2 spotkania

Wybierasz termin 1 spotkania, drugie rezerwowane jest automatycznie i odbywa się w najbliższy następujący po pierwszym spotkaniu poniedziałek w godzinach 17:30-19:30.

4 godz.

Każde spotkanie trwa 2 godz.

1
-1 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Toczenie na kole to spotkanie między Tobą a gliną.
Musisz dobrze poznać jej zachowanie i nauczyć się odpowiednich ruchów, które pomogą Ci ją okiełznać. Żeby stworzyć tym sposobem naczynie trzeba skupienia i techniki, ale jak już poczujesz, o co chodzi, to przyjdzie relaks, medytacja i twórcze eksperymentowanie!

Proces nauki przebiega bardzo różnie – to sprawa bardzo indywidualna. Dla jednych toczenie będzie wyzwaniem i próbą charakteru, dla innych formą medytacji. Niezależnie od tego, jak podejdziesz do pracy z gliną, na pewno będziesz mieć z tego frajdę i ogromną satysfakcję. Będzie to doświadczenie, którego długo nie zapomnisz! A przy okazji stworzysz przedmiot, w którym zamknięte będą Twoje emocje i twórcza energia.

No i to niezwykłe uczucie, towarzyszące Ci za każdym razem, kiedy sięgniesz po SWOJĄ ceramikę – bezcenne.

W trakcie warsztatów nauczysz się toczyć naczynia na kole garncarskim od podstaw. Dowiesz się co jak, kiedy i dlaczego z tą gliną. Poznasz narzędzia niezbędne do toczenia, techniki centrowania gliny oraz toczenia podstawowych form (kubek, miska). Zobaczysz, czym jest trymowanie oraz poznasz zasady suszenia glinianych przedmiotów. Opowiem również o sposobach dekoracji. Na koniec swoje prace ozdobisz kolorowymi angobami, a ja je dla Ciebie pokryję przezroczystym szkliwem i wypalę, aby były w pełni użytkowe.

Na zajęcia zapraszam zarówno osoby, które w ogóle nie miały jeszcze do czynienia z gliną, jak i te, które lepią już ręcznie, ale chcą poznać nową technikę tworzenia ceramiki i sprawdzić, czy poczują do koła miętę.
Co będziesz robić?
Celem warsztatów jest dać Ci solidne podstawy teoretyczne i praktyczne do ewentualnego dalszego samodzielnego szlifowania umiejętności na kole i wykonywania użytkowych naczyń.

Pierwsze spotkanie to 2-godzinne warsztaty indywidualne. Na początku zrobię porządny wstęp teoretyczny, a następnie pokażę Ci krok po kroku jak wycentrować glinę, wytoczyć i wykończyć na kole naczynie. Potem do koła siadasz Ty, a ja pomagam Ci na każdym etapie. Jeśli pracujesz już z gliną, wówczas część teoretyczna będzie krótsza i więcej czasu będziesz mieć na toczenie.

Na tym spotkaniu dowiesz się:
– jakie właściwości ma glina i na co trzeba uważać, by uniknąć pęknięć na pracy i wybuchów w piecu,
– jak przygotować glinę do pracy na kole,
– jakie narzędzia niezbędne są do toczenia,
– jaki jest cel i techniki centrowania gliny,
– jak wyciągać ściany naczyń i toczyć podstawowe formy (kubek, miska)
– jak odzyskiwać glinę, by móc wykorzystać ją ponownie na kole.
Podczas 2 godzin zajęć zazwyczaj udaje się wytoczyć 2 przedmioty, ale jeśli uda Ci się więcej – wszystkie są Twoje!

Drugie spotkanie to kolejne 2 godziny warsztatów, na których będziesz trymować wszystkie wytoczone dzień wcześniej prace, robić i doklejać uszy oraz ozdabiać naczynia angobami.

Po tym spotkaniu, wyjdziesz z wiedzą:
– jakie są techniki dekoracji,
– czym różni się angoba od szkliwa,
– na czym polega trymowanie gliny,
– jak zrobić stopkę pod naczyniem,
– jakie są techniki wykonywania uszu.

Po tych warsztatach prace pozostawiasz jeszcze w pracowni do wyschnięcia. Po kilku dniach ja wypalam je na biskwit, następnie pokrywam przezroczystym, błyszczącym szkliwem i wypalam na maksymalną temperaturę gliny, aby nadawały się do użytkowania na co dzień. Prace odbierasz po ok. 2-3 tygodniach od naszego ostatniego spotkania, po wcześniejszym umówieniu się ze mną w pracowni.

UWAGA! Wariant #2:
Istnieje możliwość toczenia na obydwu spotkaniach, jeśli zamiast trymowania i dekorowania naczyń, wolisz ćwiczyć centrowanie i wyciąganie ścian. Wówczas wpisz to w komentarzu przy zamówieniu. Na pierwszym spotkaniu ustalimy dogodny termin drugiego spotkania.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

16.06.2023

Warsztaty w Potoczone to połączenie wiedzy merytorycznej, która pozwala kursantom na samodzielną pracę z gliną, z kreatywną atmosferą. To właśnie ona sprawia, że uczestnicy warsztatów zakochują się w glinie i mają otwartość na eksperymentowanie z surowcem. Same zajęcia są pretekstem do odkrywania przez ludzi ich twórczego potencjału.
Zapewniamy
Materiały
Pełen dostęp do materiałów, narzędzi i urządzeń. Wypał prac na maksymalną temperaturę gliny.
Coś na ząb
Na uczestników zawsze czeka herbata lub woda. Jest możliwość zrobienia czarnej kawy.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
Warszawa, ul. Konstruktorska 6, lok 116, 1 piętro.
Wskazówki dojazdu
Pracownia znajduje się okolicach Zajezdni Woronicza. Można dojechać autobusami 218, 136, 308 pod pracownię, lub autobusami 168, 222 na Woronicza, a tramwajem nr 17 i 31 na Wołoską i przejść się 500-700 m. W ciągu dnia bardzo trudno jest zaparkować w okolicy. Wieczorami jest luźniej i można szukać miejsc wzdłuż ul. Konstruktorskiej i Racjonalizacji.

Wejście znajduje się od ul. Konstruktorskiej. Żeby dostać się do pracowni trzeba minąć szlaban, wejść na podwórze i kierować się do dużych drewnianych drzwi. Następnie udać się schodami na 1 piętro i pójść w prawo korytarzem, prosto do pierwszych 2-skrzydłowych drzwi.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Do toczenia trzeba mieć krótkie paznokcie. Używamy często opuszków palców i długie paznokcie zahaczają ciągle o glinę. W pracowni dostępne są fartuchy, ale dobrze jest mieć strój, którego nie szkoda pobrudzić, zwłaszcza buty (na miejscu można się przebrać). Buty powinny być wygodne, elastyczne, na płaskiej podeszwie.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Opinie o warsztatach (5)
 1. Sandra

  Kinga, właścicielka pracowni, jest spokojną osobą, która przeprowadziła mnie przez podstawy toczenia. Wszystko wytłumaczyła, zostawiając też pole do zadawania pytań. Pomogła, kiedy glina wymykała mi się spod palców ☺️ Efektem warsztatów jest piękny kubeczek, z którego piję już kawę, oraz moja chęć do dalszej nauki toczenia. Bardzo polecam i cieszę się, że wybrałam właśnie te zajęcia! ❤️

 2. Marta Lammel

  Warsztaty z toczenia na kole dostałem w prezencie, a ponieważ bardzo mi się podobało byłem już kolejne dwa razy, żeby poćwiczyć lepienie z płatów i szkliwienie, temat rzeka : ) pozdrawiam Paweł

 3. Agnieszka

  Voucher na warsztaty w Potoczone był bardzo trafionym prezentem! Uczestniczka, która nie wierzyła, że to się uda, spędziła bezcenny czas z Kingą, która się nią świetnie zaopiekowała przy kole. Efektem dwóch spotkań było naczynie z wiarą w siebie 🙂

  Dziękuję bardzo!

 4. Wiktoria Grzelak

  Warsztaty były świetne, Kinga jest bardzo miłą, cierpliwą i przede wszystkim kompetentną nauczycielką. Chce się wracać, co oczywiście zamierzam zrobić! 😊😊😊 Dziękuję!

 5. Kornelia

  Warsztaty świetne, dużo można się nauczyć i dowiedzieć, a przede wszystkim można się zrelaksować! W pracowni panuje przemiła atmosfera.

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • warsztaty artystyczne swiece LumiPoznań

  Stwórz artystyczne świece – piwonie (PZN)

  Lumi
  290 zł 60 minut / os.
  3 h
  6-10 os.
 • warsztaty rzemieslnicze piora milimWarszawa

  Kurs tworzenia piór wiecznych

  1250 zł 60 minut / os.
  10 h
  1-3 os.
 • warsztaty snycerskie ozdoby alelipaPoznań

  Warsztaty rzeźbienia ozdób choinkowych

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  4-8 os.
 • warsztaty dziewiarskie torby wyplatamyWarszawa

  Wyplatanie torebek z grubej włóczki

  170 zł 60 minut / os.
  2 h
  3-8 os.

Zakręć się! Nauka toczenia na kole (o 14:00)

Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto