Warsztaty kaligrafii od podstaw (WAW)

CENA

Wielkość grupy

5 - 

8 os.

Czas trwania

3 grudnia: od 11:00 do 14:00

O warsztatach

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z kaligrafią nowoczesną, odpocząć, zainspirować się i poznać wspaniałych ludzi – zapraszam Cię na warsztaty pięknego pisania!

Uczymy się od początku - poprawnego trzymania pióra, stawiania pierwszych linii i liter, łączenia ich w słowa. Przyglądamy się budowie poszczególnych elementów, proporcjom, zasadom. Omawiamy najczęściej popełniane błędy (po to, żeby ich unikać ;)).

Spotykamy się w przepięknej klimatycznej przestrzeni, która z pewnością zainspiruje Cię do tworzenia! Pracujemy w spokojnej, bezpiecznej atmosferze, w której nie ma miejsca na ocenianie i presję. Warsztaty mają być dla Ciebie przede wszystkim dobrze spędzonym czasem.

Jeśli wybierzesz grudniowy termin warsztatów, trafisz na wyjątkowe warsztaty świąteczne - pełne kolorowych kart, kopert, błyszczących farbek, pieczęci lakowych i rozgrzewających napojów. Będziemy tworzyć kartki, które po warsztatach wręczysz swoim bliskim.

Dla kogo?

Warsztaty będą idealne dla tych, którzy:

- chcą rozpocząć naukę kaligrafii,
- próbowali sami, ale "coś im nie idzie",
- są prawo- i leworęczni,
- chcą poprawić swoje pismo odręczne,
- prowadzą dzienniki, uwielbiają litery,
- szukają nowej pasji,
- potrzebują wyciszenia i odpoczynku,
- są spragnieni inspiracji i piękna.

Warsztaty będą również świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej Ci osoby!

Co dadzą Ci warsztaty?

Warsztat da Ci nie tylko umiejętność kaligrafowania pierwszych liter, słów, wiedzę o zasadach, narzędziach i poprawnym trzymaniu pióra, ale także pozwoli Ci się wyciszyć, skupić, oderwać od rzeczywistości.

Kaligrafia będzie mogła stać się Twoim nowym sposobem na relaks, ćwiczenie uważności i rozwój. Przyda Ci się w wielu nieoczywistych dziedzinach życia i z pewnością doda mu wiele piękna!

Dzięki warsztatom dowiesz się nie tylko tego, jak zacząć stawiać pierwsze kaligraficzne kroki, ale także jak pracować dalej w domu. Po zajęciach otrzymasz swoje narzędzia i materiały, którze zabierzesz ze sobą.

Program

Warsztaty składają się z kilku bloków.

Zaczynamy od krótkiego wprowadzenia, które pokazuje nam, skąd w ogóle wzięła się kaligrafia nowoczesna.

Następnie omawiamy narzędzia (stalówki, obsadki, tusze), w kolejnej części zasady poprawnego ich używania.

Po teorii przechodzimy do praktyki. Zaczynamy od prostych linii, szlaczków, kończymy na pełnych wyrazach. Do ćwiczeń używamy zeszytów z liniaturami, które pozwalają nam uczyć się właściwych proporcji liter.

Na warsztatach grudniowych dodatkowo wyciągamy wszystko to, co kojarzy się z nadchodzącymi Świętami - kolorowe koperty, karty, pieczęci lakowe, złote tusze. Wszystko po to, żeby wspólnie stworzyć świąteczne kartki!

Zapewniamy

Wszelkie potrzebne narzędzia i materiały dostajesz na miejscu i zabierasz ze sobą do domu:
- 2 stalówki,
- tusz KWZ Ink,
- obsadkę prostą,
- zeszyt ćwiczeń,
- naklejki,
- papierową torbę na materiały,
- ebook "wprowadzenie do kaligrafii" (drogą mailową po warsztacie).

Podczas warsztatu grudniowego dodatkowo otrzymasz:
- zestaw kolorowych kart,
- koperty,
- kalkę,
- błyszczącą farbkę.

Do wykorzystania na miejscu będziesz mieć do dyspozycji:
- kolorowe farbki,
- wosk do pieczęci,
- stempel do pieczęci,
- pistolet do laku,
- szyfonowe oraz satynowe wstążki.
- nożyczki,
- pędzelki.

Wymagamy

Dobrego nastawienia! 😉

Daty

Miejsce

"Miejsce z widokiem": ul. Mianowskiego 7/5, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 662 067 331) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Tysiące wykaligrafowany zaproszeń, winietek i słów na ozdobnych papeteriach – tak wygląda codzienność Moniki, entuzjastki kaligrafii nowoczesnej. Pierwszy raz chwyciła za pióro trzy lata temu i do dzisiaj nie wypuszcza go z ręki. Kaligrafia szybko stała się dla niej sposobem na odnalezienie wewnętrznego spokoju, ale także wniosła w jej życie wiele pięknych relacji i ciągłego rozwoju. 


  Monika zaczynała jako samouk, odkrywając świat kaligrafii metodą prób i błędów. Niedługo później trafiła pod skrzydła prawdziwych artystów, a obecnie sama przekazuje sztukę pięknego pisania uczestnikom jej warsztatów. Podczas zajęć tworzy wyjątkową atmosferę, która pozwala zapomnieć o codziennych troskach i skupić się na literach. Jej warsztat to przestrzeń na ćwiczenie uważności oraz uwalnianie głęboko skrytych emocji na kartce papieru.


  Monikę w pracy inspirują kolory, piękne przedmioty i emocje. Kocha obserwować ludzi i dostrzegać w nich głębie, którą później próbuje nazwać słowami i przelać na papier. Prowadzone przez nią warsztaty charakteryzuje indywidualne i empatyczne podejście do każdego uczestnika. Jej pracownia to miejsce, gdzie czas zwalnia, co pozwala wyrównać oddech po gonitwie całego tygodnia. Przestrzeń, którą tworzy polecamy wszystkim, którzy są zmęczeni stukaniem w klawisze komputera i szukają sposobu, żeby wyrazić się artystycznie. Rozwiewamy wątpliwości – nie trzeba być ulubieńcem nauczycielki języka polskiego, żeby wziąć udział w kursie. Osoby piszące, jak kura pazurem również są mile widziane. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Natalia

   Warsztaty kaligraficzne z Moniką były świetne – bardzo podobało mi się indywidualne podejście do każdej z nas oraz możliwość miłego spędzenia czasu. Z pewnością będę kontynuować w domu ćwiczenia. Mam nadzieję, że do zobaczenia 🙂

  2. Zosia

   Świetnie spędzony czas w przepięknym miejscu. Warsztaty zapewniły idealną podstawe pod dalsze rozwijanie się w domu.
   Polecam!

  3. Ada

   Bardzo miło spędzone warsztaty, czas zleciał bardzo szybko 😀

  4. Wojciech

   Fantastyczne 3h, które zaangażowały, zrelaksowały i nauczyły nowych rzeczy.

  5. Ewelina

   Świetne warsztaty, które inspirują do dalszego ćwiczenia. Dobre rozplanowanie czasu i forma sprawiły, że 3 h minęły bardzo szybko.

  6. Patrycja

   Bardzo fajne warsztaty dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z kaligrafią 🙂

  7. Aga

   Super warsztaty! absolutnie polecam.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *