nowy sposób spojrzeli na teoretycznie zbędne już skrawki tkanin. Pod jej okiem domowe tekstylia i niepotrzebne tkaniny zyskują kolejne życie.

Poczucie misji, fascynacja światem upcyklingu i gotowość do eksperymentów sprawiają, że uczestniczenie w warsztatach Moniki staje się inspirującym doświadczeniem, które poszerza horyzonty. Kurs nie tylko pozwala zdobyć podstawy szycia na maszynie, ale także umożliwia złapanie nowej perspektywy i zrozumienie, że codzienne wybory mają wpływ na przyszłość naszej planety. Monika przekonuje, że te wybory nie muszą być bolesne – wręcz przeciwnie, to fascynująca droga do odkrycia własnego stylu i wyrażania się poprzez własnoręcznie stworzone akcesoria.

Prowadzone warsztaty

 • warsztaty szycia scraveck studioWarszawa

  Nauka szycia dla totalnie zielonych

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  2-4 os.
 • warsztaty szycia scraveck studioWarszawa

  Upcykling: uszyj własny projekt

  320 zł 60 minut / os.
  4 h
  2-4 os.

Scraveck Studio

Warszawa

Szycia
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto