Warsztaty stolarskie dla dwojga

CENA
Wielkość grupy
1-2 osoby
Czas trwania
7 godzin: od 9:00 do 16:00

O warsztacie

Planujesz czas z przyjaciółką? Śmiało.. nikt tak jak kobiety nie odnajduje się wśród stolarskich maszyn. Warsztaty dla dwojga są dla Was w wybranej konfiguracji.. moje drewno i tartaczny klimat i tak Was poniesie w radosny świat kreatywności.

A może inna konfiguracja? Czasy mamy patchworkowe.. więc jeśli masz swój czas z dzieckiem, może spodobać Ci się oferta warsztatów stolarskich dla dwojga. Tata z córką, mama z synem.. wspólny projekt i działanie łączy pokolenia. Jest twórczo, ciekawie i zapewniam, że nudzić się nie będziecie.

Dla kogo?

Warsztat dla ciekawych świata amatorów i hobbystów, otwartych na nowe doświadczenia. Jeśli to wasz pierwszy kontakt z narzędziami i stolarstwem artystycznym - w porządku! W Krainie Drewna odnajdziecie pomocną dłoń i wsparcie niezależnie od Waszego poziomu zaawansowania.

Co da Ci warsztat?

To wspaniałe doświadczenie zarówno dla partnerów, jak i przyjaciół, a także piękny pomysł na prezent na rocznicę ślubu lub celebrację wieloletniej przyjaźni. Wspólne warsztaty stolarskie w Krainie Drewna będą doskonałą okazją do umocnienia waszej relacji, do poznania się od nieco innej strony i oczywiście do budowania fantastycznych wspomnień!

Program

Warsztaty stolarskie w Krainie Drewna rozpoczynamy spacerem po tartaku. Zapoznam Was z gatunkami drewna, opowiem o ich cechach.. obejrzymy las w poziomie i cały proces, w którym drzewo staje się drewnem gotowym do użytku. To okazja, żeby poznać, dotknąć, zrozumieć i pozwolić, by do Was przemówiło, a ten najbardziej gadający kawałek pójdzie z nami do pracowni, by zamienić się w Wasze nowe, piękne przedmioty.

W warsztacie wykonasz samodzielnie wybrany przedmiot od podstaw. Zamienisz pod moim okiem rozczochrany kawałek drewna w tacę, zegar, a może w abstrakcyjny drewniany obraz? Ty wybierasz drogę, a ja Cię przez nią bezpiecznie prowadzę.

Zapewniamy

Drewniane materiały do stworzenia projektu, wszystkie niezbędne narzędzia i preparaty do dekorowania oraz środki ochronne: fartuchy, rękawice, okulary. W czas warsztatu wliczone są również kawa, herbata i posiłek.

Wymagamy

Na czas warsztatu zapewniam fartuchy i rękawice ochronne, ale zachęcam do założenia wygodnego i gotowego na ewentualne zabrudzenie ubrania.

Daty

Miejsce

Pracownia "Alicja w Krainie Drewna": ul. Tęczowa 17, Mikówiec

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

  Napisz do nas

Alicja w Krainie Drewna to marka Alicji Solarskiej. Powiedzieć, że to stolarnia artystyczna, to nic nie powiedzieć. W tym miejscu może i lecą wióra, ale tak naprawdę to dzieje się magia. Deski otrzymują wskazówki, by stać się zegarami. Inne, dzięki wyszukanym uchwytom, przemieniają się w dekoracyjne tace lub rustykalne wieszaki. A z pni drzew wyłaniają się toczone misy i patery. Pracownia mieści się w byłym warsztacie samochodowym przy tartaku, który działa już od 50 lat! Najpierw pod kierownictwem teścia, a teraz męża Alicji. Natomiast projekt Alicja w Krainie Drewna ma już 5 lata, a pracownię współtworzą “prawa ręka” Alicji – Aneta Ziętek oraz mama Alicji – Anna Rucińska, która prowadzi tu warsztaty tkackie.


Alicja Solarska jest z wykształcenia pedagogiem, ale swoje życie zawodowe na dobre połączyła z drewnem. Choć nie od początku było to takie jasne. Trochę o tym decydowały okoliczności życiowe, bo 12 lat temu Alicja zamieszkała z mężem przy tartaku. I tak to się zaczęło. Zapach drewna i jego niewątpliwy urok uwiódł Alicję i zaczęła się z nim zaprzyjaźniać. Z każdym miesiącem zdobywała coraz więcej doświadczenia, którym chętnie dzielili się pracownicy tartaku. Prędko otworzyła się przed Alicją Kraina Drewna, czyli stolarski świat i możliwość tworzenia z najbardziej naturalnego materiału, jaki dała nam natura.


Teraz Alicja oprowadza po Krainie Drewna uczestników warsztatów. Zachęca innych “zmieniaj siebie, a zmieni się świat wokół Ciebie”. I upomina, żeby każdy brał los (a na początek kawałek drewna) w swoje ręce, bo jak powtarza za Williamem Blake’m “jabłoń nie pyta buka, jak ma rosnąć”. Uczestnicy warsztatów dowiadują się także, że droga jest ważniejsza niż cel – czy mowa o życiu, czy o pracy stolarskiej. Bo fachowej wiedzy tu nie brakuje. Alicja pokazuje proces, który prowadzi od drzewa do deski, od drzazgi do hebla, od amatorskiej ciekawości do profesjonalnej pracy najbardziej nowoczesnymi narzędziami. To także droga od myśli do projektu i od strachu do odwagi. Misją Alicji jest wspieranie kobiet, bo jak mówi “piłą łańcuchową przecinam stereotyp, że my kobiety się nie nadajemy”.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Warsztaty stolarskie dla dwojga”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *