Warsztaty tkackie: SpoTkaj spokój

CENA

Wielkość grupy

3 - 

8 os.

Czas trwania

4 godziny: od 16:00 do 20:00

O warsztatach

SpoTkanie to nie tylko czas nauki tkactwa, to także czas spotkania ze sobą.

W czasie warsztatów opanujesz podstawy tkactwa na ramie. Poznasz narzędzia, sploty tkackie oraz zobaczysz, jak można je wykorzystać w dalszej pracy. W pracowni zanurzysz się w ferii kolorowych włóczek, sznurków, szmatek i innych materiałów wykorzystywanych w pracy twórczej.

Utkasz swoją pierwszą tkaninę z geometrycznym motywem. Przez te parę godzin poczujesz, jak wyciszającym i wciągającym zajęciem jest tkactwo oraz jak wiele daje możliwości ekspresji twórczej.

Dla kogo?

Tkactwo jest dla każdego. Nawet jeśli pierwszą Twoją myślą jest - nie mam cierpliwości, to właśnie dzięki tkactwu się jej nauczysz.

Tkając bez wysiłku, naturalnie wchodzimy w stan mindfulness, umysł wycisza się, skupia, zapomina o problemach dnia codziennego.

Nawet nie mając doświadczenia w pracach ręcznych nauczysz się tkać proste, a nawet bardziej zaawansowane wzory.

Co dadzą Ci warsztaty?

Radość, satysfakcję, spokój oraz nową praktyczną i wciągającą pasję. Poznasz podstawy tkactwa na ramie, aby finalnie stworzyć swój pierwszy gobelin.

SpoTkanie tkackie to też wspaniała forma spędzenia czasu z przyjaciółkami, mamą, córką.

Program

SpoTkanie zaczniemy od zapoznania się z narzędziami i materiałami tkackimi.

Następnie przejdziemy do praktyki, czyli nauki tkactwa:
- dowiesz się jak założyć osnowę oraz prawidłowo ją napiąć,
- nauczysz się podstawowych splotów: splot płaski, skośny, sumak i bąbelkowy,
- poznasz sposoby wprowadzania figur geometrycznych oraz frędzli zarówno dodawanych w trakcje pracy jak w celu wykończenia dołu tkaniny.
- na koniec dowiesz się jak ściągnąć prace z ramy, zabezpieczyć nitki osnowy oraz wykończyć brzegi tkaniny.

W trakcie zajęć będzie czas na inspirujące rozmowy, historie tkackie z całego świata oraz wymianę projektów i planów tkackich.

Zapewniamy

W pracowni znajdziesz wszystko, czego potrzeba na czas warsztatu. Jeśli jednak masz jakąś włóczkę, koraliki, czy inne materiały, które chcesz wpleść w swoją tkaninę przynieś je ze sobą.

Dostaniesz na własność ramkę tkacką oraz igły i deseczkę, które po SpoTkaniu możesz zabrać i kontynuować pracę twórczą w domu.

Wymagamy

Otwartość na naukę.

Daty

Miejsce

Pracownia "SpoTkanie": Ul. Długa 32/10, Kraków

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Historia, która stoi za powstaniem Pracowni SpoTKANIE, jest idealnym potwierdzeniem, że podróże kształcą. Dominika umiejętność tkania przywiozła ze sobą z Ameryki Południowej. Jej przygoda rozpoczęła się w 2011 roku w trakcie 6 miesięcznej wyprawy, która ostatecznie zakończyła się po 4 latach. Barwne, andyjskie tkaniny błyskawicznie skradły jej serce, a wszechobecne, wzorzyste poncza, spódnice i chusty stały się miłością od pierwszego wejrzenia. Wtedy też poczuła, że nie tylko chce poznać ich znaczenie i historię, ale przede wszystkim nauczyć się tkać. 

  Nie znając języka, przeszukiwała lokalne biblioteki i w ten sposób poznawała symbolikę i znaczenie lokalnego tkactwa. Podczas wizyty w Peru poznała swoją przyszłą nauczycielkę, która jako pierwsza pokazała jej techniki splotów, przygotowania osnowy i samego tkania. Kolejnym etapem podróży był Paragwaj, gdzie zgłębiała tajniki tkania ñandutí (tłum. sieć pająka) – koronki tkanej przy pomocy igły i nitki do szycia. Powrót do Europy był czasem nauki od orawskich tkaczek, które dalej odkrywały przed nią sekrety rzemiosła. Jej historia nie byłaby kompletna, gdyby nie wspomnienie o białoruskich tkaczkach i momencie, w którym namacalnie mogła doświadczyć tradycji. Domy wypełnione haftowanymi poduchami, tkanymi koszulami były miejscem, w którym po raz pierwszy miała okazję pracować przy zabytkowym krośnie, na bardku i patyczkach. 

  Dominika osiadła w Krakowie i to właśnie tam, w ramach Pracowni SpoTKANIE, zaprasza do wspólnego tworzenia. Warsztaty dają okazję do wyciszenia, rozmów i odkrywania potencjału, który jest w każdym z nas. Każde spotkanie jest dla niej czymś niezwykle poruszającym i emocjonalnym. Na zajęcia zaprasza do swojego domu, który wypełniony jest roślinami i tkaninami z różnych zakątków świata. Sam kurs to nie tylko możliwość nauki rzemiosła, ale też czas na wsłuchanie się w barwne historie, wymianę doświadczeń oraz dzielenie się pasją. A nie ma wątpliwości, że tego ostatniego Dominice nie brakuje. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Warsztaty tkackie: SpoTkaj spokój”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto