Uszyj swój skórzany portfel

CENA

Wielkość grupy

1 - 

6 os.

Czas trwania

2 dni: sobota i niedziela od 9:00 do 18:00 (ewentualnie do 20:00, jak ktoś będzie potrzebował więcej czasu)

O warsztacie

Kurs zaawansowany to dwudniowa praca nad portfelem typu Bifold oraz brelokiem do kluczy. W ramach warsztatu dowiesz się jak pracować z naturalną skórą i stworzysz jedyny w swoim rodzaju, ręcznie wykonany, skórzany portfel typu slim bifold. Na zajęciach poznasz cały proces powstawania wyrobów z naturalnej skóry. Od surowego materiału, po wykończony, gotowy produkt.

Naukę zaczniemy od poznania różnych rodzajów skór: od materiałów obiciowych, “ekoskór”, juchtów po skóry ekskluzywne typu Pueblo czy Cordovan. Wspólnie zaprojektujemy portfel, który wykonamy w ramach zajęć. Zafarbujemy skórę, aby nadać jej indywidualny charakter, po czym wytniemy i skleimy wszystkie elementy. Najważniejszą częścią kursu będzie nauka tradycyjnego szwu siodlarskiego oraz (jeśli czas pozwoli) szwu ozdobnego.

Dla kogo?

Każdego, kto jest w stanie, używając skalpela przeciąć 1mm skóry i nie uciąć sobie palca :) Żadne dodatkowe umiejętności nie są wymagane.

Co da Ci warsztat?

Swój unikatowy portfel oraz brelok do kluczy. Przychodząc na ten warsztat dostajesz pełną wiedzę pozwalającą na tworzenie dużo bardziej zaawansowanych projektów.

Program

W ramach zapoznania się ze skórami i podstawowymi narzędziami warsztat zaczynamy od zrobienia prostego breloczka do kluczy. W części teoretycznej opowiem o rodzajach skór i dlaczego tradycyjne podejście jest nadal tak popularne.

W części praktycznej zaprojektujemy Twój portfel. Najpierw wykonamy go z papieru, a dopiero potem zabierzemy się za pracę ze skórą. Wszystkie elementy portfela wytniemy ręcznie i zafarbujemy na dowolny kolor. Kiedy skóra będzie schła, nauczymy się ręcznego szycia szwem siodlarskim. Na koniec skleimy, obszyjemy i wykończymy portfel.

Dodatkowo po warsztatach każdy absolwent dostaje darmowy dostęp do “otwartej pracowni” na jedną godzinę.

Zapewniamy

Oprócz swojego własnoręcznie wykonanego portfela, na koniec każdy dostanie listę narzędzi i chemii wykorzystywanych na warsztacie oraz zaproszenie na Facebooku do grupy po warsztatowej, gdzie można znaleźć dodatkową wiedzę z zakresu kaletnictwa.

Dodatkowo po warsztatach każdy absolwent dostaje darmowy dostęp do “otwartej pracowni” na jedną godzinę.

Wymagamy

Ja ktoś robi coś głupiego to dostaje po łapach :)

Daty

Miejsce

Pracownia "Stroppa": ul. Tamka 40, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Pomysł na Stroppę powstał, gdy jej założyciel Mateusz Grybczyński zapragnął mieć niepowtarzalne, wygodne akcesoria do aparatu fotograficznego. Nazwa pochodzi od dwóch angielskich słów: ,,strap” (pasek) i ,,rope” (lina). To właśnie piękne i funkcjonalne połączenie sznura i skóry posłużyło Mateuszowi do stworzenia pierwszego paska do aparatu. Tak się zaczęło. Potem doszły skórzane pokrowce, breloki i portfele. Do kupienia w Polsce i na całym świecie w sklepie internetowym pod tą nazwą.


Na początku Stroppa działała w mieszkaniu Mateusza na stołecznym Bemowie. Warsztat kaletniczy zajął całą małżeńską sypialnię (czym byłoby rzemiosło, gdyby nie kochane i wyrozumiałe żony!?). Dziś mieści się w pracowni coworkowej TamCo.pl na Powiślu.


Mateusz Grybczyński to grafik 3D, którego pierwszą (ale nie ostatnią!) pasją była fotografia uliczna. Założył społeczność Polish Street Photography, która zrzesza osoby o podobnych zainteresowaniach. Jest też pomysłodawcą i organizatorem konkursu ,,Polska Ulicznie”. Od paru lat w centrum jego zainteresowania prócz samych fotografii są akcesoria fotograficzne. I to nie byle jakie akcesoria! Robione z potrzeby serca, w niepowtarzalnym stylu i z pięknych materiałów.


Kaletnictwo wciągnęło Mateusza po uszy. Dziś tworzy na potrzeby swojej firmy, ale też z czystej pasji i pod wpływem impulsu. Kocha detale i uwielbia dopracowywać szczegóły do perfekcji. Jak sam mówi, “skóra oddziałuje na wiele zmysłów; jej zapach, faktura i wygląd są całkowicie niepowtarzalne”.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztacie

  1. Andrzej

    To nie był warsztat, a prawdziwa przygoda, podczas której z pomysłu na papierowej kartce powstał prawdziwy, skórzany portfel. A co najważniejsze jest to portfel, który będzie towarzyszył mi przez następne 20 lat!!! Minimum – Mateusz powiedział, że przez 150… ale chyba tego nie będę mógł sprawdzić:) Polecam każdemu, a w szczególności osobom, które nigdy wcześniej nie pracowały ze skórą…

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *