Zacznij dzień za kółkiem

CENA

Wielkość grupy

1 - 

1 os.

Czas trwania

2 godziny: od 11:00 do 13:00

O warsztatach

Warsztat "Zacznij dzień za kółkiem” jest przede wszystkim niepowtarzalnym doświadczeniem. Podczas 2 godzin indywidualnego spotkania wprowadzę Cię w technikę toczenia na kole garncarskim i krok po kroku przejdziemy etapy od wyrabiania gliny aż po nadanie kształtu toczonemu naczyniu. Będzie dużo działania, ale też mała dawka wiedzy o glinie i procesach, które zachodzą w pracowni.

Będziesz mieć czas, żeby wytoczyć nie jeden, a kilka przedmiotów!

Warsztat może być dla Ciebie początkiem Twojej przygody z garncarstwem. Toczenie na kole jest zajęciem wymagającym ćwiczenia. Może właśnie podczas tego spotkania poczujesz, że chcesz więcej.

Możesz potraktować go też jako jednorazową przygodę w stylu spróbowania prawie ekstremalnego sportu (gwarantujemy pełne bezpieczeństwo).

Dla kogo?

Warsztat jest dla wszystkich osób dorosłych, chcących usiąść przy kole i przekonać się jak to jest toczyć.

Dla tych, którzy doświadczają już pracy z gliną, ale nie dziedziny, jaką jest garncarstwo i czują, że chcą spróbować jeszcze tego.

Dla tych, którzy lubią nowe, niepowtarzalne doświadczenia albo potrzebują trochę relaksu i ukojenia.

Co dadzą Ci warsztaty?

Satysfakcję z tego, że własnymi rękami jesteś w stanie stworzyć przedmiot, którego można używać i który cieszy. Dużo relaksu i odpoczynku, twórczej energii, ale też wiedzy o glinie, szkliwach i technicznych trikach przydatnych przy toczeniu na kole.

No i oczywiście własne prace.

Program

Warsztat to 1 spotkanie indywidualne, które trwa 2 godziny.

Podczas tego spotkania przejdziemy po kolei etapy toczenia na kole garncarskim. Wytoczysz tyle, ile zdołasz. A może będziesz chciał/a się bardziej skupić tylko na nauce centrowania? Ustalimy to na początku.

Po warsztacie Twoje prace schną i po kilku dniach są wypalane na biskwit. Ty decydujesz, czy mają pozostać w takim stanie, czy zostać proszkliwione przez nas białym szkliwem.

Gotowe prace będzie można odebrać po około tygodniu, lub te szkliwione po dwóch.

Zapewniamy

Wszystkie potrzebne materiały, narzędzia i super duże fartuchy, które całkiem nieźle zabezpieczają przed pobrudzeniem i wypały prac.

A także herbatkę albo kawkę, wszystko w zależności od potrzeb i nastroju.

Jesteśmy z Tobą podczas całego warsztatu, dzieląc się naszą widzą i doświadczeniem. To ma być Twój czas i przyjemność z bycia tu i teraz.

Wymagamy

Pomimo fartuchów polecamy ubrać się wygodnie i tak, żeby nie żal było się pobrudzić.

Prosimy również o zabranie ze sobą maseczki.

Daty

Miejsce

Pracownia "Ronja Ceramics": Rydygiera 8 , budynek 24, lokal 105, pierwsze piętro, Warszawa (o tej godzinie główne wejście do budynku jest już zamknięte. Przejdź przez portiernię (obok szlabanów), skręcić w prawo i wejście jest bocznymi drzwiami).

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Ronja, córka zbójnika – bohaterka ukochanej książki z dzieciństwa, zainspirowała Wiktorię i Karolinę do nazwania w ten sposób ich pracowni ceramicznej. Tak jak ona, dziewczyny żyją blisko natury – inspirują się kolorami ziemi i otaczającej ich przyrody. Pracownia, która mieści się na warszawskim Żoliborzu to miejsce, w którym można postawić pierwsze kroki w świecie ceramiki i zasiąść przy kole garncarskim. 


  W Ronja Ceramics przedmioty wytwarzane są różnymi technikami – dziewczyny lepią, odlewają i toczą na kole. Każda z metod daje inne wrażenia, a ostatecznie ta różnorodność sprawia, że każdy kubeczek jest zupełnie inny. Ta dowolność sprawia, że uczestnicy warsztatu mogą szukać własnej ścieżki i ustalać swoje zasady. Dziewczyny tworzą przestrzeń, w której można poczuć, ile możliwości daje glina. Na swoich warsztatach zachęcają do swobody twórczej i odnajdywania własnego sposobu ekspresji. Wiktoria i Karolina mają świadomość, że dla niektórych ceramika to realizacja skrupulatnie zaplanowanego projektu, a dla innych niemalże czas medytacji – na jedno i drugie znajdzie się miejsce. 


  Dla dziewczyn to największa radość – obserwować, co glina “robi” z ludźmi. Karolina i Wiktoria wierzą, że ich kolejna pracownia powstanie na skraju lasu, a sesje ceramiki będą upływały przy akompaniamencie szumiących drzew. Trzymamy kciuki za ten plan, a już teraz zachęcamy do odwiedzenia ich pracowni na klimatycznym Żoliborzu. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Maja

   Warsztaty były cudownie spędzonym czasem. Miałam przyjemność pracować na jednych warsztatach z Karoliną, na drugich z Wiktorią i mogę szczerze powiedzieć, że obie dziewczyny są przecudowne! Nie tylko pokazały mi swoje techniki garncarskie, ale tez miło nam się rozmawiało przy herbatce. A dodatkowo wyszłam z warsztatów z pięknym kubkiem i miseczką własnoręcznie robioną! Polecam wszystkim!

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto