Warsztat garncarski - no to hop

CENA

Wielkość grupy

2 - 

3 os.

Czas trwania

2 godziny: od 18.00 do 20.00

O warsztatach

Warsztat "No to hop" jest przeznaczony dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z kołem garncarskim, a chciałyby zupełnie niezobowiązująco spróbować jak to jest!

Warsztat to dwie godziny niczym nieskrępowanego toczenia. Po wszystkim Wy idziecie do domu, a ja zajmuję się resztą. Wasze prace są obrabiane i opisywane Waszym imieniem i datą, następnie wypalane, szkliwione i ponownie wypalane. Po około 3 tygodniach zapraszam Was do pracowni po odbiór gotowych naczyń, które mogą powędrować prosto na kuchenną półkę. (korzystamy wyłącznie z gliny kamionkowej wypalanej powyżej 1200 stopni)

Dla kogo?

Dla WSZYSTKICH! Wbrew ogólnemu przekonaniu, do pracy na kole nie potrzeba żadnych zdolności manualnych. Przyda się natomiast entuzjazm, zaangażowanie i cierpliwość - do siebie i gliny oczywiście! ;)

Co dadzą Ci warsztaty?

Warsztaty to przede wszystkim czas na relaks i oderwanie od codzienności. Praca na kole garncarskim jest zupełnie nieporównywalna do niczego, czym zajmujecie się w życiu codziennym i to właśnie jej największa zaleta! Nie śmiejcie się, ale przy kole trochę się medytuje i zapomina o świecie, bo myśli krążą wyłącznie dookoła gliny. Obiecuję, że nawet nie zauważycie kiedy miną 2 godziny...

Program

Na początku warsztatów pojawia się imbryk z herbatą. ;) Kiedy Wy sączycie sobie spokojnie aromatyczną mieszankę, ja opowiadam chwilę o glinie, o tym co będziemy robić i jakie etapy czekają kulkę gliny, zanim wyląduje w Waszych dłoniach, jako gotowa czarka lub miseczka. Potem zabieramy się do roboty, przygotowujemy glinę do pracy, warzymy ją, formujemy kulki i siadamy do koła!

Zapewniamy

Na miejscu będą na Was czekać fartuchy oraz ciepła herbata, a po warsztatach na Waszą skrzynkę mailową trafi małe podsumowanie informacji, które przekazałam Wam podczas warsztatów ;)

Wymagamy

Na warsztaty polecam założyć wygodne ubranie, które może się pobrudzić (glina pryska jednak czasem poza fartuch) oraz buty na płaskiej podeszwie. Długie paznokcie będą przeszkadzać w pracy, więc im krótsze tym lepiej. Odradzam też spódnice, w spodniach dużo wygodniej siedzi się przy kole ;)

Dla wzajemnego bezpieczeństwa będziemy pracować w maseczkach dlatego proszę miejcie je przy sobie.

Daty

Miejsce

Pracownia" Lumo Ceramic": ul. Ciołka 35 lok. 82, Warszawa (w takim starym pasażu handlowym na pierwszym piętrze - wchodzicie na górę schodami naprzeciwko Rossmana i skręcacie w lewo - lokal jest pod koniec korytarza po prawej).

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Pracownia

Przygodę z gliną rozpoczęła w gimnazjum dzięki nauczycielce niemieckiego, a o ceramice napisała pracę magisterską. Justyna, właścicielka pracowni Lumo Ceramic, do swojej pasji podeszła na poważnie. Już od ponad 5 lat tworzy miejsce, w którym można ulepić swój pierwszy kubeczek i spędzić czas w domowej atmosferze. Jej pracownia na warszawskiej Woli to miejsce, z którego wychodzi się z szerokim uśmiechem i brzuchem pełnym pysznej herbaty. 


Największymi inspiracjami Justyny są podróże na północ i natura. Pod ręką ma zawsze zdjęcia z wizyty na Islandii, która urzekła ją przyrodą i swego rodzaju surowością. Skały, pnie drzew, liście, kamyki, patyki, wiklina – właśnie te fragmenty natury wzbudzają w niej nowe pomysły do działania z gliną. W życiu i ceramice kieruje się tą samą zasadą – nie chodzi na skróty. To sprawia, że naczynia, które wychodzą spod jej ręki mają wysoką jakość i służą latami.


Poszukując nazwy dla swoich projektów natrafiła na słowo “lumo” czyli światło. Zostało z nią na dłużej i nie jest to przypadek. Gdy Justyna zaczyna opowiadać o ceramice, w jej oczach pojawia się blask i nie jest w stanie ukryć, że to jej prawdziwa pasja. Doceniają to uczestnicy jej warsztatów, którzy czerpią z jej energii i w niepowtarzalnej atmosferze stawiają pierwsze kroki w świecie ceramiki. 

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Warsztat garncarski – no to hop”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.