W dobrej formie: porcelana

CENA
Wielkość grupy
3-4 osoby
Czas trwania
3 spotkania: od 11:00 do 16:00. 13/14/20 marca.

O warsztacie

Proces pracy z porcelaną od A do Z! Dłonie to podstawowe narzędzie pracy każdego rzemieślnika. Jednak nie są w stanie niczego stworzyć bez sprawnej głowy. Wierzę, że dzięki pracy manualnej zarówno umysł, jak i ciało mogą głęboko się zrelaksować.

Warsztaty pozwalają na zapoznanie się z całym procesem powstawania przedmiotów z porcelany. O porcelanie powstało wiele książek, ponieważ jest to szlachetna materia z bogatą, tajemniczą przeszłością. Udział w zajęciach umożliwi lepsze zrozumienie jej. Im bliżej poznajesz porcelanę, tym bardziej ona zachwyca swoją magią. Porcelana to wyjątkowa materia, która uosabia niesamowite połączenie delikatności i dużej odporności. Ceni się ją za swój minimalizm, estetykę i elegancję.

Dzięki pracy manualnej poprawia się nam humor, schodzi z nas napięcie, a umysł odpoczywa. Głowa wchodzi na inny tryb, który pobudza energię do własnej kreatywności. Każdy na zajęciach, a szczególnie pod koniec, dowiaduje się więcej o swoim indywidualnym stylu pracy. Wychodzi z warsztatów z tyloma nowymi pomysłami, że głowa mała. Nazywam ten proces: przez dłonie do głowy.

Dla kogo?

- Wszystkich, którzy chcą zapoznać się z charakterem pracy w porcelanie.
- Dla osób, które pragną poczuć radość z tworzenia i spędzić czas z nową grupą lub przyjść z przyjaciółmi.
- Dla tych, którzy nie mieli jeszcze doświadczenia z procesem tworzenia z porcelany.
- Dla tych, którzy lubią oglądać pracę artystów i zastanawiają się, jak to zostało wykonane.
- A także dla tych, którzy już mieli styczność z porcelaną i w ramach zajęć mogą zrealizować własny ambitny projekt.

Co da Ci warsztat?

Wiedzę praktyczną o materiale i projektowaniu, relaks, oczyszczenie głowy, radość z tworzenia swojego własnego przedmiotu. Oczywiście do odbioru będzie realny przedmiot (lub kilka) zrobiony własnoręcznie ze szlachetnej porcelany.

Program

1 dzień: wykład o porcelanie, jej historii, o projektach i możliwościach, jakie daje nam materiał. Praca z surowym materiałem, próbowanie różnych technik, wykonywanie własnych projektów.

2 dzień: dopracowywanie, czyszczenie, malowanie, dekorowanie prac z poprzedniego dnia.

3 dzień: szkliwienie oraz uczenie się na własnych błędach. Kolejna szansa na wykonanie własnej pracy. Jeśli zostaje czas, to odbędzie się wykład o projektowaniu, rzemiośle, artystach i innych możliwościach materiału.

Zapewniamy

Wszystkie potrzebne materiały, narzędzia, wypał prac i herbatę i kawę.

Wymagamy

Cierpliwości i kanapki dla siebie :) Warsztaty są dla wszystkich powyżej 16 roku życia.

Daty

Miejsce

Pracownia "Irina Makes Ceramics": Rydygiera 8, budynek 7, lok 66 (poddasze), Teren Instytutu Chemii Przemysłowej, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

  Napisz do nas

Irina makes ceramics to nowy projekt Iriny Grishiny, która od 2016 roku do niedawna działała pod szyldem August Design Studio. Dziś stawia na markę własną. Projektuje, tworzy i sprzedaje ceramiczne przedmioty, głównie z porcelany. Prowadzi też warsztaty “W dobrej formie”, gdzie dzieli się swoją wiedzą i magią oddziaływania ceramiki na umysł człowieka. Jak mówi “Ten proces odpręża, daje poczucie spokoju, skupienia. Coś nastawia w głowie”.


Irina urodziła się na Kamczatce i przez pierwsze 24 lata życia w ogóle nie podejrzewała, jak mocno zwiąże się z ceramiką. Dopiero w poznańskiej Wyższej Szkole Designu poznała to rzemiosło. I przepadła na dobre. W pracowni spędzała całe dnie, od rana do wieczora, nawet w weekendy. Całkowicie pochłonęła ją przyjemność tworzenia niepowtarzalnych naczyń, naturalność materiału i jego piękno.


W swoich pracach inspiruje się naturą Kamczatki i spotkaniami z ludźmi. Twierdzi, że najbardziej lubi leniuchować, ale trudno w to uwierzyć, patrząc na to, ile pracuje, wystawia i jakie zdobywa nagrody. Gdy nie zajmuje się ceramiką, fotografuje. W wolnych chwilach także jeździ na rowerze i biega.

Opinie o warsztacie

  1. Martyna

    Warsztat bardzo mi się podobał. W sposób kompleksowy wprowadził mnie do świata porcelany. Już nie mogę się doczekać na kolejne 🙂

  2. Agnieszka

    Irina to inspirująca artystka , z własnym stylem i rzetelną wiedzą. warsztaty przebiegały w luźnej i przyjaznej atmosferze, przy dobrej kawie i muzyce – odprężają i pobudzają. na pewno wrócę! 🌝

  3. Asia

    Bardzo ciekawie spędziłam czas. Irina stworzyła swobodną i twórczą atmosferę. Czekam na kolejne warsztaty.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *