Ukręć bukiet

CENA

Wielkość grupy

5 - 

8 os.

Czas trwania

3 godziny: od 11:00 do 14:00

O warsztatach

Podstawa podstaw florystycznej wiedzy z nutą ekstrawagancji i lekkości w Twoim domu. Zapraszam do świata kwiatów i wazonów.

Te pierwsze będą mieszanką najbardziej sezonowych roślin i tych, które dostępne są cały rok. Nauczę Cię jak poprawnie ułożyć skrętoległy bukiet w ręku, dzięki czemu kwiaty kupione w kwiaciarni czy na targu będę się zupełnie inaczej prezentowały w domowej przestrzeni.

Jeśli chodzi zaś o wazony, opowiem o nich bardzo szczegółowo, by pokazać Ci ich zalety i wady. Przejdziemy przez przykłady z popularnych sieciówek, jak i te, które wykonane zostały przez zdolnych ceramików czy perełki vintage.

Nie zabraknie też rozmów na temat proporcji, kolorów i łączeniu tekstur.

Dla kogo?

Warsztaty są przeznaczone dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Będzie to nauka od podstaw, więc zapraszam osoby, które chcą zacząć przygodę ze skrętoległym bukietem, ale i te, które chcą podszkolić swoją technikę.

Co dadzą Ci warsztaty?

Po tym spotkaniu Twoje kwiaty w domu będą prezentowały się zupełnie inaczej i już nigdy nie włożysz ich do wazonu jak wcześniej.
Będzie to dawka wiedzy i praktyki, która zostanie z Tobą na zawsze!

Program

Zaczniemy od wnikliwej analizy wazonów do naszych domów. Będą różne kształty i wielkości.
Po tym etapie na pewno wyłonimy kilka uniwersalnych modeli, które świetnie sprawią się w codziennym użytkowaniu.
Następnie omówimy przygotowany materiał florystyczny i zaczniemy budować swój skrętoległy i przestrzenny bukiet.
Podczas “kręcenia” będę wprowadzała Cię w tajniki form, kolorów i proporcji pomiędzy naczyniem a gotowym bukietem.

Zapewniamy

Materiał pokazowy, czyli różnorodny komplet pięknych wazonów.
Materiał florystyczny, czyli eksplozja sezonowych, świeżych i zaskakujących kwiatów.

Wymagamy

Jeśli masz ochotę przeanalizować swój ulubiony wazon domowy zabierzcie go ze sobą. Możemy również zrobić analizę na bazie przesłanych wcześniej zdjęć.

Daty

Miejsce

Wilcza 71/lok 4, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie to podłoże działania marki Mam kwiat. A o właściwym podłożu i procesie hodowania kwiatów Maria wie sporo, bo jej rodzice i dziadkowie zajmują się roślinnym biznesem od lat. Wychowana wśród natury od zawsze zachwycała się formą, teksturą i kolorami kwiatów. Maria nie zatrzymała się na podziwianiu wyjątkowych kształtów – od 5 lat uczy się u wybitnych florystów, którzy przekazują jej wiedzę, ale też wartości – szacunek do używanych materiałów i planety. Praca z najlepszymi pozwala stale zgłębiać nowe techniki i wybierać te, które są najbliżej jej estetyki. To z kolei przekłada się na efekty – nawet wybierając te same rośliny, ale skupiając się na ich teksturze i wyjątkowych kolorach, za każdym razem można uzyskać inny efekt i zaskoczyć odbiorców nieoczywistym detalem. 


  Nazwa pracowni Mam kwiat jest wyrazem bezpośredniej chęci dzielenia się tym, co Maria dostała od najmłodszych lat. Kwiaty to źródło estetycznego zachwytu i radości, którą autorka projektu chce przekazywać dalej. Rośliny to dla niej także dowód na istnienie Boga – jego kreatywności, bogactwa i piękna. Sam koncept funkcjonuje od 2019 roku, choć kwiecista przygoda rozpoczęła się nieco wcześniej. Maria od samego początku przykłada sporą wagę do doboru mentorów i własnego rozwoju.


  Warsztaty Mam Kwiat to nie tylko praca z roślinami, ale także holistyczne podejście do niezwykłego świata natury. To przestrzeń budowania wrażliwości na piękno stworzenia, praca z detalami i analizowanie indywidualnych walorów każdej gałązki. Kurs daje też ogromne poczucie sprawczości i pozwala docenić radość z bycia w procesie. Uczy wyciszenia, skupienia na szczegółach i pomaga wydobyć prawdziwe piękno kwiatów. Ostatecznie uczestnicy kończą nie tylko z własnoręcznie stworzonym dziełem, ale zachwytem nad bogactwem świata przyrody – formami, kolorami i teksturami.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Ukręć bukiet”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto