2 spotkania

Sobota i niedziela. Rezerwujesz termin 1 spotkania, drugie rezerwowane jest automatycznie.

10 godz.

Każde spotkanie trwa 5 godz.

2
-6 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Na warsztatach pod moim okiem będziesz poznawać świat renowacji mebli. Doświadczysz, czym jest rzemiosło i dowiesz się, dlaczego praca własnymi rękami daje dużo radości.

Nie zawsze będzie łatwo. Możliwe, że się zmęczysz i ubrudzisz, ale na pewno będziesz mieć mnóstwo satysfakcji z wykonanej roboty po zakończonych warsztatach.

Do naszych warsztatowych celów dobrze sprawdzają się małe formy: krzesła, fotele, stoliki kawowe i małe szafki. Jeśli nie masz nic pod ręką, to daj znać, poszukamy czegoś w naszym magazynie.

Spotkamy się w maksymalnie sześcioosobowej grupie w pełni wyposażonej pracowni renowacji mebli położonej w dobrze skomunikowanym miejscu na warszawskim Mokotowie.

Będzie zabawnie i przyjaźnie. Jeśli szukasz doświadczenia, które pozwoli Ci zwolnić na chwilę, to prawdopodobnie jesteś we właściwym miejscu.
Co będziesz robić?
Poznasz, jakie jest wyposażenie warsztatu renowacji mebli. Dowiesz się, czym jest rajba, cyklista, krajzega czy culaga. Nauczysz się jak naostrzyć cyklinę. Czego nie robić z dłutami i dlaczego pozbywanie się lakierów za pomocą szlifierki oscylacyjnej nie ma sensu. Porównasz pracę różnymi narzędziami do zdzierania powłok. Sprawdzisz, jak działają chemiczne sposoby na pozbycie się starych politur. Spróbujesz naprawić połamaną konstrukcję zarówno za pomocą kleju kostnego, jak i kleju białego. Naprawisz spękany i odstający fornir i sprawisz, by wyglądał bardzo dobrze.

Za pomocą wosków, pałeczek szelakowych, szpachli i markerów retuszerskich uzupełnisz wszelkie niedoskonałości przygotowanej powierzchni.
Pokażę Ci jak wybarwić mebel na dowolny kolor przy użyciu pigmentów rozpuszczonych w wodzie lub alkoholu. Na deser wykończymy Twój mebel w sposób pasujący do epoki, stylu lub potrzeb, które masz. Lakiery, politury, oleje czy woski leją się u nas wiadrami.

Renowacja mebli bywa nieprzewidywalnym procesem, dlatego ciężko jest nam ustalić szczegółowy harmonogram prac. Będzie on ustalany i dostosowywany na bieżąco.

Warsztaty nie obejmują prac tapicerskich. Jest to temat na osobne spotkanie, które chcemy niedługo uruchomić.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

14.03.2024

Nazwa projektu to swego rodzaju definicja działań chłopaków. Meble, nad którymi pracują, powstały mniej więcej 80 lat temu. Dziś patrzą na nie z perspektywy czasu i doceniają ich nowy potencjał. Towarzyszy im także przekonanie, że żyjemy w przepełnionym świecie, w którym produkuje się znacznie więcej, niż jako ludzie jesteśmy w stanie zużyć. Odpowiedzią na ten problem jest dawanie drugiego życia temu, co nadal może służyć kolejnym pokoleniom.
Zapewniamy
Materiały
Zapewniamy w pełni wyposażoną pracownię renowacji mebli. Będziecie pracować narzędziami i korzystać z materiałów, których używamy na co dzień. Zapewniamy fartuchy i rękawiczki robocze.
Coś na ząb
Owocowy poczęstunek, kawa i herbata.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
ul. Wołodyjowskiego 47, 02-724 Warszawa
Wskazówki dojazdu
Najbliższa stacja metra Służew jest oddalona od nas 6 minut pieszo. Najbliższy przystanek tramwajowy i autobusowy to 5 minut na piechotę. Samochodem do najbliższej trasy szybkiego ruchu jest 8 minut.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Przede wszystkim wyśpij się. Zabierz ze sobą ubranie na zmianę, takie którego nie będzie Ci szkoda. Koniecznie załóż zakryte buty, a jeśli masz długie włosy, nie zapomnij ich związać.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • Warsztaty malarskie anna nafalskaKraków

  Uwolnij emocje, maluj abstrakcje

  Anna Nafalska
  590 zł 60 minut / os.
  3,5 h
  2-4 os.
 • warsztaty florystyczne fly flowersWarszawa

  Wianki sezonowe

  370 zł 60 minut / os.
  2,5 h
  6-10 os.
 • warsztaty szycia scraveck studioWarszawa

  Nauka szycia dla totalnie zielonych

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  2-4 os.
 • warsztaty ceramiczne moldedPoznań

  Spotkajmy się przy glinie!

  380 zł 60 minut / os.
  4 h
  2-10 os.
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto