Warsztaty kaligrafii od podstaw (KRK)

CENA

Wielkość grupy

6 - 

8 os.

Czas trwania

3 godziny: od 16:00 do 19:00

O warsztatach

JJeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z kaligrafią nowoczesną, odpocząć, zainspirować się i poznać wspaniałych ludzi – zapraszam Cię na warsztaty pięknego pisania!

Uczymy się od początku - poprawnego trzymania pióra, stawiania pierwszych linii i liter, łączenia ich w słowa. Przyglądamy się budowie liter, proporcjom, zasadom. Omawiamy najczęściej popełniane błędy (po to, żeby ich unikać ;)). Warsztaty są idealnym sposobem na start.

Spotykamy się w przepięknej klimatycznej przestrzeni, która z pewnością zainspiruje Cię do tworzenia!

Dla kogo?

Dla początkujących i kontynuujących naukę kaligrafii, dla spragnionych odpoczynku i piękna, dla tych, którzy potrzebują inspiracji i zrobienia czegoś dla siebie.

Warsztat będzie też świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej Ci osoby!

Co dadzą Ci warsztaty?

Umiejętność kaligrafowania pierwszych liter, słów. Wiedzę o zasadach, narzędziach, poprawnym trzymaniu pióra.

Warsztaty będą wspaniałym początkiem przygody z kaligrafią. Pomogą uniknąć błędów i dadzą pierwsze umiejętności potrzebne do dalszego rozwoju.

Po zajęciach otrzymasz też swoje narzędzia i materiały, które zabierzesz ze sobą do domu. Poza umiejętnościami kaligraficznymi warsztaty dadzą Ci również z pewnością ogrom frajdy, wyciszenie i relaks!

Program

Warsztaty składają się z kilku bloków.

Zaczynamy od krótkiego wprowadzenia historycznego, które pokazuje nam, skąd w ogóle wzięła się kaligrafia nowoczesna.

Następnie omawiamy narzędzia (stalówki, obsadki, tusze), w kolejnej części zasady poprawnego ich używania.

Po teorii przechodzimy do praktyki. Zaczynamy od prostych linii, szlaczków, kończymy na pełnych wyrazach. Do ćwiczeń używamy zeszytów z liniaturami, które pozwalają nam uczyć się właściwych proporcji liter.

Zapewniamy

Wszelkie potrzebne narzędzia i materiały dostajesz na miejscu i zabierasz ze sobą do domu:
- 2 stalówki;
- tusz KWZ Ink;
- obsadkę prostą;
- zeszyt ćwiczeń;
- kalkę do ćwiczeń;
- ebook "wprowadzenie do kaligrafii".

Dodatkowo do wykorzystania na miejscu będziesz mieć do dyspozycji:
- błyszczące farbki;
- pędzelki;
- materiały, podręczniki i wzorniki.

Wymagamy

Dobrego nastawienia!

Daty

Miejsce

"Studio Babie Lato": Rynek Kleparski 13/8, Kraków

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Tysiące wykaligrafowany zaproszeń, winietek i słów na ozdobnych papeteriach – tak wygląda codzienność Moniki, entuzjastki kaligrafii nowoczesnej. Pierwszy raz chwyciła za pióro trzy lata temu i do dzisiaj nie wypuszcza go z ręki. Kaligrafia szybko stała się dla niej sposobem na odnalezienie wewnętrznego spokoju, ale także wniosła w jej życie wiele pięknych relacji i ciągłego rozwoju. 


  Monika zaczynała jako samouk, odkrywając świat kaligrafii metodą prób i błędów. Niedługo później trafiła pod skrzydła prawdziwych artystów, a obecnie sama przekazuje sztukę pięknego pisania uczestnikom jej warsztatów. Podczas zajęć tworzy wyjątkową atmosferę, która pozwala zapomnieć o codziennych troskach i skupić się na literach. Jej warsztat to przestrzeń na ćwiczenie uważności oraz uwalnianie głęboko skrytych emocji na kartce papieru.


  Monikę w pracy inspirują kolory, piękne przedmioty i emocje. Kocha obserwować ludzi i dostrzegać w nich głębie, którą później próbuje nazwać słowami i przelać na papier. Prowadzone przez nią warsztaty charakteryzuje indywidualne i empatyczne podejście do każdego uczestnika. Jej pracownia to miejsce, gdzie czas zwalnia, co pozwala wyrównać oddech po gonitwie całego tygodnia. Przestrzeń, którą tworzy polecamy wszystkim, którzy są zmęczeni stukaniem w klawisze komputera i szukają sposobu, żeby wyrazić się artystycznie. Rozwiewamy wątpliwości – nie trzeba być ulubieńcem nauczycielki języka polskiego, żeby wziąć udział w kursie. Osoby piszące, jak kura pazurem również są mile widziane. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Justyna

   Piękne przeżycie w pięknym miejscu! Zostałam zarażona kaligrafią i nie zamierzam się z nią rozstać! Było pięknie 🧡

  2. Aleksandra

   Uczestniczyłam w warsztatach kaligrafii prowadzonych przez Monikę. Ta dziewczyna od pierwszych minut zaraża swoją pasją do kaligrafii. Jak tylko kiedyś będzie możliwość wzięcia udziału w kolejnych tego typu warsztatach organizowanych przez Monikę, to chętnie wezmę udział! Bardzo polecam!

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto