Zagrajmy w kolory, czyli ceramika agatowa

CENA

Wielkość grupy

3 - 

5 os.

Czas trwania

3 godziny: w sobotę od 10:00 do 13:00 lub w tygodniu od 17:30 do 20:30

O warsztatach

Ceramika agatowa, zwana również marmurkową lub - z japońskiego - nerikomi, to technika ceramiczna polegająca na ręcznym lepieniu z wielokolorowych płatów gliny. Płaty tworzy się poprzez układanie zabarwionych na różne kolory mas ceramicznych w geometryczne lub abstrakcyjne wzory, a gotową pracę szkliwi wyłącznie szkliwem transparentnym, akcentującym barwy zawarte w glinie.

Podczas warsztatu uczestnicy poznają dwie metody barwienia masy ceramicznej, stworzą własny płat w technice nerikomi i ulepią z niego dwa dowolne w pełni użytkowe naczynka (np. talerz, miskę, kubek).
Po wyschnięciu prace zostaną poszkliwione transparentnym szkliwem przez instruktora i wypalone. Po około 2 tygodniach będzie można odebrać gotowe prace.

Dla kogo?

Zarówno dla osób początkujących, które nigdy wcześniej nie miały w rękach gliny, jak i dla zaawansowanych, które sprawnie lepią z płata, jednak nie próbowały jeszcze pracować z barwioną gliną.

Co dadzą Ci warsztaty?

Każdy uczestnik warsztatów:
- stworzy minimum dwa własne naczynka, które będą się nadawały do codziennego użytku i kontaktu z żywnością;
- nauczy się bezpiecznie i w odpowiednich proporcjach stosować pigmenty ceramiczne do samodzielnego barwienia białej masy;
- będzie mógł poeksperymentować z nową techniką lepienia, której efekt końcowy będzie od razu widoczny, w przeciwieństwie do prac wymagających dekoracji kryjącymi szkliwami.

Program

Lepienie, lepienie i jeszcze raz lepienie, czyli 3 godziny zabawy z gliną. A ponadto:

1. Trochę teorii: czym różni się nerikomi od neriage, jak można wykorzystać barwioną gliny, jak mieszać pigmenty, żeby osiągnąć konkretne efekty kolorystyczne (zapoznanie z próbnikiem barwionych mas).
2. Demonstracja technik barwienia białej masy oraz samodzielne zabarwienie białej masy na wybrany kolor.
3. Stworzenie bloku gliny z dowolnym wzorem oraz przygotowanie płatów do lepienia.
4. Samodzielne lepienie naczyń użytkowych z płatów nerikomi.
5. Demonstracja toczenia na kole przy użyciu barwionej gliny + chętni uczestnicy będą mogli zasiąść do koła i przy pomocy instruktora wytoczyć niewielką, wielobarwną miseczkę.

Szkliwienie - ok. 1h (OPCJONALNIE). Możliwość umówienie się na drugie spotkanie.
Po około tygodniu od warsztatów prace będą polerowane i szkliwione szkliwem transparentnym. Możesz to zrobić sam/sama, umawiając się ze mną na dogodny termin spotkania lub pozostawić prace mnie, abym poszkliwiła je za Ciebie.

Po ok. dwóch-trzech tygodniach od pierwszego warsztatu odbiór wypalonych i poszkliwionych prac.

Warsztaty odbywają się w sobotę od 10:00 do 13:00 lub w tygodniu od 17:30 do 20:30. Zapraszamy 🙂

Zapewniamy

Zapewniam przestrzeń do pracy i wszelkie niezbędne wyposażenie do lepienia, a także białą masę ceramiczną, pigmenty, jednorazowe rękawiczki i wagę laboratoryjną potrzebną do barwienia.
Moją wiedzę, doświadczenie i wsparcie podczas całego procesu lepienie. A także dobrą energię do działania i mnóstwo inspiracji.

Wymagamy

Uczestnik powinien zaopatrzyć się w maseczkę ochronną zabezpieczającą podczas mieszania sproszkowanej gliny i suchych odczynników.

Miejsce

Studio Anse Fajanse: ul. Wrzeciono 52/164, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 662 067 331) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Potrzeba twórczej ekspresji i zapał do nauki to dwie rzeczy, które dodają Gosi, właścicielce pracowni Anse Fajanse, energii do działania. A ta wręcz ją rozpiera. Zanim zajęła się ceramiką, skakała pomiędzy rozmaitymi dziedzinami sztuk i nauk – studiowała trzy języki obce, kulturoznawstwo, pedagogikę teatru i twórcze pisanie dla filmu i teatru. Na swoim koncie ma m.in. pracę w biurze tłumaczeń, w liceum oraz w studiu filmowym, a na tym lista się nie kończy. 


  W tym całym galimatiasie znalazła się przestrzeń na ceramikę. Przygoda z gliną miała być formą odpoczynku i sposobem na walkę z nadmiarem myśli, które krążyły po głowie. Szybko jednak stała się pasją, która pochłonęła Gosię całkowicie, zapewniając rozwój w przestrzeni twórczej i intelektualnej. 


  Dziś ceramika to dla Gosi niekończące się możliwości i pole do eksperymentowania. Prace, które wychodzą spod dłoni Gosi ciężko w jasny sposób scharakteryzować. Sama autorka nazywa je Ceramiklami – (nie)ożywionymi towarzyszami codzienności. Ceramikle powstają w wyniku łączenia wielu technik – część elementów tworzona jest na kole, inne dodawane są ręcznie lub odlewane z form. Wisienką na torcie są barwne mieszanki glin, które pozwalają uzyskać niepowtarzalne kolory i wzory.  


  Nazwa pracowni Anse Fajanse nawiązuje do dziecięcej zabawy. To dlatego, że lepienie z gliny przynosi mnóstwo radości i pozwala zapomnieć o codziennych trudach. Warsztatowa przestrzeń Gosi powstała niecałe pół roku temu i przez ten czas jest miejscem niekończących się eksperymentów. Z jakimi technikami, rodzajami gliny, barwnikami czy formami przyjdzie Ci pracować w trakcie warsztatów? Na to pytanie odpowiedź zna tylko Gosia! 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Olga

   Z całego serca polecam warsztaty!
   Dużo wiedzy, miła i luźna atmosfera. Gosia czuwała na każdym etapie pracy.
   Świetnie spędzony czas 🙂
   PS. No i pyszna domowa kombucha 😛

  2. Kasia

   Bardzo mi się podobało!
   Super prowadząca 🥰🥰🥰🥰🥰
   Fajna wiedzą 🙂
   Dobry czas 😍

  3. Bogna

   Świetnie prowadzone warsztaty, cudowna i ciepła prowadząca, a sam proces tworzenia ceramiki bardzo kojący dla zestresowanej glowy i ciała 🙂 polecam bardzo! Na pewno wrócę na kolejne warsztaty. Dziękuję za spedzony czas Małgosiu!

  4. Dominika

   Przemiła prowadząca i atmosfera. Możliwość podarowania sobie wspaniałego czasu i prezentu.

  5. Sylwia

   Polecam warsztat i prowadzącą. Każdy coś ciekawego wyniesie 🙂

  6. Karolina

   Gorąco polecam warsztaty w przemiłej atmosferze z fantastyczną Prowadzącą! Gosia gładko przeprowadzi Was przez meandry ceramiki, odmierzania pigmentów i doboru glin. Cierpliwie tłumaczy i dzieli się swoją wiedzą 🙂 Były to moje pierwsze zajęcia w Ansach ale na pewno nie ostatnie!

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *