Wprowadzenie do świata ziół

CENA

Wielkość grupy

2 - 

7 os.

Czas trwania

4 godziny: od 17:30 do 21:30

O warsztacie

Interesujesz się dzikimi roślinami? Fascynuje cię świat grzybów i porostów? Chcesz zacząć swoją przygodę na zielarskiej ścieżce, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Ten warsztat jest właśnie dla ciebie.

Dla kogo?

To warsztat dla każdej osoby, która chciałaby sięgnąć do korzeni naturalnej medycyny, nauczyć się mądrze korzystać z mocy ziół, przetwarzać je bezpiecznie i korzystać z nich na co dzień.

Co da Ci warsztat?

Ten warsztat to bliskie spotkanie z roślinami, nawiązanie z nimi przyjaznej relacji.

W miłej i przyjaznej atmosferze nauczysz się, jak rozpoznawać kilka roślin, jak je zbierać, przechowywać, a w końcu - jak sporządzać z nich lecznicze specyfiki.

Z warsztatu wyjdziesz z własnoręcznie ukręconą maścią gojącą lub maścią rozgrzewającą - na przeziębienie (do wyboru), relaksującą mieszanką ziołową, gliceryt ziołowy, wcierkę wzmacniającą cebulki włosowe, nastaw na wyciąg octowy, nastaw na nalewkę pobudzającą trawienie.

Program

Warsztat rozpocznie się od nauki rozpoznawania roślin dostępnych na końcówce zimy. Będzie mnóstwo wąchania, dotykania, ale też smakowania :)

Bo to, z czym masz do czynienia, jest podstawą wiedzy zielarskiej. Kolejnym krokiem będzie sporządzanie ziołowych specyfików, a więc nauka tworzenia podstawowych receptur.

Zapewniamy

Wszystkie materiały i opakowania, dobrą atmosferę oraz porządną dawkę wiedzy.

Wymagamy

Otwartej głowy :)

Daty

Miejsce

Pracownia "Mead Ladies": ul. Modzelewskiego 67/46, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Pracownia

Mead Ladies, czyli Łąkowe Damy, mają swoje niewielkie miejsce na warszawskim Mokotowie. W okna zaglądają im topola i perełkowiec, obsypujący bogato miejscowy chodnik białym kwieciem. Powstają tu botaniczne perfumy, roślinne kadzidła i kosmetyki, buzują fermenty i rodzą się pomysły na nowe warsztaty.


Mead Ladies to Kaja Nowakowska i Gosia Ruszkowska. Kaja jest biolożką i pracuje w laboratorium, natomiast Gosia ukończyła etnologię, a teraz pracuje jako przewodniczka po Warszawie, dziennikarka i redaktorka. Ich drogi przecięły się w 2015 roku. Szybko zawiązały nić porozumienia prywatnie i zawodowo. Projekt Mead Ladies zaczęły skromnie – od spacerów botanicznych dla dzieci. Wspólna Pasja szybko przerodziła się w różnorodne i coraz bardziej spektakularne przedsięwzięcia.


Dziś obejmuje działalność pracowni, liczne warsztaty, udział w dużych imprezach firmowych i zloty zielarskie. Kaja i Gosia zdążyły już wydać także dwie książki i ebook, w których podobnie jak na warsztatach obnażają tajemnice świata roślin. Są to: ,,Dzikie smaki. Kuchnia zwariowanego zbieracza roślin”, ,,Dzikie kiszonki i inne fermentacje” oraz “Skórki, ogryzki, ogonki” o zerowaste’owym stylu życia.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Wprowadzenie do świata ziół”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *