Warsztaty ceramiczne OchraWarsztaty ceramiczne OchraWarsztaty ceramiczne OchraWarsztaty ceramiczne OchraWarsztaty ceramiczne OchraWarsztaty ceramiczne OchraWarsztaty ceramiczne OchraWarsztaty ceramiczne Ochra
Warsztaty ceramiczne Ochra
Warsztaty ceramiczne Ochra
Warsztaty ceramiczne Ochra
Warsztaty ceramiczne Ochra
Warsztaty ceramiczne Ochra
Warsztaty ceramiczne Ochra
Warsztaty ceramiczne Ochra
Warsztaty ceramiczne Ochra
Warsztaty ceramiczne Ochra

Ulep Swoje Naczynka wieczorem (mikrogrupa)

Ochra Pracownia Ceramiki
Warsztaty ceramiczne4 osobyDla poczatkujacych2 dni

O pracowni


Ochra, pigment nadający ziemi czerwony kolor, była pierwszym barwnikiem używanym przez ludzi. Teraz to także nazwa marki i pracowni stworzonych przez Annę Czarnocką-Narkiewicz. Ukryty wśród cichych uliczek przedwojennej Warszawy stoi modernistyczny dom. W nim od kilkunastu lat działa Ochra: pracownia - w piwniczce oraz galeria i siedziba sklepu internetowego - na górze budynku.

O pasjonacie


Anna Czarnocka-Narkiewicz skończyła projektowanie graficzne na Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Jej fascynacja ceramiką zaczęła się na studiach. Po ich ukończeniu Ania zaczęła tworzyć swoje prace, organizować warsztaty z dziećmi i dorosłymi.

Praca z gliną to dla niej niekończące się źródło inspiracji: ,,Ceramiczny proces technologiczny to połączenie ziemi, wody, ognia i powietrza. Dobrze przeprowadzony zmienia coś niezwykle kruchego i ulotnego w przedmiot, który może przetrwać tysiące lat” - mówi Anna. Najbardziej cieszy ją to, że dzieła, które powstają w jej pracowni, łączą sztukę z codziennym życiem. Można z nich pić poranne kawy, podawać w nich potrawy, wręczać bliskim, jako wyjątkowe prezenty.

O warsztacie

Co to za warsztat?


Ulep Swoje Naczynka to warsztat obejmujący dwa spotkania, w odstępie tygodnia. Daje to możliwość przejścia pełnego procesu ceramicznego – lepienie, wypał, szkliwienie, ponowny wypał. Efektem jest swoja własna, w pełni użytkowa praca ceramiczna (nie jedna zazwyczaj😊).Idealne dla


Warsztat przeznaczony jest dla dorosłych. Zapraszam zarówno osoby, które chcą zacząć swoją przygodę z ceramiką jak i te, które już mają ceramiczne doświadczenie. Dzięki kameralnej grupie (maksymalnie 4 osoby) nie ma problemu z indywidualnym podejściem do potrzeb każdego z uczestników.Co da Ci warsztat?


Doświadczenie pracy z gliną, podstawową wiedzę o procesie ceramicznym, oraz co najważniejsze, własne, wspaniałe prace. Prace będą w pełni użytkowe, będzie można z nich jeść, pić poranne kawy, sadzić roślinki, podziwiać z zachwytem. W pracowni jest koło garncarskie, istnieje możliwość spróbowania toczenia. Można skorzystać z form gipsowych i wylepić talerz, miseczkę, kafelek. Odwiedzimy też część galeryjną, pełną ceramicznych inspiracji.Program warsztatu


Pierwszego dnia warsztatowego poznamy pracownię i część galeryjną. Ustalimy, jakie są potrzeby uczestników i wedle nich będziemy pracować. Dzieła, które powstaną, zostaną w pracowni na czas kilkudniowego suszenia i pierwszego wypału.

Podczas drugiego spotkania zajmiemy się szkliwieniem, czyli nadawaniem koloru, błysku i odporności dziełom. Poszkliwione prace muszą zostać ponownie wypalone, umówimy się więc na odbiór dzieł po kilku dniach. Istnieje możliwość przesłania ich kurierem, łączy się to z dodatkowym kosztem, ustalimy to na miejscu.

Pasjonat zapewnia


Dostęp do w pełni wyposażonej pracowni ceramicznej. Rękawiczki jednorazowe, płyn do dezynfekcji, sporo przestrzeni w pracowni (tylko 4 osoby tworzące) oraz materiały, czyli glinę, narzędzia, szkliwa, angoby. Wypały na wysoką temperaturę (1225°C). Inspiracje. Moją pełną uwagę i pomoc.

Pasjonat wymaga


Dobrego humoru i otwartości na działania twórcze.

Uprzejmie proszę o punktualne przybycie, zaczniemy od zwiedzenia pracowni i opowieści.

Miejscówka


ul. Adolfa Dygasińskiego 42, WarszawaWielkość grupy


Warsztat odbędzie się przy jednej chętnej osobie. Maksymalnie może ich być 4. Zapraszam.

Cena


250.00 /os.

Warunki anulacji


Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Czas trwania


Spotykamy się przez DWA kolejne wtorkowe lub środowe wieczory od godziny 18.00 do godziny 20.00.

250,00  2 days

  Zadać pytanie
  Zadać pytanie

Kategoria: Tagi: , ,

Dodatkowe informacje

Dzielnica

Żoliborz

Miejscowość

Warszawa

Opinie

 1. blada.art

  Poszłam raz, teraz kupiłam już trzeci cykl warsztatów i oczarowałam nielubianą całe studia ceramikę. Tworzę w przyjemnej atmosferze, pod okiem bardzo sympatycznej instruktorki, poznaję inne laski z artystycznym zacięciem. Dostałam nawet pozwolenie na przychodzenie z kotem. Jest super, dołączajcie!

 2. Magda

  Super sprawa! To było moje pierwsze doświadczenie z gliną, ale na pewno nie ostatnie 🙂 fajna atmosfera, Ania, która cierpliwie odpowiada na każde, nawet najbanalniejsze pytanie takiego laika jak ja i na dodatek sprawia, że to, co sobie wymyślimy staje się możliwe do wykonania! Polecam z całego serca ♥️

 3. Plumka

  Zbierałam się i zbierałąm, od lat ceramika chodziła mi po głowie, ale chyba nei miałam odwagi, przełamałam się i ruszyłam. Jestem mega zadowolona. Miejsce cudowne, a przeurocza Anna świetnie instruuje, daje wskazówki, aż się chce tworzyć, zwoje same się uruchamiają “co by tu jeszcze zrobić”. Idę znowu, a potem jeszcze 😀

 4. Blanka

  Cudowne miejsce, w którym czas leci, jak szalony. Przyszłam na zajęcia, aby sprawdzić, jak wytwarza się gliniane naczynia. Wyszłam zaczarowana, zrelaksowana i zarażona nowa pasją. W piwnicy na zielonym Żoliborzu mieści się równoległy wszechświat, w którym nie ma trosk i zmartwień. Można się tam oddać twórczej pasji. Pani Ania odpowiada na wszytskie pytania i służy cierpliwie profesjonalną pomocą. Myślę, że każdego zarazi pasją do gliny. Dostajemy tam idealną proporcję twórczej swobody oraz pomocy od doświadczonej pani Ani. Ptaki śpiewające za oknem, cicha muzyka grająca w tle, ręce zatopione w glinie, gwar rozmów przy stole- to składniki idealnego wieczoru spędzonego na warsztatach! Polecam każdemu!

 5. Justyna

  To było moje pierwsze spotkanie z gliną i z ceramiką w ogóle. Jestem zachwycona! Zarówno jeśli chodzi o technikę, jak i o prowadzenie warsztatów. Atmosfera jest luźna i swobodna, ale Ania (prowadząca) motywuje do działania – zależy jej, aby każdy uczestnik wyszedł zadowolony i usatysfakcjonowany swoimi działaniami. Ania jest profesjonalistką, doskonale się zna na tym co robi, jest cierpliwa i niezwykle pomocna. Nie mogę się doczekać kolejnych zajęć, bo na pewno tam wrócę :D:D

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zasady anulowania / zwrotu / wymiany

Tutaj opisane szczegóły tego jak anulować warsztat.

Pytania ogólne

Nie ma jeszcze żadnych zapytań.

(5 opinii klienta)
  Zadać pytanie

Kategoria: Tagi: , ,