Zaprojektuj swoją tkaninę

CENA
Wielkość grupy
1- 5 osób
Czas trwania
2 dni: dwie kolejne soboty od 11.00 do 13.00

O warsztacie

Tworzenie nowej tkaniny poprzez: aplikacje innych tkaniny, kształtów, rozdzieranie, cięcie, dodawanie elementów różnych materiałów, to nie tylko okazja do stworzenia czegoś oryginalnego. Poprzez manipulacje już istniejącymi materiałami, można uzyskać niespodziewane efekty, nauczyć się nowych technik łączenia tkanin.

Inspirując się najróżniejszymi obiektami w otoczeniu i odzwierciedlając je w materiale, zaprojektujemy unikatowe próbki. Później można je wykorzystać w rozmaity sposób: jako wzór do materiału na t-shirt, makatkę na ścianę, obrus, a może... rzeźbę? Brzmi tajemniczo?

Przeprowadzę Cię przez cały proces tworzenia- od inspiracji, pomysłu, przez makietę wstępną materiału, aż po jego wykonanie.

Warsztaty projektowania tkanin cieszyły się zawsze dużą popularnością. Większość technik i manipulacji materiałami, traktowania materiału jak tworzywo plastyczne, na równi np. z płótnem czy gliną, nie jest jeszcze szeroko rozpowszechnione w Polsce.

To od Ciebie zależy, jak wykorzystasz potencjał zaprojektowanej tkaniny. Moja rola polega na przeprowadzaniu przez ten proces i uzyskaniu jak najlepszych i satysfakcjonujących Cię efektów.

Dla kogo?

Warsztat jest skierowany do osób zarówno początkujących w szyciu, jak i zaawansowanych. Ze względu na mini grupy, podchodzę do każdego bardzo indywidualnie. Chociaż nasze spotkania zakończą się konkretnym efektem, ważna jest dla mnie sama droga i poszukiwanie w sobie inspiracji, odkrywanie nowych ścieżek kreatywności w głowie.

Na warsztatach panuje bezstresowa, domowa atmosfera. Nie popędzam, a mobilizuję!

Co da Ci warsztat?

Po warsztacie na pewno zmienisz swoje myślenie o materiałach i już nigdy nie spojrzysz na zwykłą, bawełnianą bluzkę w ten sam sposób! Projektowanie i wykonywanie tkanin bardzo pobudza kreatywność i umiejętności plastyczne. Jeśli szyjesz rzeczy dla siebie, odkryjesz nowy potencjał manipulacji materiałem.

Próbka tkaniny może zostać wykorzystana przez Ciebie na wiele sposobów. To od jej formy zależy, czym będzie. Częściom Twojej koszuli? Rzeźbą ścienną? A może obrazem na ścianę?

Program

1. Na pierwszej części warsztatów pokaże różne przykłady manipulacji tkaninami, przedstawię swoje próbki, i innych artystów.
2. Wytłumaczę, jak można odkryć techniki manipulacyjne.
3. Dowiem się o tym, co Was inspiruję.
4. Następnie zrobicie wstępne rysunki/ szkice/ makiety swojego pomysłu i projektu.
5. Później obejrzymy wspólnie dostępne materiały recyklingowe w mojej pracowni.
6. Zaplanujemy razem, z jakich materiałów próbka zostanie wykonana, jaki przybierze kształt albo funkcję.
7. Wykonacie swoją próbkę za pomocą szycia ręcznego/ maszyny/ przyklejania/ naprasowywania.

Zapewniamy

* Potrzebne tkaniny, dzianiny i inne materiały, wszystkie z odzysku;
* Profesjonalne narzędzia do pracy: nożyczki, noże obrotowe, maszyny stebnówki, mata do cięcia, narzędzia do markowania na tkaninach, nici itd.;
* Pracownie z domową, artystyczną atmosferą, w centrum Starego Mokotowa i balkon pełen słońca;
* Ciasto wegańskie, kawa, herbata i woda z cytryną;
* Moją opiekę przez cały czas trwania warsztatów.

Wymagamy

* Chciałabym, aby w trakcie warsztatów panowała przyjazna atmosfera. Praca twórcza to często również praca ze swoimi emocjami, a większość z nas, podchodzi personalnie do tego, co stworzy. Dlatego bądźmy dla siebie mili i przyjaźni!
* Dobrze, jeśli przyjdziesz z jakimś zaczątkiem inspiracji. To może być film, który ostatnio oglądałaś, albo kształt kwiatu, którym byłeś zachwycony!
* Jeśli boisz się psów- daj proszę znać. Mamy małego, niegroźnego i przyjacielskiego pieska, ale rozumiem, że niektórych może przerażać sama jego obecność.
* Pracownia znajduje się na pierwszym piętrze bez windy.
* Dress code to: bądź sobą!

Daty

Miejsce

Pracownia "Szwów Eko Deko": ul. Kazimierzowska 57/61, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

  Napisz do nas

Pracownia

Szukając definicji “kreatywnej duszy” wystarczy spojrzeć na Justynę Michalczak – nauczycielkę malarstwa, rysunku, projektowania i szycia. Ale skupmy się na tym ostatnim. Jej pracownia Szwów Eko Deko to przestrzeń do nauki szycia, w której skupia się nie tylko na przekazaniu warsztatu i technice, ale także na wrażliwości kursantów i ich emocjach. Zależy jej, aby nauka polegała przede wszystkim na pozytywnej wymianie myśli i spostrzeżeń.


Jej fascynacja modą przenosi się na wiele obszarów i różne działalności. Skończyła warszawską ASP na kierunku Katedra Mody, swoją dyplomową kolekcję pokazała w Galerii Zachęta. Prowadziła warsztaty z projektowania tkanin, uczy projektowania ubrań, ale to właśnie przekazywanie wiedzy odnośnie szycia jest jej największą pasją.


W jej pracowni znajdują się tylko materiały recyklingowe – tkaniny, dzianiny, dodatki. Na przekór masowej produkcji ubrań, udowadnia, że moda nie musi być egoistyczna i szkodliwa dla planety. Wręcz przeciwnie. Surowce zdobywa z odzysku, z likwidacji szwalń, przechwytuje materiały przeznaczone do utylizacji.


Justyna inspiracji do swoich prac poszukuje w naturze. Skupia się także na kobiecym ciele, które uwielbia deformować i w ten sposób sprzeciwia się narzuconym normom. Jej zainteresowania przekładają się później na abstrakcyjne formy i dekonstrukcje, które potrafią zaskoczyć odbiorców. Zaskakujące zatem nie będzie, że warsztaty prowadzone przez Justynę to miejsce twórczej swobody i radości.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Zaprojektuj swoją tkaninę”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *