Zrób nóż szefa kuchni

CENA

Wielkość grupy

4 - 

8 os.

Czas trwania

4 dni: dwa kolejne weekendy od 9:00 do 16:00

O warsztatach

Na naszych zajęciach, krok po kroku poprowadzimy Cię przez podstawy wykonywania noży. Porozmawiamy o materiałach, technikach, geometrii ostrzy, hartowaniu i ostrzeniu. Poznasz podstawy wykonywania szlifów i dowiesz się, na co zwracać uwagę przy kształtowaniu ostrzy.

Sporo pracy rękami i spokoju dla głowy.

Dla kogo?

Miłośników gotowania, nożowych entuzjastów, ciekawskich, wszystkich, których ciągnie do pracy w stali i drewnie.

Zajęcia prowadzimy na zasadzie kolejnych kroków, więc nie jest konieczne żadne wcześniejsze doświadczenie.

Zapraszamy i kobiety i mężczyzn, chcących zrozumieć lepiej jak działa i jak powstaje jedno z najbardziej pierwotnych narzędzi ludzkości.

Co dadzą Ci warsztaty?

Po kilku dniach wspólnej pracy, uczestnicy warsztatów wracają do domu z porządną porcją wiedzy i własnoręcznie wykonanymi - w pełni funkcjonalnymi – nożami Szefa kuchni.

Program

Warsztaty składają się z zajęć praktycznych przeplatanych krótkimi wykładami - pogadankami.

W części teoretycznej omawiamy:
- konstrukcje noży, rodzaje szlifów;
- rozumienie geometrii różnych typów ostrzy;
- podstawy właściwości stali i obróbki cieplnej;
- gatunki stali używane w nożownictwie ( węglówki, damasty, proszki ).
- warsztaty z ostrzenia.

W części praktycznej:
- podstawowe techniki szlifów na szlifierkach taśmowych;
- szlifowanie / wiercenie / cięcie - popracujemy sporo na maszynach.
- oprawy noży typu 'hidden tang', wykończenia - będzie dużo dopasowywania, klejenia.

Zapewniamy

Na warsztatach zapewniamy wszelkie materiały potrzebne do ukończenia zajęć z sukcesem: stal, drewno, taśmy ścierne, maszyny, narzędzia, ostrzałki itp. Każdy z uczestników na czas trwania zajęć dostaje też zestaw BHP: ochronę uszu, oczu i maskę przeciwpyłową, opcjonalnie rękawiczki. Korzystanie z każdego narzędzia poprzedzone jest krótkim szkoleniem.

W trakcie zajęć robimy przerwę na obiad – najczęściej wychodzimy na wspólny posiłek w okolicy pracowni. W pracowni jest łazienka i mała kuchnia. Do dyspozycji kawa, herbata.

Wymagamy

W warsztatach mogą brać udział jedynie osoby dorosłe.

Daty

Miejsce

Pracownia "Kłosy": ul. Tamka 40, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Kłosy to manufaktura, która dosłownie tętni twórczym działaniem. Jak mówią o niej uczestnicy, to miejsce „z duszą”. Dziś mieści się na Tamce 40 i działa w ramach coworkingu rzemieślników TamCo. Pasja robienia noży zrodziła się kilkanaście lat temu w Złotokłosie – tam, gdzie wychował się jej twórca Piotr Jędras. Tak powstał pomysł na to magiczne miejsce i stamtąd pochodzi jego nazwa.


  Piotr Jędras może zajmuje się ostrym sprzętem, ale nie ma co się go bać. Jak sam o sobie mówi, jest “poszukiwaczem, który do tego lubi uczyć, jeśli coś umie”. To świetny mix, dla każdego, kto go pozna. Nie dość, że tworzy niezwykłe przedmioty, to jeszcze chce się dzielić swoją pasją i umiejętnościami. Ekstra, nie?


  Piotr zrobił pierwszy nóż, gdy miał 16 lat. I tak to się zaczęło. Potem studiował architekturę i nawet pracował w zawodzie, ale robienie noży przejęło w końcu ster w jego życiu. Piotr nie ukrywa, że „wydobywanie z materiałów piękna, kolorów, wzorów, różnych faktur jest uzależniające”. W pewnym momencie wziął 2-miesięczny urlop w pracowni architektonicznej, żeby skupić się przez chwilę na hobby i… tak skupia się już kilka lat.


  Czy wszystko idzie mu zawsze gładko jak po ostrzu noża? Nie. Ale przecież nie o to chodzi. Ważne, żeby próbować, nawet gdy nie wychodzi. W końcu dewiza Piotra to „Tomorrow fail better”. Dlatego na swoich zajęciach uczy wiary w możliwości własnych rąk i tego, jak wiele satysfakcji daje robienie nimi pięknych i pożytecznych przedmiotów.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Mariusz

   Byłem, doświadczyłem, poznałem fajnych ludzi i świetnego fachowca jakim jest Piotr. Bardzo przyjazna atmosfera oraz duża porcja wiedzy dla ludzi zajaranych knifemaking-em i nie tylko. Polecam. Warto przyjechać nawet z innej części kraju.

  2. Łukasz

   Rewelacyjne warsztaty. Piotr świetnie uczy zostawiając jednocześnie pełną “swobodę twórczą”. Klimat super: miło, pewnie, przyjemnie, bez pośpiechu i bezpiecznie. Wychodzisz umiejąc robić noże.

  3. Maciek

   Super warsztat! Piotr jest niesamowicie utalentowanym nauczycielem i pod jego okiem nie ma szans stworzyć noża który nie będzie imponował!

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Zobacz też