Warsztaty tkackie w grupie

CENA

Wielkość grupy

2 - 

3 os.

Czas trwania

5 godzin: od 9:00 do 14:00

O warsztatach

Świat artystycznego tkactwa jest niezwykły, a sam zawód nieco zapomniany. Dlaczego nie wskrzesić go do życia, skoro w Krainie Drewna wciąż na nowo przełamujemy schematy? Przekonaj się, że techniki tkackie mogą dać mnóstwo satysfakcji i zainspirują Cię do twórczej podróży w towarzystwie rozmaitych materiałów.

Doświadczysz tu uwalniającej mocy wełny przeplatanej między osnową i odpoczniesz od pędzącego przed siebie świata w miejscu, w którym czas zatrzymuje się, niczym w zaczarowanej krainie. Warsztat prowadzi pani Ania Rucińska, tkacz artystyczny z czterdziestoletnim stażem.

Dla kogo?

Warsztaty są dla wszystkich otwartych na nowe doświadczenia i chcących spędzić kilka godzin w wyciszającym otoczeniu miękkich włóczek. Swoje miejsce znajdą tu zarówno początkujący amatorzy i profesjonaliści chcący podszkolić swój warsztat.
Jeżeli masz chętną jeszcze 1 lub 2 osoby a nie ma terminu, skontaktuj się z nami o zorganizowanie dodatkowego terminu grupowych zajęć.

Co dadzą Ci warsztaty?

W kameralnej, kobiecej atmosferze znajdziecie przestrzeń skrojoną specjalnie z myślą o Was, z dala od domowej rzeczywistości i codziennych obowiązków. Tu odkryjecie miejsce wypełnione osobistymi historiami opowiadanymi ze śmiechem i jednocześnie pełną skupienia ciszą.

Spędzony na warsztatach czas, który podarujecie sobie, z pewnością zaowocuje wachlarzem myśli i chęci do działania w Waszych głowach, gotowych na kolejne życiowe wyzwania.

Program

Warsztaty tkackie dla grup rozpoczniemy szczyptą teorii i lekkim wprowadzeniem do tkackiego świata miękkich wątków i osnowy. Wspólnie przygotujemy ramę do tkania – nauczycie się jak sprawnie nasnuwać osnowę, która stanowić będzie bazę waszych gobelinów.

Poznacie rodzaje używanych materiałów i ich właściwości, a także rządzące tkactwem reguły, po to, by po chwili kreatywnie je przekroczyć, dodając do gobelinu nietypowe elementy dekoracyjne. Przekonacie się, że barwne włóczki stwarzają ogrom twórczych możliwości, a praca w ich przytulnym otoczeniu daje satysfakcję, jaką zapewnić może tylko rękodzieło.

Zapewniamy

Wszystkie niezbędne akcesoria do tkania, takie jak ramy, osnowę i rozmaite włóczki do tkania. Jeśli jednak chcecie wpleść w Wasze gobeliny ważne dla Was materiały lub wykorzystać własną włóczkę z recyklingowanego ubrania - zachęcamy!

Wymagamy

Dobrego nastawienia i chęci do działania 🙂

Daty

Miejsce

Pracownia "Alicja w Krainie Drewna", ul. Tęczowa 17, Mikówiec

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Alicja w Krainie Drewna to marka Alicji Solarskiej. Powiedzieć, że to stolarnia artystyczna, to nic nie powiedzieć. W tym miejscu może i lecą wióra, ale tak naprawdę to dzieje się magia. Deski otrzymują wskazówki, by stać się zegarami. Inne, dzięki wyszukanym uchwytom, przemieniają się w dekoracyjne tace lub rustykalne wieszaki. A z pni drzew wyłaniają się toczone misy i patery. Pracownia mieści się w byłym warsztacie samochodowym przy tartaku, który działa już od 50 lat! Najpierw pod kierownictwem teścia, a teraz męża Alicji. Natomiast projekt Alicja w Krainie Drewna ma już 5 lata, a pracownię współtworzą “prawa ręka” Alicji – Aneta Ziętek oraz mama Alicji – Anna Rucińska, która prowadzi tu warsztaty tkackie.


  Alicja Solarska jest z wykształcenia pedagogiem, ale swoje życie zawodowe na dobre połączyła z drewnem. Choć nie od początku było to takie jasne. Trochę o tym decydowały okoliczności życiowe, bo 12 lat temu Alicja zamieszkała z mężem przy tartaku. I tak to się zaczęło. Zapach drewna i jego niewątpliwy urok uwiódł Alicję i zaczęła się z nim zaprzyjaźniać. Z każdym miesiącem zdobywała coraz więcej doświadczenia, którym chętnie dzielili się pracownicy tartaku. Prędko otworzyła się przed Alicją Kraina Drewna, czyli stolarski świat i możliwość tworzenia z najbardziej naturalnego materiału, jaki dała nam natura.


  Teraz Alicja oprowadza po Krainie Drewna uczestników warsztatów. Zachęca innych “zmieniaj siebie, a zmieni się świat wokół Ciebie”. I upomina, żeby każdy brał los (a na początek kawałek drewna) w swoje ręce, bo jak powtarza za Williamem Blake’m “jabłoń nie pyta buka, jak ma rosnąć”. Uczestnicy warsztatów dowiadują się także, że droga jest ważniejsza niż cel – czy mowa o życiu, czy o pracy stolarskiej. Bo fachowej wiedzy tu nie brakuje. Alicja pokazuje proces, który prowadzi od drzewa do deski, od drzazgi do hebla, od amatorskiej ciekawości do profesjonalnej pracy najbardziej nowoczesnymi narzędziami. To także droga od myśli do projektu i od strachu do odwagi. Misją Alicji jest wspieranie kobiet, bo jak mówi “piłą łańcuchową przecinam stereotyp, że my kobiety się nie nadajemy”.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany

  Napisz pierwszą opinię o „Warsztaty tkackie w grupie”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.