W dobrej formie: porcelana

CENA

Wielkość grupy

3 - 

4 os.

Czas trwania

3 spotkania: od 11:00 do 16:00. 8/9/15 maja.

O warsztacie

Proces pracy z porcelaną od A do Z! Dłonie to podstawowe narzędzie pracy każdego rzemieślnika. Jednak nie są w stanie niczego stworzyć bez sprawnej głowy. Wierzę, że dzięki pracy manualnej zarówno umysł, jak i ciało mogą głęboko się zrelaksować.

Warsztaty pozwalają na zapoznanie się z całym procesem powstawania przedmiotów z porcelany. O porcelanie powstało wiele książek, ponieważ jest to szlachetna materia z bogatą, tajemniczą przeszłością. Udział w zajęciach umożliwi lepsze zrozumienie jej. Im bliżej poznajesz porcelanę, tym bardziej ona zachwyca swoją magią. Porcelana to wyjątkowa materia, która uosabia niesamowite połączenie delikatności i dużej odporności. Ceni się ją za swój minimalizm, estetykę i elegancję.

Dzięki pracy manualnej poprawia się nam humor, schodzi z nas napięcie, a umysł odpoczywa. Głowa wchodzi na inny tryb, który pobudza energię do własnej kreatywności. Każdy na zajęciach, a szczególnie pod koniec, dowiaduje się więcej o swoim indywidualnym stylu pracy. Wychodzi z warsztatów z tyloma nowymi pomysłami, że głowa mała. Nazywam ten proces: przez dłonie do głowy.

Dla kogo?

- Wszystkich, którzy chcą zapoznać się z charakterem pracy w porcelanie.
- Dla osób, które pragną poczuć radość z tworzenia i spędzić czas z nową grupą lub przyjść z przyjaciółmi.
- Dla tych, którzy nie mieli jeszcze doświadczenia z procesem tworzenia z porcelany.
- Dla tych, którzy lubią oglądać pracę artystów i zastanawiają się, jak to zostało wykonane.
- A także dla tych, którzy już mieli styczność z porcelaną i w ramach zajęć mogą zrealizować własny ambitny projekt.

Co da Ci warsztat?

Wiedzę praktyczną o materiale i projektowaniu, relaks, oczyszczenie głowy, radość z tworzenia swojego własnego przedmiotu. Oczywiście do odbioru będzie realny przedmiot (lub kilka) zrobiony własnoręcznie ze szlachetnej porcelany.

Program

1 dzień: wykład o porcelanie, jej historii, o projektach i możliwościach, jakie daje nam materiał. Praca z surowym materiałem, próbowanie różnych technik, wykonywanie własnych projektów.

2 dzień: dopracowywanie, czyszczenie, malowanie, dekorowanie prac z poprzedniego dnia.

3 dzień: szkliwienie oraz uczenie się na własnych błędach. Kolejna szansa na wykonanie własnej pracy. Jeśli zostaje czas, to odbędzie się wykład o projektowaniu, rzemiośle, artystach i innych możliwościach materiału.

Zapewniamy

Wszystkie potrzebne materiały, narzędzia, wypał prac i herbatę i kawę.

Wymagamy

Cierpliwości i kanapki dla siebie :) Warsztaty są dla wszystkich powyżej 16 roku życia.

Daty

Miejsce

Pracownia "Irina Makes Ceramics": Rydygiera 8, budynek 7, lok 66 (poddasze), Teren Instytutu Chemii Przemysłowej, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Irina makes ceramics to nowy projekt Iriny Grishiny, która od 2016 roku do niedawna działała pod szyldem August Design Studio. Dziś stawia na markę własną. Projektuje, tworzy i sprzedaje ceramiczne przedmioty, głównie z porcelany. Prowadzi też warsztaty “W dobrej formie”, gdzie dzieli się swoją wiedzą i magią oddziaływania ceramiki na umysł człowieka. Jak mówi “Ten proces odpręża, daje poczucie spokoju, skupienia. Coś nastawia w głowie”.


Irina urodziła się na Kamczatce i przez pierwsze 24 lata życia w ogóle nie podejrzewała, jak mocno zwiąże się z ceramiką. Dopiero w poznańskiej Wyższej Szkole Designu poznała to rzemiosło. I przepadła na dobre. W pracowni spędzała całe dnie, od rana do wieczora, nawet w weekendy. Całkowicie pochłonęła ją przyjemność tworzenia niepowtarzalnych naczyń, naturalność materiału i jego piękno.


W swoich pracach inspiruje się naturą Kamczatki i spotkaniami z ludźmi. Twierdzi, że najbardziej lubi leniuchować, ale trudno w to uwierzyć, patrząc na to, ile pracuje, wystawia i jakie zdobywa nagrody. Gdy nie zajmuje się ceramiką, fotografuje. W wolnych chwilach także jeździ na rowerze i biega.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztacie

  1. Martyna

    Warsztat bardzo mi się podobał. W sposób kompleksowy wprowadził mnie do świata porcelany. Już nie mogę się doczekać na kolejne 🙂

  2. Agnieszka

    Irina to inspirująca artystka , z własnym stylem i rzetelną wiedzą. warsztaty przebiegały w luźnej i przyjaznej atmosferze, przy dobrej kawie i muzyce – odprężają i pobudzają. na pewno wrócę! ?

  3. Asia

    Bardzo ciekawie spędziłam czas. Irina stworzyła swobodną i twórczą atmosferę. Czekam na kolejne warsztaty.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *