Warsztaty pięknego pisania

CENA

Wielkość grupy

4 - 

8 os.

Czas trwania

3 godziny: od 16:00 do 19:00

O warsztacie

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z kaligrafią nowoczesną, odpocząć, zainspirować się i poznać wspaniałych ludzi – zapraszam Cię na warsztaty pięknego pisania!

Uczymy się od początku - poprawnego trzymania pióra, stawiania pierwszych linii i liter, łączenia ich w słowa. Przyglądamy się budowie liter, proporcjom.

Warsztaty są idealnym sposobem na start, pomogą uniknąć Ci wielu błędów popełnianych na początku bez znajomości zasad.

Dla kogo?

Dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się pięknie pisać, chcą odetchnąć, zrelaksować się, odpocząć i wypić dobrą kawę!

Są również dla tych, którzy marzą o własnoręcznym wypisaniu swoich winietek ślubnych, o stworzeniu pięknych świątecznych kartek i dla tych, którzy chcą poprawić swój charakter pisma.

Jednym słowem dla wszystkich, których fascynuje piękne pisanie.

Co da Ci warsztat?

Umiejętność kaligrafowania pierwszych liter, słów, zdań. Wiedzę o zasadach, narzędziach, technikach, poprawnym trzymaniu pióra.

Warsztaty będą wspaniałym początkiem przygody z kaligrafią. Pomogą uniknąć błędów i dadzą pierwsze umiejętności potrzebne do dalszego rozwoju.

Po zajęciach otrzymasz też swoje narzędzia i materiały, które zabierzesz ze sobą do domu. Poza umiejętnościami kaligraficznymi, warsztaty dadzą Ci również z pewnością ogrom frajdy, wyciszenie i relaks!

Program

Warsztaty składają się z czterech bloków.

Zaczynamy od krótkiego wprowadzenia historycznego, które pokazuje nam skąd w ogóle wzięła się kaligrafia nowoczesna.

Następnie omawiamy narzędzia (stalówki, obsadki, tusze), w kolejnej części zasady poprawnego ich używania.

Po teorii przechodzimy do praktyki. Zaczynamy od prostych linii, szlaczków, kończymy na pełnych wyrazach. Do ćwiczeń używamy zeszytów z liniaturami, które pozwalają nam uczyć się właściwych proporcji liter.

Zapewniamy

Wszelkie potrzebne przybory: dwie stalówki, obsadkę prostą, tusz, kalkę do ćwiczeń, zeszyt ćwiczeń "pierwsze kroki" oraz ebooka "wprowadzenie do kaligrafii".

Spotykamy się w przepięknej klimatycznej przestrzeni - "Miejsce z widokiem".

Wymagamy

Dobrego nastawienia! ;)

Daty

Miejsce

Miejsce z widokiem, Mianowskiego 7/5, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Pracownia

Tysiące wykaligrafowany zaproszeń, winietek i słów na ozdobnych papeteriach – tak wygląda codzienność Moniki, entuzjastki kaligrafii nowoczesnej. Pierwszy raz chwyciła za pióro trzy lata temu i do dzisiaj nie wypuszcza go z ręki. Kaligrafia szybko stała się dla niej sposobem na odnalezienie wewnętrznego spokoju, ale także wniosła w jej życie wiele pięknych relacji i ciągłego rozwoju. 


Monika zaczynała jako samouk, odkrywając świat kaligrafii metodą prób i błędów. Niedługo później trafiła pod skrzydła prawdziwych artystów, a obecnie sama przekazuje sztukę pięknego pisania uczestnikom jej warsztatów. Podczas zajęć tworzy wyjątkową atmosferę, która pozwala zapomnieć o codziennych troskach i skupić się na literach. Jej warsztat to przestrzeń na ćwiczenie uważności oraz uwalnianie głęboko skrytych emocji na kartce papieru.


Monikę w pracy inspirują kolory, piękne przedmioty i emocje. Kocha obserwować ludzi i dostrzegać w nich głębie, którą później próbuje nazwać słowami i przelać na papier. Prowadzone przez nią warsztaty charakteryzuje indywidualne i empatyczne podejście do każdego uczestnika. Jej pracownia to miejsce, gdzie czas zwalnia, co pozwala wyrównać oddech po gonitwie całego tygodnia. Przestrzeń, którą tworzy polecamy wszystkim, którzy są zmęczeni stukaniem w klawisze komputera i szukają sposobu, żeby wyrazić się artystycznie. Rozwiewamy wątpliwości – nie trzeba być ulubieńcem nauczycielki języka polskiego, żeby wziąć udział w kursie. Osoby piszące, jak kura pazurem również są mile widziane. 

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Warsztaty pięknego pisania”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *