Warsztaty kapelusznicze: 2 etap

CENA

Wielkość grupy

5 - 

8 os.

Czas trwania

2 spotkania: sobota od 16.00 do 19.00 oraz niedziela od 16.00 do 20.00

O warsztatach

Na tych warsztatach będziemy poznawali kolejne techniki modelowania kapeluszy. Zdradzę Wam jeszcze więcej sekretów tego zawodu, które miałam przyjemność uczyć się w pracowniach uważanych za jedne z najlepszych na świecie.

Tym razem będziecie mieli do wyboru:
- klasyczny kapelusz z filcu w połączeniu z tkaniną i brzegiem ronda wykończonym lamówką;
- lub kapelusz w stylu retro ręcznie modelowany za pomocą pary.

Dla kogo?

Te warsztaty skierowane są przede wszystkim dla tych osób, które już były na prowadzonych przeze mnie warsztatach i poznały podstawy wykonania kapelusza.

Ale jeśli nie spotkaliśmy się jeszcze a masz już odrobinę doświadczenia i chcesz poznać trudniejsze techniki, to też znajdziesz tu coś dla siebie.

Do każdego z Was podchodzę bardzo indywidualnie i staram się dopasować, to co będziecie robić do Waszych oczekiwań i umiejętności.

Co dadzą Ci warsztaty?

To już kolejny Twój krok w świecie kapeluszy! Wymagający więcej technicznych umiejętności, ale też dający kolejne możliwości. Poznasz bardziej zaawansowane sposoby na tworzenie unikatowych nakryć głowy.

Program

Dzień pierwszy

Prawdopodobnie już się znamy, wiec po krótkim wstępie wybierzecie modele, które będziecie robić i zaczynamy!

Osoby, które będą modelowały kapelusz w stylu retro, już pierwszego dnia po lekkim utwardzeniu filcu, będą modelowały go na główce modniarskiej.

Kapelusz klasyczny to w pierwszym dniu troszeczkę powtórki z poprzednich warsztatów, modelowanie na mokro lub za pomocą pary.

Dzień drugi

W tym dniu kapelusz retro zdejmujemy z formy, wszywamy potnik i zdobimy.

Kapelusz klasyczny zdejmujemy z formy, przycinamy rondo, dopasowujemy i kleimy tkaninę do spodu ronda, wszywamy potnik i lamówkę. No i oczywiście zdobimy.

Gotowe kapelusze zakładamy na głowy i plotkujemy o świecie szalonych kapeluszników, popijając angielską herbatkę.

Zapewniamy

Wszystkie potrzebne materiały i narzędzia.

Wymagamy

Weź ze sobą fartuszek lub ubierz się tak, żebyś nie musiała (musiał) się martwić, jeśli kropla wody z usztywniaczem spadnie ci na ubranie.

W komentarzu do zamówienia wpisz swój wybór: klasyczny kapelusz z filcu, czy kapelusz w stylu retro.

Daty

Miejsce

Miejsce z widokiem: ul. Józefa Mianowskiego 7/5, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Maria Monica London to autorski projekt modystki Moniki Ciesiełkiewicz. Pracownia od 4 lat mieści się w jej mieszkaniu, tuż nad brzegiem Tamizy. Z okna roztacza się widok na londyńskie centrum biznesu, a wewnątrz… to już zupełnie inny świat, rodem z Alicji w krainie czarów. Dookoła piętrzą się pudła z kapeluszami, jedwabne kwiaty, woalki i pióra, a na środku stół ugina się od drewnianych form do modelowania kapeluszy. Pracownia mieści się co prawda w Londynie, ale Monika organizuje swoje warsztaty także w Polsce. Całe szczęście!


  Monika Ciesiełkiewicz zaczęła swoją przygodę prawie 30 lat temu. W 1992 r. ukończyła w Kaliszu szkołę modniarstwa, zdobywając dyplom czeladnika w tym zawodzie. Od tego czasu tworzy unikatowe nakrycia głowy. Los sprawił, że przeprowadziła się do Londynu i tam to się dopiero rozkręciło na dobre. Rozpoczęła pracę u boku guru świata kapeluszy – Philipa Treacy’ego. I zaczęła odkrywać ten zawód na nowo. Poznawała tajniki pracy przy kolekcjach couture, tworzyła kapelusze dla angielskiej rodziny królewskiej oraz wielu światowych gwiazd kina, mody i muzyki. Kapelusze wykonane przez Monikę noszą m.in.: Kate Middleton, Megan Markle, Lady Gaga, Demi Moore, Tina Turner czy Kate Moss. Od kilku lat Monika tworzy nakrycia głowy na indywidualne zamówienia, a także współpracuje z topowymi londyńskim modystkami, jak np. Jane Taylor.


  Modniarstwo to zawód, który łączy w sobie pracę projektanta i rzemieślnika. Zawód, w którym praca wygląda dziś prawie tak samo jak 100 lat temu! Jednocześnie każdy sezon przynosi nowe odkrycie. Modniarstwa uczy się latami, ale każdy etap to naprawdę fascynujące przeżycie. Niestety dziś niewiele jest na świecie miejsc, gdzie można się z nim zapoznać. Jednym z takich wyjątków jest pracownia Moniki, która od kilku lat udziela indywidualnych lekcji i prowadzi warsztaty. Przekazywanie wiedzy i doświadczenia to jedna z misji Moniki. Jak sama mówi: “To dla mnie naprawdę wspaniale móc pokazać innym ten magiczny świat. Mieć swój udział w tym, by ten piękny zawód nie zaginął.” 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Warsztaty kapelusznicze: 2 etap”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto