Kolaż i techniki mieszane

CENA

Wielkość grupy

3 - 

7 os.

Czas trwania

3 godziny: w tygodniu od 17:00 do 20:00 lub w soboty od 16:00 do 19:00

O warsztatach

Autorskie warsztaty kolażu wzbogaconego o rozmaite techniki mieszane. Kolaż to jedna z moich ulubionych technik, sama oprócz malarstwa zajmuję się nim od lat. Zbieram i recyklinguję rozmaite papiery, dając im drugie, trzecie lub kolejne życie.

W mojej pracowni na warszawskiej Woli, pokażę Wam jak stworzyć własną niepowtarzalną pracę. Kolaż to intuicyjna i intelektualna plastyczna łamigłówka, gra skojarzeń i morze możliwości. Jako artystka malarka przybliżę Wam też rozmaite techniki, które możecie włączyć w swoją pracę. Zależy mi na atmosferze wolności i otwartości, przestrzeni na eksperyment i rozmowę.

Dla kogo?

Dla każdego! Również dla osób, które nie miały wcześniej kontaktu z tą techniką. Dla wszystkich, którzy chcą spędzić kreatywnie czas w gronie osób o podobnym pragnieniu, spróbować czegoś nowego, lubią manualne prace z papierem, farbą, kolorem i wyobraźnią.

Co dadzą Ci warsztaty?

Lubię nazywać zajęcia artystyczne - aktywną medytacją. Oprócz przewietrzenia głowy i poczucia nowych przestrzeni warsztat da Ci sporo wiedzy i umiejętności.

Na warsztatach samodzielnie wykonasz jedną lub kilka prac. Opowiem, na jakich materiałach pracuję ja, pokażę jak stworzyć w technice: akwareli, akrylu i tuszu, własne elementy do kolażu.

Zdobędziesz podstawy do dalszej samodzielnej pracy i poszukiwań.

Program

Na początku pokażę Wam wszystkie materiały, jakie dla Was mam oraz opowiem, jak możecie ich używać (wszelako!).

Następnie zarysuję podstawową technikę akwareli, tuszu i akrylu i tego, jak możemy ich użyć przy pracy nad kolażem.

Potem czas na Waszą pracę, próbki, eksperymenty, przeglądanie i wybieranie materiałów, rozmowy i pytania.
Pod koniec omówimy sobie poszczególne prace i wymienimy się spostrzeżeniami.

Zapewniamy

Otwieram przed Wami moją pracownię, miejsce dla mnie ważne i pełne mojej pracy.

Zapewniam:
- bezpieczną przestrzeń do poszukiwań, rozterek, inspiracji i twórczych zmagań,
- zrobione przeze mnie podmalówki na papierze, których możecie użyć, rozmaite papiery, wydruki, gazety, katalogi, farby akrylowe i akwarele, tusz, pędzle, piórka, ołówki, cienkopisy, patyki do tuszu, nożyczki, nożyki, kleje. Słowem wszystkie potrzebne materiały.
- Wasze gotowe prace zapakuję, by bezpiecznie dotarły do domu,
- Kawę, herbatę, wodę i łakoć na przekąskę.

Wymagamy

Otwartej głowy. Ubrania, któremu nie straszny kleks z tuszu lub farba na rękawie.

Daty

Miejsce

Pracownia Moniki Stolarskiej: ul. Ludwiki 5 lokal U1, Warszawa (pracownia mieści się na samym rogu ul. Ludwiki i Bema. Wejście jest prosto z chodnika. Wysokie szklane drzwi i krata zamknięta na ołówek).

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Rysowanie, lepienie, malowanie – wokół tego kręciło się dzieciństwo Moniki Stolarskiej, a jej mama – widząc jej twórcze ciągoty – była dla niej ogromnym wsparciem. Naturalne było, że Monika pokieruje swoje kroki w stronę edukacji artystycznej. Najpierw jako nastolatka w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie miała możliwość odkrywać świat rzeźby, plakatu, projektowania graficznego i fotografii, a następnie poszerzała swoje horyzonty na wydziale Malarstwa na warszawskiej ASP. Oprócz klasycznego malarstwa, jej serce bije szybciej także na myśl o projektowaniu plakatów, okładek płyt, książek oraz ilustracji do tekstów.

  Monikę inspiruje otoczenie – przyroda, architektura, ale także to, co czyta, ogląda i słucha. Nie zatrzymuje tej energii, ale przekazuje ją dalej – w trakcie warsztatów, do których podchodzi holistycznie. Jej kurs to przestrzeń do malowania, wycinania, komponowania, ale także długich rozmów o łączeniu kolorów, sztuce i twórczości. Największą radość przynosi jej świadomość, że kursanci poprzez kreatywne działanie zmieniają samych siebie i perspektywę na życie. Niewątpliwie jest to powiązane z faktem, że metody Moniki dalekie są od uczenia pod linijkę. Wierzy w to, że każdy ma własną drogę, a ona wchodzi w rolę nauczyciela z indywidualnym podejściem i otwartością na drugą osobę. Właśnie dlatego jej warsztaty to nie tylko twórcze działanie, ale także inspirujące rozmowy i przebywanie w wyjątkowej atmosferze. 

  Pracownia Moniki mieści się na warszawskiej Woli i zyskała przydomek “Ludwika” od nazwy ulicy, na której się znajduje. To przestrzeń, w której uczestnicy nie tylko zdobywają nowe kompetencje, ale także mogą dyskutować i najzwyczajniej w świecie zainspirować się twórczą aurą. Prowadzone przez nią warsztaty malarskie, rysunkowe i kolażu to tak naprawdę zaproszenie do tworzenia – bez ograniczeń, sztywno ustalonych ram i na własnych zasadach. Odnajdą się na nich osoby zaawansowane, początkujące, ale przede wszystkim te, które pragną złapać oddech w kreatywnej przestrzeni. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Kolaż i techniki mieszane”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto