Opinie o warsztatach
Dodaj opinię
Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.
Strona główna / Warsztaty / Tapicerowania / Zrób sobie kultowy fotel PRL
CENA
Wielkość grupy
1 -
2 os.
Czas trwania
2 dni: sobota i niedziela od 10:00 do 18:00
Projekt autorski - nauka tapicerowania mebli z epoki PRL (Lisek, Śnieżnik, Chierowski itp). Fotele, które odnawiamy na tych warsztatach, przeżywają wielki powrót na salony. Dizajnerskie metamorfozy profesjonalnych pracowni, jak i amatorów działających w przydomowych warsztacikach widać w wielu mieszkaniach, a także w kawiarniach, butikach odzieżowych, w firmach itp. Nasze pokolenie pokochało ten styl, który łatwo połączyć z wnętrzami nowoczesnymi, klasycznymi i retro.
Warsztat dla amatorów, hobbystów i każdego, kto lubi rękodzieło, dekorowanie, nie boi się eksperymentować i pobrudzić sobie rączki. Dla tych, którzy chcą własnoręcznie odmienić swój mebel, a nie wiedzą jak się do tego zabrać.
Odwiedzają mnie także profesjonaliści, którzy poszukują nowych pomysłów do swojej pracy.
Wprowadzę Was w świat tajników tapicerowania mebli. Zapoznam z narzędziami niezbędnymi do rozebrania starego fotela oraz będziemy pracować na profesjonalnych narzędziach do jego odnowienia. Podpowiem, gdzie i co kupić, aby móc kontynuować przygodę z tapicerką także po kursie.
Dodatkowo radość i duma z wykonanej pracy bezcenna.
- Omówienie modelu przyniesionego fotela przez uczestnika.
- Prace rozbiórkowe.
- Omówienie rodzajów materiałów (w tym pasów, pianek, tekturek) niezbędnych do odbudowania fotela.
- Zasady BHP i nauka obsługi urządzeń pneumatycznych i innych niezbędnych do tapicerowania.
- Przygotowanie i cięcie materiałów w tym pianki, tkaniny techniczne.
- Zdjęcie miary fotela, przygotowanie planu i szkicu tkaniny, wykroje, tapicerowanie, wykończenia.
- Jeśli fotel posiada drewniane elementy typu podłokietniki, nóżki, są one podczas warsztatu odnawiane - szlifowanie plus nowy lakier bezbarwny lub kolorowy.
Narzędzia do pracy, materiały techniczne do wykonania mebla w tym pianki, pasy, tkaniny techniczne, tkaniny obiciowe, fartuszki, rękawiczki ochronne, lakiery oraz napoje, lunch.
Wybór tkaniny (najpóźniej na tydzień przed warsztatami): uczestnik może dokonać wyboru tkaniny wg własnego uznania spośród wzorników tkanin, które posiada Pracownia. Wówczas tkanina zostanie zamówiona. W innym przypadku uczestnik skorzysta z bieżących zasobów Pracowni. Uczestnik może przynieść własną tkaninę, jednak nie zmienia to ceny kursu. Odnowiony fotel kursant zabiera ze sobą do domu.
Jeśli tylko pogoda pozwoli w okresie wiosna - lato pracujemy na zewnątrz w warsztacie pod chmurką.
Kursant przynosi własny fotel (nie może być połamany) do renowacji po uprzedniej konsultacji z Pracownią modelu fotela. Przyda się umiejętność obsługi szycia na maszynie.
Jeśli nie masz własnego starego fotela, daj znać, pomogę ci odpowiedni namierzyć, kupić i sprowadzić. Cenę zakupu fotela uzgodnimy.
Poza tym wymagam wyobraźni, dobrego nastroju, luzu i nastawienia na dwa dni intensywnej, acz owocnej pracy.
Jeśli jesteś na wymagającej lub specjalistycznej diecie przynieś własny lunch.
Pracownia "Pomaluj Mebel": ul. Puławska 58, Baniocha
Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.
Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!
“Pomaluj mebel” to nazwa pracowni i hasło, które tłumaczy się samo. Właśnie do tego namawia autorka przedsięwzięcia Wioletta Piotrowska-Antoszkiewicz. W klimatycznym warsztacie w miejscowości Baniocha pod Warszawą (między Piasecznem a Górą Kalwarią) meble, abażury i zasłony dostają nowe życie. Pomalowane, odnowione i z nową tapicerką cieszą właścicieli, a jednocześnie nadają wnętrzom niepowtarzalny charakter vintage.
Wioletta jest z wykształcenia i zamiłowania socjologiem oraz badaczem-poszukiwaczem. Ukończyła Stosunki Międzynarodowe i Socjologię. Dziś oddaje swój czas i energię całkiem innej pasji – starym meblom. Nikt, kto zna Wiolettę, nie dziwi się temu, bo to niespokojny duch, który od dziecka szyje, przerabia, maluje, tworzy, wymyśla i kreatywnie działa. Od 10 lat cała ta potrzeba twórczego działania skupia się na odnawianiu mebli.
Zaczęło się od urządzania własnego kąta. Potem przyszedł czas na działalność hobbystyczną i prowadzenie bloga. Dziś Wioletta zajmuje się renowacją na pełen etat. Przyjmuje meble do tapicerowania, malowania i stylizacji, a co najważniejsze dla nas – prowadzi warsztaty. Uczestników zaraża swoją pasją. Przekonuje, że: “Własna twórczość mniej lub bardziej profesjonalna, udana, kreatywna czy nie, zawsze cieszy najbardziej. Każdy ma jakiś talent, trzeba go tylko odnaleźć”.
2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.
Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.
Kamila Kalinka –
Świetne warsztaty! W pracowni panuje miła i domowa atmosfera, a Wiola jest prawdziwą pasjonatką. Wszystko dokładnie tłumaczy, jest bardzo skrupulatna i uważnie nadzoruje prace warsztatowiczów 🙂 Dostałam ogromną dawkę wiedzy, mnóstwo przydatnych porad i motywacje do dalszych działań z meblami. Polecam każdemu, niezależnie czy ma być to jednorazowa przygoda z renowacją ukochanego fotela czy początek dłuższej przygody z renowacją mebli 🙂
Kasia Hayder –
Dziękuję Wioli, że mogłam spędzić dwa dni w jej warsztacie patrząc, jak z pasją daje nowe życie starym sprzętom, bawiąc się z Maksem o łaciatych uszkach i pijąc boską kawę na boskim tarasie. Teraz wiem jak naprawić resztę sprzętów zalegających na działce.
Natalia –
Polecamy warsztaty z Wiolettą z całego serca. Bardzo profesjonalnie, większość prac wykonaliśmy samodzielnie pod czujnym okiem Wioli. Fotele wyszły znakomicie!
Na szczególną uwagę zasługuje niezwykła gościnność i życzliwość Wioli oraz dzielenie się wiedzą bez żadnych oporów. Weekendowe warsztaty (chociaż męczące) były ogromnie przyjemne, spędzone w przyjacielskiej atmosferze.
Patrycja –
Jestem bardzo zawodolna z warsztatów, do tego stopnia, że chyba niebawem podejme się samodzielnej renowacji fotela. Wybrałam dośc pracochłonny model, ale to nic, Wiola poświęciła mi dużo czasu i uwagi i w bardzo przystępny sposób przekazała swoją wiedzę. Poza tym na warsztatach panuje przesympatyczna i otwarta atmosfera. Polecam!
Monika –
Warsztaty z Wiolą to czysta przyjemność. Wiola posiada ogomną wiedzę i umie ją przekazać. Podczas warsztatów panuje swojska atmosfera, pracuje się świetnie, dużo można się nauczyć.
Gorąco polecam.
Aleksandra Michalak –
Jedne z najlepszych warsztatów jakie można sobie wyobrazić! Dużo praktycznej wiedzy przedstawionej w ciekawy, jasny i angażujący sposób. Wiola jest niezwykle ciepłą, sympatyczną i cierpliwą osobą (zwłaszcza dla takiej początkującej osoby jak ja). Już nie mogę się doczekać aż rozpocznę renowację kolejnego mebla, co dzięki wiedzy z warsztatu będzie czystą przyjemnością!
Bardzo polecam!
Anna Myśliwiec –
Fantastyczne warsztaty w pięknych okolicznościach przyrody (ogród niesamowitej urody). Świetnie zbalansowane proporcje teorii i praktyki, obcowanie z rzemiosłem i jedzenie truskawek. Ogromnie polecam,
a fotel który moja mama wyrzuciła z domu podbił jej serce tak, że jednak chce go z powrotem 🙂
Renata –
Bardzo polecam warsztaty u Wioli. Bardzo profesjonalne w miłej atmosferze ale intensywnie i twórczo. Po warsztatach , gdzie zrobiłam swój pierwszy prosty fotel zrobiłam samodzielnie już kolejne 4 fotele i na tym nie poprzestaję bo kolejnych kilka czeka w garażu :-). Dzięki Wiolu za podstawy i pokazanie że to nie takie trudne .
Renata –
Podczas warsztatów z Wiolettą nauczyłam się podstaw tapicerowania na prostym fotelu Śnieżnik ale przede wszystkim Wiola nauczyła mnie solidnego podejścia do wszystkich czynności. W rozmowach podczas ciężkiej pracy otworzyła mi oczy na to, że każdy mebel ma swoją historię i pochodzi z jakiegoś okresu , zatem ważne jest by go nie przebierać a odpowiednio ubrać :-). Po tych warsztatach zrobiłam samodzielnie już kolejne , trudniejsze modele i nie obawiam się brać za kolejne :-). Polecam bardzo 🙂