1 spotkanie
5 godz.
4
-8 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Zapraszam Cię na wyjątkowe warsztaty rzeźbiarskie Alelipa, gdzie będziesz mieć możliwość stworzenia własnego drewnianego przedmiotu – łyżki lub talerza. To doskonała okazja, aby odkryć prostotę i piękno rzeźbienia w drewnie, używając minimalnej liczby narzędzi. Wystarczy jedno dłuto lub klasyczne szwedzkie noże do łyżek, by wyczarować coś naprawdę wyjątkowego.

Rzeźbienie talerza/łyżki to doskonały wstęp do przygody z drewnem. Ręczne skrawanie dużo lepiej niż obróbka maszynowa pozwala zrozumieć specyfikę drewna. W ten sposób zyskasz podstawową wiedzę, przydatną nie tylko w pracy rzeźbiarza, ale także stolarza, czy tokarza. Zacznij więc od tych prostych projektów i przekonaj się, czy drewno, to Twój żywioł!

W trakcie warsztatów:
– dowiesz się o właściwościach drewna lipowego,
– poznasz narzędzia do ręcznej pracy w drewnie,
– zgłębisz techniki tworzenia drewnianych łyżek, talerzy i mis,
– posłuchasz o zasadach bezpiecznej pracy ostrymi narzędziami,
– nauczysz się wybierać odpowiednie drewno,
– wyrzeźbisz talerz/łyżkę wg przygotowanego przez nas projektu,
– zabezpieczysz drewno olejem.

Wisienką na torcie, jest miejsce – warsztaty prowadzone są w siedzibie prywatnego Muzeum Narzędzi GASPAR. Jest to miejsce niezwykłe, tworzone z pasją i szacunkiem do tradycji. Specjalnie zaprojektowane wnętrze kryje w sobie setki wartościowych eksponatów ocalonych od zapomnienia.

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym rzeźbiarzem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z drewnem, te warsztaty są dla Ciebie. Wybierz, co chcesz stworzyć – łyżkę lub talerz – i zanurz się w świecie rzeźbiarstwa razem z Alelipa.

Do zobaczenia na warsztatach!
Co będziesz robić?
Swoją przygodę zaczniesz od kawałka drewna lipowego. Najpierw dokładnie mu się przyjrzysz i spróbujesz poznać, bo jeszcze niedawno było częścią drzewa, które żyło własnym życiem. Każdy kawałek drewna jest inny, dlatego ważne jest, aby zrozumieć jego naturę. Następnie zdecydujesz, który przedmiot chcesz wykonać.

Jeśli wybierzesz talerz, sięgniesz po dłuto – to narzędzie jest podstawowe, a jednocześnie wszechstronne. Za jego pomocą usuniesz nadmiar drewna i stworzysz ascetyczny wzór na powierzchni talerza. Prostota jest kluczem do wydobycia naturalnego piękna drewna. Proces tworzenia talerza to swoista medytacja – pozwoli Ci zwolnić tempo, wyciszyć się i znaleźć chwilę spokoju.

Jeśli zdecydujesz się na łyżkę, zastanowisz się nad jej formą, by odtworzyć ją w drewnie. Z kawałka lipowego drewna, które ma swój niepowtarzalny charakter, wystrugasz własną łyżkę za pomocą tradycyjnych szwedzkich noży. Niech ich ostrość Cię nie odstraszy – pokażę Ci techniki, które sprawią, że praca z nimi stanie się przyjemnością. Rzeźbienie łyżki to okazja do praktykowania bycia tu i teraz. Proces tworzenia będzie dla Ciebie szansą na wyłączenie autopilota, wyciszenie głowy i ukojenie zmysłów.

Bez względu na to co wybierzesz, obie te formy rzeźbienia to wspaniała drewnoterapia. Zajęcia pozwolą Ci na chwilę zatrzymania się, wsłuchania w siebie i obcowania z naturą w jej najczystszej formie. To także świetna okazja do rozwinięcia swoich manualnych umiejętności i stworzenia czegoś unikalnego własnymi rękami.

Wykonany przedmiot będziesz mógł/mogła używać w kuchni.

Po warsztatach będziesz mieć możliwość zakupu drewna, narzędzi, a także zestawów do samodzielnej nauki rzeźbienia w drewnie mojego autorstwa.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

07.02.2024

Dzisiaj Agnieszka pragnie zarażać swoją pasją innych, a swoimi działaniami chce udowodnić, że rzeźbienie może być proste, łatwe i przyjemne. Tworząc  niepozorne minimalistyczne formy użytkowe, jakimi są łyżki, talerze i misy, podąża za swoim życiowym mottem, że mniej często znaczy więcej.
Zapewniamy
Materiały
– przycięte drewno lipowe,
– dłuta rzeźbiarskie niemieckiej marki Kirschen lub noże rzeźbiarskie szwedzkiej marki Morakniv,
– olej do drewnianych akcesoriów kuchennych,
– fartuchy ochronne,
– rękawice antyprzecięciowe.
Coś na ząb
Napar z kwiatów lipy, kawa, zimne napoje i zdrowe przekąski.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
ul. Oliwkowa 10a, 61-306 Poznań
Wskazówki dojazdu
Muzeum Narzędzi GASPAR mieści się na wschodnich obrzeżach Poznania, w dzielnicy Szczepankowo.

Dojazd samochodem:
– zaledwie kilka kilometrów od autostrady A2 (węzeł Krzesiny),
– parking prywatny na miejscu.

Dojazd komunikacją miejską:
– Most Dworcowy – tramwaj nr 6 (kier. Miłostowo, 5 przystanków do Ronda Rataje),
– Rondo Rataje – autobus nr 154 (kier. Spławie, 8 przystanków).

Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Ubierz się wygodnie, tak aby strój nie krępował Twoich ruchów.
Wskazane, aby odzież zakrywała nogi.
Zalecam także pełne obuwie.

Pamiętaj, że praca ręczna wymaga podstawowej siły fizycznej. Rzeźbienie talerza to wzmożony wysiłek nie tylko dla Twojej dłoni i nadgarstka, a jego konsekwencje możesz odczuwać nawet następnego dnia. Tak dzieje się zawsze, kiedy intensywnie używasz mięśni, o których na co dzień nie pamiętasz ;-)
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • warsztaty artystyczne swiece LumiPoznań

  Stwórz artystyczne świece – piwonie (PZN)

  Lumi
  290 zł 60 minut / os.
  3 h
  6-10 os.
 • warsztaty rzemieslnicze piora milimWarszawa

  Kurs tworzenia piór wiecznych

  1250 zł 60 minut / os.
  10 h
  1-3 os.
 • warsztaty snycerskie ozdoby alelipaPoznań

  Warsztaty rzeźbienia ozdób choinkowych

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  4-8 os.
 • warsztaty dziewiarskie torby wyplatamyWarszawa

  Wyplatanie torebek z grubej włóczki

  170 zł 60 minut / os.
  2 h
  3-8 os.

Warsztaty rzeźbienia drewnianych łyżek i talerzy

Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto