Zagrajmy w kolory, czyli ceramika agatowa

CENA

Wielkość grupy

2 - 

4 os.

Czas trwania

3 godziny: w sobotę od 10:00 do 13:00 lub w tygodniu od 17:30 do 20:30

O warsztatach

Ceramika agatowa, zwana również marmurkową lub - z japońskiego - nerikomi, to technika ceramiczna polegająca na ręcznym lepieniu z wielokolorowych płatów gliny. Płaty tworzy się poprzez układanie zabarwionych na różne kolory mas ceramicznych w geometryczne lub abstrakcyjne wzory, a gotową pracę szkliwi wyłącznie szkliwem transparentnym, akcentującym barwy zawarte w glinie.

Podczas warsztatu uczestnicy poznają dwie metody barwienia masy ceramicznej, stworzą własny płat w technice nerikomi i ulepią z niego dwa dowolne w pełni użytkowe naczynka (np. talerz, miskę, kubek). Po wyschnięciu prace zostaną poszkliwione transparentnym szkliwem przez instruktora i wypalone. Po około 2 tygodniach będzie można odebrać gotowe prace.

Dla kogo?

Zarówno dla osób początkujących, które nigdy wcześniej nie miały w rękach gliny, jak i dla zaawansowanych, które sprawnie lepią z płata, jednak nie próbowały jeszcze pracować z barwioną gliną.

Co dadzą Ci warsztaty?

Uczestnik stworzy minimum dwa własne naczynka, które będą się nadawały do codziennego użytku i kontaktu z żywnością. Nauczy się bezpiecznie i w odpowiednich proporcjach stosować pigmenty ceramiczne do samodzielnego barwienia białej masy. Będzie mógł poeksperymentować z nową techniką lepienia, której efekt końcowy będzie od razu widoczny, w przeciwieństwie do prac wymagających dekoracji kryjącymi szkliwami.

Program

Lepienie - 3 godziny

1. Trochę teorii: czym różni się nerikomi od neriage, jak można wykorzystać barwioną gliny, jak mieszać pigmenty, żeby osiągnąć konkretne efekty kolorystyczne (zapoznanie z próbnikiem barwionych mas).

2. Demonstracja technik barwienia białej masy oraz samodzielne zabarwienie białej masy na wybrany kolor.

3. Stworzenie bloku gliny z dowolnym wzorem oraz przygotowanie płatów do lepienia.

4. Samodzielne lepienie naczyń użytkowych z płatów nerikomi.

5. Demonstracja toczenia na kole przy użyciu barwionej gliny + chętni uczestnicy będą mogli zasiąść do koła i przy pomocy instruktora wytoczyć niewielką, wielobarwną miseczkę.

Szkliwienie - ok. 1h (OPCJONALNIE)

Drugie spotkanie opcjonalne. Po około tygodniu od warsztatow prace będą polerowane i szkliwione szkliwem transparentnym. Możesz to zrobić sam/sama, umawiając się ze mną na dogodny termin spotkania lub pozostawić prace mnie, abym poszkliwiła je za Ciebie.

Po ok. dwóch-trzech tygodniach od pierwszego warsztatu odbiór wypalonych i poszkliwionych prac.

Zapewniamy

Zapewniam przestrzeń do pracy i wszelkie niezbędne wyposażenie do lepienia, a także białą masę ceramiczną, pigmenty, jednorazowe rękawiczki i wagę laboratoryjną potrzebne do barwienia.

Wymagamy

Uczestnik powinien zaopatrzyć się w maseczkę ochronną zabezpieczającą podczas mieszania sproszkowanej gliny i suchych odczynników.

Daty

Miejsce

Studio Anse Fajanse: ul. Wrzeciono 52/164, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Potrzeba twórczej ekspresji i zapał do nauki to dwie rzeczy, które dodają Gosi, właścicielce pracowni Anse Fajanse, energii do działania. A ta wręcz ją rozpiera. Zanim zajęła się ceramiką, skakała pomiędzy rozmaitymi dziedzinami sztuk i nauk – studiowała trzy języki obce, kulturoznawstwo, pedagogikę teatru i twórcze pisanie dla filmu i teatru. Na swoim koncie ma m.in. pracę w biurze tłumaczeń, w liceum oraz w studiu filmowym, a na tym lista się nie kończy. 


W tym całym galimatiasie znalazła się przestrzeń na ceramikę. Przygoda z gliną miała być formą odpoczynku i sposobem na walkę z nadmiarem myśli, które krążyły po głowie. Szybko jednak stała się pasją, która pochłonęła Gosię całkowicie, zapewniając rozwój w przestrzeni twórczej i intelektualnej. 


Dziś ceramika to dla Gosi niekończące się możliwości i pole do eksperymentowania. Prace, które wychodzą spod dłoni Gosi ciężko w jasny sposób scharakteryzować. Sama autorka nazywa je Ceramiklami – (nie)ożywionymi towarzyszami codzienności. Ceramikle powstają w wyniku łączenia wielu technik – część elementów tworzona jest na kole, inne dodawane są ręcznie lub odlewane z form. Wisienką na torcie są barwne mieszanki glin, które pozwalają uzyskać niepowtarzalne kolory i wzory.  


Nazwa pracowni Anse Fajanse nawiązuje do dziecięcej zabawy. To dlatego, że lepienie z gliny przynosi mnóstwo radości i pozwala zapomnieć o codziennych trudach. Warsztatowa przestrzeń Gosi powstała niecałe pół roku temu i przez ten czas jest miejscem niekończących się eksperymentów. Z jakimi technikami, rodzajami gliny, barwnikami czy formami przyjdzie Ci pracować w trakcie warsztatów? Na to pytanie odpowiedź zna tylko Gosia! 

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztatach

 1. Karolina

  Gorąco polecam warsztaty w przemiłej atmosferze z fantastyczną Prowadzącą! Gosia gładko przeprowadzi Was przez meandry ceramiki, odmierzania pigmentów i doboru glin. Cierpliwie tłumaczy i dzieli się swoją wiedzą 🙂 Były to moje pierwsze zajęcia w Ansach ale na pewno nie ostatnie!

 2. Sylwia

  Polecam warsztat i prowadzącą. Każdy coś ciekawego wyniesie 🙂

 3. Dominika

  Przemiła prowadząca i atmosfera. Możliwość podarowania sobie wspaniałego czasu i prezentu.

 4. Bogna

  Świetnie prowadzone warsztaty, cudowna i ciepła prowadząca, a sam proces tworzenia ceramiki bardzo kojący dla zestresowanej glowy i ciała 🙂 polecam bardzo! Na pewno wrócę na kolejne warsztaty. Dziękuję za spedzony czas Małgosiu!

 5. Kasia

  Bardzo mi się podobało!
  Super prowadząca 🥰🥰🥰🥰🥰
  Fajna wiedzą 🙂
  Dobry czas 😍

 6. Olga

  Z całego serca polecam warsztaty!
  Dużo wiedzy, miła i luźna atmosfera. Gosia czuwała na każdym etapie pracy.
  Świetnie spędzony czas 🙂
  PS. No i pyszna domowa kombucha 😛

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.