fbpx

W dobrej formie: porcelana

CENA
Wielkość grupy
2-4 osób
Czas trwania
3 spotkania: od 11:00 do 15:00. 13/14/20 lutego.

O warsztacie

Proces pracy z porcelaną od A do Z ! Przez dłonie do głowy. Dłonie to podstawowe narzędzie pracy każdego rzemieślnika. Nie są jednak w stanie niczego zrobić bez sprawnej głowy. Wierzę, że dzięki pracy manualnej zarówno umysł, jak i ciało mogą głęboko się zrelaksować.

Dla kogo?

Wszystkich, którzy są chcą zapoznać się z charakterem pracy w porcelanie. Poczuć radość tworzenia. Spędzić czas samemu lub z przyjaciółmi.

Porcelana to wyjątkowy materiał. To niesamowite połączenie delikatności i dużej odporności. Ceniona jest za swój minimalizm, estetykę i elegancję.

Co da Ci warsztat?

Wiedzę praktyczną, relaks, oczyszczenie głowy, radość z tworzenia swojego własnego przedmiotu, realny przedmiot zrobiony ze szlachetnej porcelany.

Program

1 dzień - wykład o porcelanie, historii porcelany, o projektach i możliwościach, jakie daje materiał. Praca z surowym materiałem, próbowanie różnych technik.

2 dzień - doprecyzowanie, czyszczenie, malowanie, dekorowanie prac z poprzedniego dnia.

3 dzień - szkliwienie, uczenie się na błędach i kolejna szansa na zrobienie własnej pracy.

Zapewniamy

Wszystkie potrzebne materiały, narzędzia oraz wypał prac.

Wymagamy

Cierpliwości i kanapki dla siebie :) Warsztat jest dla wszystkich powyżej 14 roku życia.

Daty

Miejsce

Pracownia "Irina Makes Ceramics": Niemcewicza 5a, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

Irina makes ceramics to nowy projekt Iriny Grishiny, która od 2016 roku do niedawna działała pod szyldem August Design Studio. Dziś stawia na markę własną. Projektuje, tworzy i sprzedaje ceramiczne przedmioty, głównie z porcelany. Prowadzi też warsztaty “W dobrej formie”, gdzie dzieli się swoją wiedzą i magią oddziaływania ceramiki na umysł człowieka. Jak mówi “Ten proces odpręża, daje poczucie spokoju, skupienia. Coś nastawia w głowie”.


Irina urodziła się na Kamczatce i przez pierwsze 24 lata życia w ogóle nie podejrzewała, jak mocno zwiąże się z ceramiką. Dopiero w poznańskiej Wyższej Szkole Designu poznała to rzemiosło. I przepadła na dobre. W pracowni spędzała całe dnie, od rana do wieczora, nawet w weekendy. Całkowicie pochłonęła ją przyjemność tworzenia niepowtarzalnych naczyń, naturalność materiału i jego piękno.


W swoich pracach inspiruje się naturą Kamczatki i spotkaniami z ludźmi. Twierdzi, że najbardziej lubi leniuchować, ale trudno w to uwierzyć, patrząc na to, ile pracuje, wystawia i jakie zdobywa nagrody. Gdy nie zajmuje się ceramiką, fotografuje. W wolnych chwilach także jeździ na rowerze i biega.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „W dobrej formie: porcelana”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *