7 godz.

2 spotkania: piątek od 18.00 do 20.00 i sobota od 11.00 do 16.00

4
-8 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe.

Podstawowy

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
To mercedes wśród ceramicznych technik. Mercedes terenówka! Najbardziej ekscytująca i spektakularna forma wypału jaką znam. Dlaczego? Bo zatrzymujemy wypał w temp.1000C, wyciągamy z pieca rozpaloną ceramikę i wkładamy ją w trociny – już to samo w sobie jest niesamowite.

Ale to nic w porównaniu do emocji jakie poczujecie na widok efektów. Ceramika przechodzi przemianę. Glina nabiera czerni a szkliwa pokrywają się siecią spękań. Ceramika jest szlachetna, piękna i niepowtarzalna.

A najbardziej niesamowite jest to, że ta przemiana zachodzi na naszych oczach. Wspólnie przeprowadzimy wypał. A na koniec dnia, każdy pachnący dymem dumnie zabierze do domu swoje dzikie cacko.

Słowo Raku pochodzi z japońskiego, oznacza „radość”. Dawniej ceramikę raku, ze względu na jej szlachetność, stosowano do ceremonii herbaty. Tworzono ją dla cesarzy. Na zachodzie podchodzimy do niej bardziej krotochwilnie, z większą swobodą jeśli chodzi o dobór tematów. Mogę śmiało powiedzieć, że technika Raku ukształtowała mnie jako ceramika. Dzięki niej pokochałam glinę. Ciekawe co zrobi z Tobą?
Dla każdego kto marzy o kawie z własnego kubka, śniadaniu na ręcznie zrobionym talerzu. Dla człowieka, który ceni indywidualność, piękno przedmiotów i ma odwagę je tworzyć. Niezależnie od tego czy robi to pierwszy raz, czy już ma doświadczenie. Pracujemy w komforcie kameralnej grupy, w której każdy znajdzie miejsce dla siebie.
Co będziesz robić?
Zresetujesz głowę. Zawsze czułam, że praca z ceramiką odświeża myśli i relaksuje, teraz doświadczam tego jeszcze bardziej, po stokroć. Ty też możesz wejść do pracowni, zanurzyć ręce w glinie, doświadczyć radości tworzenia. Poczujesz i zobaczysz jak powstaje ceramika. Twoja ceramika.
Pierwszy dzień – formowanie ceramiki – spotykamy się w pracowni. Mamy 2 h na zbudowanie 2-3 rzeczy – to mogą być czarki, patery, formy rzeźbiarskie. Nie ma narzuconego tematu. Sami decydujecie co robić – ja podpowiadam w jaki sposób to zrobić najlepiej. Następnie wasze rzeczy zostają w pracowni. Gdy dostatecznie wyschną, utrwalam je w pierwszym wypale na bisquit.


Do tej pory było klasycznie. Teraz zaczyna się przygoda! :)


Drugi dzień warsztatów – wypał raku – spotykamy się w plenerze (w otulinie Parku Kampinoskiego). Wspólnie szkliwimy rzeczy, ładujemy pierwszy wypał i odpalamy piec gazowy. Po około godzinie, gdy osiągniemy 1000C otwieramy go, pojedynczo wyjmujemy ceramikę i wkładamy ją na ok. 20 min. do trocin. Zostawiamy by się odymiła. W międzyczasie ładujemy kolejny piec.


Gdy trociny przygasną, przekładamy ceramikę do wody, by ostygła. Teraz można ja umyć i zobaczyć całe piękno, które stworzyliśmy.


Czas trwania spotkania będzie zależał od ilości załadunków pieca i czasu wypału. Zostajemy do końca ostatniego wypału.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

31.01.2020

Nazwa pracowni FORMATKA to wytrych i prowokacja. Podskórna chęć, by nadać światu piękniejszą formę Małgosia Fotek, jej założycielka chce uwalniać twórczą indywidualność. Pomagać zrozumieć ceramikę i cud jej powstawania.
Zapewniamy
Materiały
Swoją wiedzę i wsparcie :) Zapewniam wszystkie materiały, narzędzia i szkliwa. I nie obawiajcie się, zapewniam półtorametrowe szczypce do operowania przy piecu i ochronne rękawice.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
1 dzień – Pracownia Formatka, Poniatowskiego 7, Izabelin C
2 dzień – plener, otulina Kampinosu. Mokre Łąki.
Wskazówki dojazdu
Wskazówki dojazdu pojawią się wkrótce.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Drugiego dnia posiedzimy na powietrzu. Wybrudzimy się, posiedzimy w dymie – nie ubierajcie się w najnowsze ciuchy, raczej wersja odzieżowa, jak na kartoflisko :) Spędzimy na dworze kilka godzin, weźcie piknik i koniecznie coś do picia. Absolutnie zero alkoholu. Momentami będzie dużo dymu – może przydać się chusta lub maseczka na twarz.Uwaga: Do przeprowadzenia wypału w plenerze, potrzebujemy stabilnej, bezdeszczowej i w miarę bezwietrznej pogody. Jeśli okaże się, że prognozy na 25.07. są złe, zrobimy wypał o tydzień później.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • warsztaty florystyczne kompozycje łodygarnia

  Malowane kwiatami: kompozycje z kwiatów ciętych

  Łodygarnia
  390 zł 60 minut / os.
 • warsztaty florystyczne bukiety łodygarnia

  Bukietowa sztuka tworzenia

  390 zł 60 minut / os.
 • warsztaty kaletnicze strefa twórczego relaksu

  Podstawy kaletnictwa

  350 zł 60 minut / os.
 • warsztaty kaletnicze paski strefa twórczego relaksu

  Zrób sobie skórzany pasek!

  350 zł 60 minut / os.
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto