Warsztat garncarski - Full Circle

CENA

Wielkość grupy

2 - 

3 os.

Czas trwania

3 spotkania: dwa kolejne czwartki od 18.00 do 20.00. Trzecie spotkanie jest 24.02.

O warsztatach

Warsztat to trzy dwugodzinne spotkania, podczas których samodzielnie wykonujecie na kole garncarskim swoje pierwsze kamionkowe naczynia. To również solidna dawka ceramicznej wiedzy, którą przekazuję Wam na poszczególnych etapach.

Biorę sobie za punkt honoru, by po naszych spotkaniach było dla Was jasne, dlaczego naczynia codziennego użytku najlepiej wykonywać z kamionki, a więc wypalać na wysoką temperaturę i na co zwracać uwagę przy wyborze szkliw by nikogo nie otruć ;)

Dla kogo?

Warsztat "full circle" jest skierowany do osób, które albo mają już za sobą pierwsze doświadczenia z gliną albo czują, że jedno spotkanie w ramach warsztatów "no to hop" to dla nich za mało i w głębi duszy są przekonani, że jak tylko usiądą do koła, to wkręcą się na dobre! ;)

Warsztat został pomyślany tak, abyście mogli uczestniczyć w każdym etapie powstawania ceramicznego naczynia. Żadnych dróg na skróty - wszystko od początku do końca robicie sami! Toczenie, obrabianie stopki i szkliwienie.

Co dadzą Ci warsztaty?

Warsztaty to przede wszystkim czas na relaks i oderwanie od codzienności. Praca na kole garncarskim jest zupełnie nieporównywalna do niczego, czym zajmujecie się w życiu codziennym i to właśnie jej największa zaleta! Nie śmiejcie się, ale przy kole trochę się medytuje i zapomina o świecie, bo myśli krążą wyłącznie dookoła gliny.

Program

Pierwsze spotkanie (2h): na początku każdych warsztatów pojawia się imbryk z herbatą. ;) Kiedy Wy sączycie sobie spokojnie aromatyczną mieszankę, ja opowiadam chwilę o glinie, o tym co będziemy robić i jakie etapy czekają kulkę gliny, zanim wyląduje w Waszych dłoniach, jako gotowa czarka lub miseczka. Potem zabieramy się do roboty, przygotowujemy glinę do pracy, warzymy ją, formujemy kulki i siadamy do koła!

Drugie spotkanie (2h): następuje po tygodniu od pierwszego - to warunek konieczny, aby Wasze prace nie wyschły za bardzo i nadal dało się z nimi pracować. Podczas drugiego spotkania zajmiemy się obrabianiem spodów naczyń, pokażę Wam różne sposoby na wykonanie stopki i to jak wpływa to na efekt wizualny całego naczynia. Nauczycie się centrować naczynia i wyrównywać dno. Po tym spotkaniu robimy dłuższą przerwę: ok. 3-4 tygodnie. W tym czasie wypalam Wasze prace na biskwit (900 stopni).

Trzecie spotkanie (2h) następuje, gdy Wasze prace są już wypalone i gotowe na szkliwienie. Wtedy spotykamy się znowu, a ja opowiadam Wam szczegółowo o szkliwieniu - rodzajach i właściwościach szkliw, sposobach i metodach szkliwienia, tłumaczę do czego przyda się wosk ceramiczny i jak dobrze wyczyścić biskwit - słowem o wszystkim, co musicie wiedzieć, by w przyszłości samodzielnie sobie radzić z tym tematem ;) Po tym etapie prace czeka jeszcze jeden wypał, tym razem ze szkliwem (1240 stopni).

Po ok. 3-4 tygodniach od ostatniego, trzeciego spotkania Wasze prace są gotowe do odbioru!

Zapewniamy

Na miejscu będą na Was czekać fartuchy oraz ciepła herbata, a po warsztatach na Waszą skrzynkę mailową trafi małe podsumowanie informacji, które przekazałam Wam podczas warsztatów ;)

Wymagamy

Na warsztaty polecam założyć wygodne ubranie, które może się pobrudzić (glina pryska jednak czasem poza fartuch) oraz buty na płaskiej podeszwie. Długie paznokcie będą przeszkadzać w pracy, więc im krótsze, tym lepiej. Odradzam też spódnice, w spodniach dużo wygodniej siedzi się przy kole ;)

Dla wzajemnego bezpieczeństwa będziemy pracować w maseczkach dlatego proszę miejcie je przy sobie.

Daty

Miejsce

Pracownia" Lumo Ceramic": ul. Ciołka 35 lok. 82, Warszawa (w takim starym pasażu handlowym na pierwszym piętrze - wchodzicie na górę schodami naprzeciwko Rossmana i skręcacie w lewo - lokal jest pod koniec korytarza po prawej).

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Pracownia

Przygodę z gliną rozpoczęła w gimnazjum dzięki nauczycielce niemieckiego, a o ceramice napisała pracę magisterską. Justyna, właścicielka pracowni Lumo Ceramic, do swojej pasji podeszła na poważnie. Już od ponad 5 lat tworzy miejsce, w którym można ulepić swój pierwszy kubeczek i spędzić czas w domowej atmosferze. Jej pracownia na warszawskiej Woli to miejsce, z którego wychodzi się z szerokim uśmiechem i brzuchem pełnym pysznej herbaty. 


Największymi inspiracjami Justyny są podróże na północ i natura. Pod ręką ma zawsze zdjęcia z wizyty na Islandii, która urzekła ją przyrodą i swego rodzaju surowością. Skały, pnie drzew, liście, kamyki, patyki, wiklina – właśnie te fragmenty natury wzbudzają w niej nowe pomysły do działania z gliną. W życiu i ceramice kieruje się tą samą zasadą – nie chodzi na skróty. To sprawia, że naczynia, które wychodzą spod jej ręki mają wysoką jakość i służą latami.


Poszukując nazwy dla swoich projektów natrafiła na słowo “lumo” czyli światło. Zostało z nią na dłużej i nie jest to przypadek. Gdy Justyna zaczyna opowiadać o ceramice, w jej oczach pojawia się blask i nie jest w stanie ukryć, że to jej prawdziwa pasja. Doceniają to uczestnicy jej warsztatów, którzy czerpią z jej energii i w niepowtarzalnej atmosferze stawiają pierwsze kroki w świecie ceramiki. 

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Warsztat garncarski – Full Circle”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.