Warsztaty kaligrafii od podstaw (WAW)

CENA

Wielkość grupy

4 - 

8 os.

Czas trwania

3 godziny: od 16:00 do 19:00

O warsztatach

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z kaligrafią nowoczesną, odpocząć, zainspirować się i poznać wspaniałych ludzi – zapraszam Cię na warsztaty pięknego pisania!

Uczymy się od początku - poprawnego trzymania pióra, stawiania pierwszych linii i liter, łączenia ich w słowa. Przyglądamy się budowie liter, proporcjom, zasadom. Omawiamy najczęściej popełniane błędy (po to, żeby ich unikać ;)). Warsztaty są idealnym sposobem na start.

Spotykamy się w przepięknej klimatycznej przestrzeni, która z pewnością zainspiruje Cię do tworzenia!

Dla kogo?

Dla początkujących i kontynuujących naukę kaligrafii, dla spragnionych odpoczynku i piękna, dla tych, którzy potrzebują inspiracji i zrobienia czegoś dla siebie.

Warsztat będzie też świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej Ci osoby!

Co dadzą Ci warsztaty?

Umiejętność kaligrafowania pierwszych liter, słów. Wiedzę o zasadach, narzędziach, poprawnym trzymaniu pióra.

Warsztaty będą wspaniałym początkiem przygody z kaligrafią. Pomogą uniknąć błędów i dadzą pierwsze umiejętności potrzebne do dalszego rozwoju.

Po zajęciach otrzymasz też swoje narzędzia i materiały, które zabierzesz ze sobą do domu. Poza umiejętnościami kaligraficznymi warsztaty dadzą Ci również z pewnością ogrom frajdy, wyciszenie i relaks!

Program

Warsztaty składają się z kilku bloków.

Zaczynamy od krótkiego wprowadzenia historycznego, które pokazuje nam, skąd w ogóle wzięła się kaligrafia nowoczesna.

Następnie omawiamy narzędzia (stalówki, obsadki, tusze), w kolejnej części zasady poprawnego ich używania.

Po teorii przechodzimy do praktyki. Zaczynamy od prostych linii, szlaczków, kończymy na pełnych wyrazach. Do ćwiczeń używamy zeszytów z liniaturami, które pozwalają nam uczyć się właściwych proporcji liter.

Zapewniamy

Wszelkie potrzebne narzędzia i materiały dostajesz na miejscu i zabierasz ze sobą do domu:
- 2 stalówki;
- tusz KWZ Ink;
- obsadkę prostą;
- zeszyt ćwiczeń;
- kalkę do ćwiczeń;
- ebook "wprowadzenie do kaligrafii".

Dodatkowo do wykorzystania na miejscu będziesz mieć do dyspozycji:
- błyszczące farbki;
- pędzelki;
- materiały, podręczniki i wzorniki.

Wymagamy

Dobrego nastawienia! 😉

Daty

Miejsce

"Miejsce z widokiem": ul. Mianowskiego 7/5, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Tysiące wykaligrafowany zaproszeń, winietek i słów na ozdobnych papeteriach – tak wygląda codzienność Moniki, entuzjastki kaligrafii nowoczesnej. Pierwszy raz chwyciła za pióro trzy lata temu i do dzisiaj nie wypuszcza go z ręki. Kaligrafia szybko stała się dla niej sposobem na odnalezienie wewnętrznego spokoju, ale także wniosła w jej życie wiele pięknych relacji i ciągłego rozwoju. 


  Monika zaczynała jako samouk, odkrywając świat kaligrafii metodą prób i błędów. Niedługo później trafiła pod skrzydła prawdziwych artystów, a obecnie sama przekazuje sztukę pięknego pisania uczestnikom jej warsztatów. Podczas zajęć tworzy wyjątkową atmosferę, która pozwala zapomnieć o codziennych troskach i skupić się na literach. Jej warsztat to przestrzeń na ćwiczenie uważności oraz uwalnianie głęboko skrytych emocji na kartce papieru.


  Monikę w pracy inspirują kolory, piękne przedmioty i emocje. Kocha obserwować ludzi i dostrzegać w nich głębie, którą później próbuje nazwać słowami i przelać na papier. Prowadzone przez nią warsztaty charakteryzuje indywidualne i empatyczne podejście do każdego uczestnika. Jej pracownia to miejsce, gdzie czas zwalnia, co pozwala wyrównać oddech po gonitwie całego tygodnia. Przestrzeń, którą tworzy polecamy wszystkim, którzy są zmęczeni stukaniem w klawisze komputera i szukają sposobu, żeby wyrazić się artystycznie. Rozwiewamy wątpliwości – nie trzeba być ulubieńcem nauczycielki języka polskiego, żeby wziąć udział w kursie. Osoby piszące, jak kura pazurem również są mile widziane. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Zosia

   Świetnie spędzony czas w przepięknym miejscu. Warsztaty zapewniły idealną podstawe pod dalsze rozwijanie się w domu.
   Polecam!

  2. Ada

   Bardzo miło spędzone warsztaty, czas zleciał bardzo szybko 😀

  3. Wojciech

   Fantastyczne 3h, które zaangażowały, zrelaksowały i nauczyły nowych rzeczy.

  4. Ewelina

   Świetne warsztaty, które inspirują do dalszego ćwiczenia. Dobre rozplanowanie czasu i forma sprawiły, że 3 h minęły bardzo szybko.

  5. Patrycja

   Bardzo fajne warsztaty dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z kaligrafią 🙂

  6. Aga

   Super warsztaty! absolutnie polecam.

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.