Warsztaty nozownicze KlosyWarsztaty nozownicze KlosyWarsztaty nozownicze KlosyWarsztaty nozownicze KlosyWarsztaty nozownicze KlosyWarsztaty nozownicze KlosyWarsztaty nozownicze Klosy
Warsztaty nozownicze Klosy
Warsztaty nozownicze Klosy
Warsztaty nozownicze Klosy
Warsztaty nozownicze Klosy
Warsztaty nozownicze Klosy
Warsztaty nozownicze Klosy
Warsztaty nozownicze Klosy
Warsztaty nozownicze Klosy

Zrób nóż – nóż szefa kuchni

KŁOSY
Warsztaty nożownicze6 osobDla poczatkujacych4 dni

O pracowni


Kłosy to manufaktura, która dosłownie tętni twórczym działaniem. Jak mówią o niej uczestnicy, to miejsce „z duszą”. Dziś mieści się na Tamce 40 i działa w ramach coworkingu rzemieślników TamCo. Pasja robienia noży zrodziła się kilkanaście lat temu w Złotokłosie – tam, gdzie wychował się jej twórca Piotr Jędras. Tak powstał pomysł na to magiczne miejsce i stamtąd pochodzi jego nazwa.

O pasjonacie


Piotr Jędras może zajmuje się ostrym sprzętem, ale nie ma co się go bać. Jak sam o sobie mówi, jest “poszukiwaczem, który do tego lubi uczyć, jeśli coś umie”. To świetny mix, dla każdego, kto go pozna. Nie dość, że tworzy niezwykłe przedmioty, to jeszcze chce się dzielić swoją pasją i umiejętnościami. Ekstra, nie?

Piotr zrobił pierwszy nóż, gdy miał 16 lat. I tak to się zaczęło. Potem studiował architekturę i nawet pracował w zawodzie, ale robienie noży przejęło w końcu ster w jego życiu. Piotr nie ukrywa, że „wydobywanie z materiałów piękna, kolorów, wzorów, różnych faktur jest uzależniające”. W pewnym momencie wziął 2-miesięczny urlop w pracowni architektonicznej, żeby skupić się przez chwilę na hobby i… tak skupia się już kilka lat.

Czy wszystko idzie mu zawsze gładko jak po ostrzu noża? Nie. Ale przecież nie o to chodzi. Ważne, żeby próbować, nawet gdy nie wychodzi. W końcu dewiza Piotra to „Tomorrow fail better”. Dlatego na swoich zajęciach uczy wiary w możliwości własnych rąk i tego, jak wiele satysfakcji daje robienie nimi pięknych i pożytecznych przedmiotów.

O warsztacie

Co to za warsztat?


Na naszych zajęciach, krok po kroku poprowadzimy Cię przez podstawy wykonywania noży. Porozmawiamy o materiałach, technikach, geometrii ostrzy, hartowaniu i ostrzeniu. Poznasz podstawy wykonywania szlifów i dowiesz się na co zwracać uwagę przy kształtowaniu ostrzy. Sporo pracy rękami i spokoju dla głowy.Idealne dla


Miłośników gotowania, nożowych entuzjastów, ciekawskich, wszystkich których ciągnie do pracy w stali i drewnie. Zajęcia prowadzimy na zasadzie kolejnych kroków, więc nie jest konieczne żadne wcześniejsze doświadczenie. Zapraszamy i kobiety i mężczyzn, chcących zrozumieć lepiej jak działa i jak powstaje jedno z najbardziej pierwotnych narzędzi ludzkości.Co da Ci warsztat?


Po kilku dniach wspólnej pracy, uczestnicy warsztatów wracają do domu z porządną porcją wiedzy i własnoręcznie wykonanymi - w pełni funkcjonalnymi – nożami Szefa kuchni.Program warsztatu


Warsztaty składają się z zajęć praktycznych przeplatanych krótkimi wykładami/pogadankami.

W części teoretycznej omawiamy:
- Konstrukcje noży, rodzaje szlifów.
- Rozumienie geometrii różnych typów ostrzy.
- Podstawy właściwości stali i obróbki cieplnej.
- Gatunki stali używane w nożownictwie ( węglówki, damasty, proszki ).
- Warsztaty z ostrzenia.

W praktycznej:
- Podstawowe techniki szlifów na szlifierkach taśmowych.
- Szlifowanie / wiercenie / cięcie - popracujemy sporo na maszynach.
- Oprawy noży typu 'hidden tang', wykończenia - będzie dużo dopasowywania, klejenia.

Zobacz film z warsztatu


Pasjonat zapewnia


Na warsztatach zapewniamy wszelkie materiały potrzebne do ukończenia zajęć z sukcesem: stal, drewno, taśmy ścierne, maszyny, narzędzia, ostrzałki itp. Każdy z uczestników na czas trwania zajęć dostaje też zestaw BHP: ochronę uszu, oczu i maskę przeciwpyłową, opcjonalnie rękawiczki. Korzystanie z każdego narzędzia poprzedzone jest krótkim szkoleniem.

W trakcie zajęć robimy przerwę na obiad – najczęściej wychodzimy na wspólny posiłek w okolicy pracowni. W pracowni jest łazienka i mała kuchnia ( kawy, herbaty).

Pasjonat wymaga


W warsztatach mogą brać udział jedynie osoby dorosłe.

Miejscówka


ul. Tamka 40, WarszawaWielkość grupy


Maksymalnie 6 osób. Warsztat zostanie przeprowadzony przy minimum 2 osobach.

Cena


1 600.00 /os.

Warunki anulacji


Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Czas trwania


Warsztat trwa 4 dni - sobota i niedziela przez 2 kolejne weekendy. Każdego dnia od godziny 9:00 do 16:00/17:00 (łącznie 4 dni warsztatowe, czyli 28-32h).

1 600,00  4 days

  Zadać pytanie
  Zadać pytanie

Kategoria: Tagi: , , , ,

Dodatkowe informacje

Dzielnica

Śródmieście

Miejscowość

Warszawa

Opinie

  1. Maciek

    Super warsztat! Piotr jest niesamowicie utalentowanym nauczycielem i pod jego okiem nie ma szans stworzyć noża który nie będzie imponował!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 out of 5

Zasady anulowania / zwrotu / wymiany

Tutaj opisane szczegóły tego jak anulować warsztat.

Pytania ogólne

Nie ma jeszcze żadnych zapytań.

(1 opinia klienta)
  Zadać pytanie

Kategoria: Tagi: , , , ,