Złotnictwo dla początkujących

CENA

Wielkość grupy

1 - 

2 os.

Czas trwania

6 spotkań: od 10.00 do 13.00 lub od 16:00 do 19:00.

O warsztacie

Warsztat podstaw złotnictwa to kompleksowy kurs tworzenia biżuterii tradycyjnymi technikami przy użyciu klasycznych narzędzi.

Tworzyć będziemy biżuterię wg własnych projektów pod okiem artysty plastyka.

Dla kogo?

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla tych, którzy poważnie chcą zająć się tworzeniem biżuterii, ale i tych, którzy szukają nowych środków wyrazu dla swoich pomysłów, odskoczni od codziennej pracy, skupienia nad rzemiosłem.

Co da Ci warsztat?

Podczas warsztatu poznasz podstawy złotnictwa, nauczysz się lutować srebro, oprawiać kamienie. Wykonasz obrączkę, pierścionek, wisiorek i broszkę wg własnego pomysłu, lecz pod okiem instruktora. Wykonane prace staną się Twoją własnością.

Zasiadając przy złotniczym stole, poczujesz magię dawnego rzemiosła. Będziesz mógł/a kontynuować przygodę z jubilerstwem w domu.

Program

1. Omówienie warsztatu złotnika.
2. Podstawy projektowania biżuterii.
3. Poznanie cech i właściwości metali: srebro, złoto, miedź, mosiądz, brąz.
4. Techniki obróbki metali, nauka posługiwania się podstawowymi narzędziami:
– cięcie;
– piłowanie;
– repusowanie;
– szlifowanie;
– frezowanie;
– zdobienie;
– patynowanie;
– polerowanie.
5. Nauka lutowania profesjonalnym palnikiem gazowym.
6. Oprawa kamieni jubilerskich.

Zapewniamy

- Indywidualne podejście do każdego twórcy.
- Przejrzysty, ciekawy program zajęć stworzony pod patronatem ZPAP Sztuka Użytkowa.
- W pełni wyposażoną pracownie w niezbędne narzędzia i urządzenia jubilerskie.
- Materiały w postaci srebra i miedzi do wykonania biżuterii.
- Miłą atmosferę, dobrą kawę i herbatę.

Wymagamy

Wygodnego stroju, który można ewentualnie zabrudzić, związanych włosów, jeśli są długie i niesforne ;) Notesu, w którym będziemy rysować projekty i zapisywać teorię.

Daty

Miejsce

Pracownia "MedusaArt": ul. Ks. J. Popiełuszki 21 lok 316, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Pracownia

MedusaArt to pracownia, która działa od 2007 roku. To miejsce twórczych procesów i powstawania niepowtarzalnej biżuterii. Dewizą pracowni jest tworzenie pojedynczych egzemplarzy, często wg projektów na zamówienie. Powstają tu wyroby łączące srebro z naturalnymi minerałami, perłami i emalią. Adepci sztuki złotniczej poznają podstawy tradycyjnych technik jubilerskich.


Kinga Włodarczyk to artysta plastyk, członek Związku Polskich Artystów Plastyków, a jednocześnie socjolog. Od dzieciństwa związana jest ze sztuką przede wszystkim dzięki malarstwu, które od pokoleń było uprawiane w jej rodzinie.


Organizowanie warsztatów jest odpowiedzią Kingi na liczne pytania w stylu “jak to jest zrobione?”. Warsztaty to także misja, by nie dopuścić do zaniku tradycyjnego rzemiosła jakim jest złotnictwo. Na zajęciach uczestnicy tworzą autorską biżuterię, korzystając z technik uprawianych od wieków. Używają prostych narzędzi, wykonują wszystko ręcznie, ale z naciskiem na nowoczesne formy i indywidualne pomysły.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztacie

  1. Asia

    Podczas zajęć wykonałam wiele ładnych projektów, które przerosły moje oczekiwania. Atmosfera w pracowni zawsze była przyjemna i z dużą radością przychodziłam za zajęcia.

  2. Krzysztof

    Mamy bardzo dobre wrażenia po kursie – pełen profesjonalizm, cierpliwość do uczestników (też do ich przypadkowego psucia narzędzi), miła atmosfera i bardzo dużo wiedzy. Termin kursu był dostosowany do naszych potrzeb, za co bardzo dziękujemy 😉 Ogólnie super!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *