1 spotkanie
4 godz.
2
-4 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Na warsztatach wykonasz samodzielnie, od podstaw szklany talerz w technice fusingu. Fusing to mało znana technika, która opiera się na pracy z taflą szkła. To z niej wycinamy kształt, zdobimy, malujemy, a na koniec formujemy w pożądaną formę. Wszystkiego dowiesz się na warsztatach i wykonasz samodzielnie, krok po kroku, swoje własne szklane naczynie!

Warsztaty są dla każdego, kto lubi nowe wyzwania oraz manualne zajęcia. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia z pracą w szkle, przekażę Ci całą potrzebną wiedzę.

Są różne techniki nanoszenia barwników na szkło, od malowania, nakrapiania, rozlewania przez sypanie sproszkowanej farby. Sposobów jest naprawdę wiele! Wszystkie postaram się przybliżyć, więc każdy powinien odnaleźć coś pasującego do swojego temperamentu i stylu.

Dużym plusem jest to, że zanim uznasz, że wzór jest idealny, możesz go dowolną ilość razy zmyć ze szkła i zacząć od nowa. Wzór staje się trwały dopiero po wypaleniu szkła. Oczywiście większość barwników wygląda inaczej przed a inaczej po wypale, więc końcowy efekt to zawsze trochę niewiadoma, zwłaszcza jeśli to Twój pierwszy raz.
Co będziesz robić?
Doświadczysz pracy ze szkłem oraz poznasz możliwości, jakie daje metoda fusingu.

Podczas warsztatów wykonasz samodzielnie duży talerz obiadowy o średnicy ok. 26 cm. Po wypale zabierzesz naczynie do domu, będzie ono w pełni użytkowe – można na nim podać jedzenie oraz myć w zmywarce.

Na początku zrobię krótkie wprowadzenie i trochę teorii. Zaczniemy od oprowadzenia po pracowni, pokaże, jak wyglądają piece szklarskie, jakie narzędzia będziemy wykorzystywać oraz zaprezentuje szeroką paletę farb, barwników i fryt szklarskich – wszystko, czego będziesz używać przy tworzeniu własnego talerza.

Następny krok to cięcie szkła – szybka instrukcja i pokaz jak to się robi, po czym każdy spróbuje samodzielnie wyciąć pożądany kształt.

Kolejny etap powinien zająć większość czasu, czyli barwienie i dekorowanie talerza. Na tym etapie prace będą szły już mocno indywidualnie, będziemy dobierać odpowiednie techniki i barwniki, aby osiągnąć Twój wymarzony efekt.

Na koniec czeka Cię układanie szkieł w piecu. Proces wykonania talerza składa się z 2 wypałów – pierwszy to zgrzewanie tafli szkła z sobą, na tym etapie wszelkie wzory i kolory zostaną utrwalone. Drugi wypał to już tylko ułożenie talerza na odpowiedniej formie – nadanie mu kształtu.

Oba procesy trwają kilkanaście godzin. Szkło potrzebuje powolnego nagrzewania i schładzania do temperatury pokojowej, aby móc bezpiecznie wyjąć gotowy produkt z pieca.

Wyroby będą gotowe do odbioru po paru dniach, maksymalnie do tygodnia. Istnieje możliwość wysyłki za dodatkową opłatą.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

16.09.2021

Szukanie własnej ścieżki i tworzenie oryginalnych wzorów doprowadziło do stworzenia pracowni MAKU. Za projektem stoi Matylda Makulska, która tworzy szklane elementy dekoracyjne i użytkowe w technice fusingu.
Zapewniamy
Materiały
Wszelkie potrzebne przybory, narzędzia, barwniki, farby, fryty do szkła.

Sporą, miłą przestrzeń pracowni w klimatycznym miejscu na Starym Mieście.
Coś na ząb
Kawę, herbatę, wodę oraz drobny poczęstunek.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
ul. Kozia 3/5 lok. 92B, Warszawa.
Wskazówki dojazdu
Pracownia znajduję się na ulicy Koziej, a dokładnie nad ulicą… szukaj łącznika miedzy dwoma kamienicami – tam pracujemy :)
Aby wejść do pracowni należy wejść bramą 3/5 która znajduje się zaraz przy łączniku (jest to druga brama 3/5 patrząc od ulicy Trębackiej).
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Potrzebne jest tylko dobre samopoczucie oraz wygodny strój (do pracy zapewniamy fartuchy oraz okulary ochronne).
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • Warsztaty makramy - Makramy Plote

  Makramowe kolczyki

  Makramy Plote
  220 zł 60 minut / os.
  2 h
  2-10 os.
 • warsztaty modniarskie kapelusz słomkowy maria monica london

  Warsztaty kapelusznicze: kapelusz ze słomy naturalnej

  870 zł 60 minut / os.
  7 h
  5-8 os.
 • Warsztaty stolarskie kurs stolarski Warszawa Alicja w krainie drewna

  Misa kusi! – kobiece toczenie w drewnie

  699 zł 60 minut / os.
  5 h
  2-4 os.
 • warsztaty stolarskie łyżka alelipa

  Warsztaty rzeźbienia drewnianych łyżek

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  4-8 os.
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto