Zrób sobie krzesło w stylu PRL

CENA

Wielkość grupy

1 - 

2 os.

Czas trwania

8 godzin: od 10:00 do 18:00

O warsztacie

Projekt autorski - nauka tapicerowania mebli z epoki PRL. Krzesła, które odnawiamy na tych warsztatach, przeżywają wielki powrót na salony. Dizajnerskie metamorfozy profesjonalnych pracowni, jak i amatorów działających w przydomowych warsztacikach widać w wielu mieszkaniach i nie tylko. Nasze pokolenie pokochało ten styl, który łatwo połączyć z wnętrzami nowoczesnymi, klasycznymi i retro.

Dla kogo?

Warsztat dla amatorów, hobbystów i każdego, kto lubi rękodzieło, dekorowanie i nie boi się eksperymentować oraz pobrudzić sobie rączki. To warsztat dla tych, którzy chcą własnoręcznie odmienić swój mebel, a nie wiedzą jak się do tego zabrać.

WARSZTAT POD CHMURKĄ – pracujemy na zewnątrz na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni, w altance z zadaszeniem chroniącym przed słońcem lub deszczem. Warsztat pod chmurką – w okolicznościach związanych z zagrożeniem Covid19 daje prowadzącym i uczestnikom większy komfort pracy i bezpieczeństwa. Oczywiście zapewniam maseczki jednorazowe i rękawiczki.

Co da Ci warsztat?

Wprowadzę Was w świat tajników tapicerowania mebli. Zapoznam z narzędziami niezbędnymi do rozebrania starego krzesła oraz będziemy pracować na profesjonalnych narzędziach do jego odnowienia. Podpowiem, gdzie i co kupić, aby móc kontynuować przygodę z tapicerką także po kursie. A do tego będzie duża radość i duma z wykonanej pracy.

Jeśli tylko pogoda pozwoli, pracujemy na zewnątrz w warsztacie pod chmurką.

Program

- Omówienie modelu przyniesionego krzesła przez uczestnika.
- Prace rozbiórkowe.
- Omówienie rodzajów materiałów (w tym pasów, pianek, tekturek) niezbędnych do odbudowania krzesła.
- Zasady BHP i nauka obsługi urządzeń pneumatycznych i innych niezbędnych do tapicerowania.
- Przygotowanie i cięcie materiałów w tym pianki i tkaniny technicznej.
- Zdjęcie miary krzesła, przygotowanie planu i szkicu tkaniny, wykroje, tapicerowanie, wykończenia.

UWAGA: Kurs dotyczy nauki tapicerowania, zatem nie prowadzimy kompleksowej renowacji stolarskiej elementów drewnianych z uwagi na niewystarczający czas. Drewniane elementy typu podłokietniki, nóżki, oparcie mogą podczas warsztatu być lekko odświeżone poprzez nałożenie nowego lakieru, jeśli ich stan na to pozwala. Na kursie możemy omówić metody odnowienia drewna.

Zapewniamy

Narzędzia do pracy, materiały techniczne do wykonania mebla w tym pianki, pasy, tkaniny techniczne, tkaniny obiciowe, fartuszki, rękawiczki ochronne, lakiery oraz napoje, lunch.

Wybór tkaniny (najpóźniej na tydzień przed warsztatami): uczestnik może dokonać wyboru tkaniny wg własnego uznania spośród wzorników tkanin, które posiada Pracownia. Wówczas tkanina zostanie zamówiona. W innym przypadku uczestnik korzysta z bieżących zasobów Pracowni. Odnowione krzesło kursant zabiera ze sobą do domu.

Wymagamy

Kursant przynosi własne krzesło (nie może być połamane) do renowacji tapicerskiej po uprzedniej konsultacji z Pracownią modelu krzesła (np. Aga, patyczak, Hałas). Na warsztacie przyda się umiejętność szycia na maszynie, ale w razie potrzeby służę pomocą.

Poza tym wymagam wyobraźni, dobrego nastroju, luzu i nastawienia na dzień intensywnej, acz owocnej pracy.

Z uwagi na Covid i bezpieczeństwo uczestników i prowadzącego, na warsztatach może być jeden uczestnik bądź dwóch, jeśli pochodzą z tego samego gospodarstwa domowego, lub wyrażają zgodę na udział drugiej osoby.

Warsztaty prowadzone są na świeżym powietrzu, pod zadaszeniem, osłoniętym od bezpośredniego słońca, co podnosi komfort pracy.

Daty

Miejsce

Pracownia "Pomaluj Mebel": ul. Puławska 58, Baniocha

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

“Pomaluj mebel” to nazwa pracowni i hasło, które tłumaczy się samo. Właśnie do tego namawia autorka przedsięwzięcia Wioletta Piotrowska-Antoszkiewicz. W klimatycznym warsztacie w miejscowości Baniocha pod Warszawą (między Piasecznem a Górą Kalwarią) meble, abażury i zasłony dostają nowe życie. Pomalowane, odnowione i z nową tapicerką cieszą właścicieli, a jednocześnie nadają wnętrzom niepowtarzalny charakter vintage.


Wioletta jest z wykształcenia i zamiłowania socjologiem oraz badaczem-poszukiwaczem. Ukończyła Stosunki Międzynarodowe i Socjologię. Dziś oddaje swój czas i energię całkiem innej pasji – starym meblom. Nikt, kto zna Wiolettę, nie dziwi się temu, bo to niespokojny duch, który od dziecka szyje, przerabia, maluje, tworzy, wymyśla i kreatywnie działa. Od 10 lat cała ta potrzeba twórczego działania skupia się na odnawianiu mebli.


Zaczęło się od urządzania własnego kąta. Potem przyszedł czas na działalność hobbystyczną i prowadzenie bloga. Dziś Wioletta zajmuje się renowacją na pełen etat. Przyjmuje meble do tapicerowania, malowania i stylizacji, a co najważniejsze dla nas – prowadzi warsztaty. Uczestników zaraża swoją pasją. Przekonuje, że: “Własna twórczość mniej lub bardziej profesjonalna, udana, kreatywna czy nie, zawsze cieszy najbardziej. Każdy ma jakiś talent, trzeba go tylko odnaleźć”.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztacie

 1. Beata

  Super warsztat, bardzo polecam. Viola poświęca dużo czasu kursantowi i naprawdę można się dużo nauczyć. Czas płynie bardzo owocnie i w miłej atmosferze.

 2. Małgosia

  Polecam! Warsztaty upłynęły w miłej atmosferze. Wiola wszystko tłumaczy i pokazuje. Podpowiada, jakie rozwiązania są najlepsze. Sztuka tapicerowania nie jest aż tak trudna, jak sobie wyobrażałam 🙂 Wymaga jednak dokładności i cierpliwości.
  Babciny fotel od lat przesuwany z kąta w kąt, w ciągu jednego dnia stał się wygodnym meblem, stojącym w centralnym punkcie salonu 🙂

 3. Ewa

  wspaniałe warsztaty, przemiła prowadząca! krok po kroku Wiola odkrywa przed kursantami tajniki tapicerowania, odpowiada cierpliwie na tysiące pytań:) wyniosłam z warsztatu mnóstwo wiedzy, notatek i przekonania, że tapicerowania to nie taka trudna sztuka jak sądziłam, już mam za sobą pierwszą wizytę w hurtowni tapicerskiej więc uważajcie, bo wpadniecie po uszy :)!!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *