Zrób sobie notes

CENA

Wielkość grupy

3 - 

5 os.

Czas trwania

3 godziny: od 16:30 do 19:30

O warsztatach

Warsztaty introligatorskie to świetna okazja, by nauczyć się czegoś nowego w kreatywnej atmosferze.

Podczas spotkania powstanie niepowtarzalny notes, który od początku do końca skonstruujesz sam/sama!

Najpierw zaprojektujesz okładkę, którą wykonasz z tektury i kolorowych papierów, a następnie przy pomocy igły i nici zszyjesz ze sobą poszczególne warstwy kartek. Ostatecznie wszystko połączysz w całość i będziesz cieszyć się własnoręcznym dziełem - jedynym i unikatowym notesem!

Warsztat przeznaczony dla osób początkujących.

Dla kogo?

Dla wszystkich, którzy szukają odskoczni od realnego świata i chcieliby zgłębić tajniki introligatorskiej pracy.
A także dla tych, co uwielbiają zapiski, notatki, rysunki czy złote myśli i chcieliby robić to we własnoręcznie zrobionym notesiku.

Co dadzą Ci warsztaty?

Nauczysz się specjalistycznej techniki władania igłą, która pozwoli Ci stworzyć notes. Jest ona na tyle prosta, że będziesz mógł/mogła powtórzyć to w domu i stworzyć serię unikatowych notesów. Czy to nie brzmi jak dobry plan?

Będzie to również przestrzeń do pracy twórczej, gdzie pobawimy się w kreowanie kolarzy, z których powstanie oryginalna okładka.

Zdobędziesz wiedzę z podstaw introligatorstwa i poznasz:
- tradycyjną technikę szycia książek;
- narzędzia introligatorskie;
- budowę i skład książki.
Nauczysz się, jak spersonalizować okładkę i ostatecznie uszyjesz notes w rozmiarze A5.

Program

Zaczniemy od krótkiej teorii, która wprowadzi Cię w świat książek i notesów. Zobaczysz, jak powstawały pierwsze książki, z czego się składały i na ich podstawie spróbujesz zaprojektować swój notes.

W części praktycznej poznasz narzędzia i materiały introligatorskie, które ułatwią Ci stworzenie notesu, a następnie zaczniesz pracę twórczą.

Wybierzesz motyw na swoją okładkę. Może to być jednolity papier albo wielokolorowy kolarz, który przykleisz na tekturę introligatorską. Po stworzeniu oprawy przejdziesz do składania wsadu i nauczysz się go szyć.

Czas pracy to około 3 godziny, ale jest na tyle elastyczny, że może się delikatnie wydłużyć lub skrócić w zależności od potrzeb i/lub sprawności grupy.

Zapewniamy

Kolorowe papiery, gazety, kartki, igły, różnokolorowe nici, kleje i pozostałe materiały i narzędzia do wykonania własnego notesu. A także wsparcie na każdym etapie pracy, tak abyś zrealizował/a projekt swoich marzeń.

Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą Ci na zrobienie kolejnych notesów w domu dla siebie lub kogoś w prezencie.

Wymagamy

Jeśli masz pomysł na swoją wymarzoną okładkę, możesz przynieść ze sobą kolorowe papiery, wydruki, magazyny czy materiały tekstylne, które ułatwią ci stworzenie idealnej oprawy.

Daty

Miejsce

Pracownia "Panato Sito" ul. Jedności Narodowej 68a, Wrocław

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Co powstaje z zamiłowania do pracy z ludźmi i pasji do rękodzieła? W przypadku Ani zakończyło się to dyplomem Animatora Kultury i czeladnika z tkactwa i wikliny. Ale to był dopiero początek przygody! Gdy odkrywała haft, tkactwo, koronkę, wiklinę i inne obszary rzemiosła, wiedziała, że to zostanie z nią na dłużej. Na drodze poszukiwań zawodowych pojawił się pomysł otworzenia studia sitodruku. Początkowo była to przestrzeń do realizowania małych zleceń, następnie miejsce twórczych działań, do których mogła zaprosić entuzjastów rzemiosła. 


  Jej warsztaty rękodzielnicze to osobista próba naprawy świata i przeciwdziałanie wszechobecnemu konsumpcjonizmowi. U podstaw jej działania leży chęć do zaszczepiania w ludziach myśli: “Mam zdolne ręce, potrafię tworzyć!”. Kurs sitodruku to dla Ani także przestrzeń do edukowania z zakresu ekologii, inspirowania do życia w duchu less waste oraz do okrywania wartości pracy rąk.  


  Wrocławska pracownia PANATO Sito wywodzi się z Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej Panato. Przez 10 lat działania profil spółdzielni ostatecznie ewoluował i przyjął obecny kształt – pracowni zajmującej się produkcją ekologicznych toreb z nadrukiem oraz prowadzeniem warsztatów rękodzielniczych.


  Energia Ani i jej sposób prowadzenia warsztatów sprawia, że uczestnicy regularnie wracają do pracowni. Jej zajęcia to zachęta do aktywnego uczestniczenia w tym co się dzieje wokół i do samorozwoju. W jej twórczej przestrzeni ludzie nabierają wiary we własne możliwości, zaczynają dostrzegać wartość w swoim działaniu i ściągają z siebie presję narzuconych przez otoczenie oczekiwań. Pozostaje tylko radość kreowania i nadawania przedmiotom drugiego życia – Ania na swoim warsztacie wprowadza elementy wiedzy ekologicznej, używa materiałów z recyklingu lub takich, które jak najmniej zanieczyszczają ekosystem. Ostatecznie korzystają na tym i uczestnicy warsztatu, i planeta. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Ada

   Super warsztaty! Ciekawa tematyka, powrót do tradycyjnego rzemiosła. Polecam!

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto