Trzy techniki tworzenia

CENA

Wielkość grupy

6 - 

8 os.

Czas trwania

2 dni: w tygodniu od 18:00 do 20:00 Drugie spotkanie po 2 tygodniach. Niedziele od 12:00 do 14:00. Drugie spotkanie po tygodniu.

O warsztacie

Wprowadzimy Cię w nasz świat ceramiczny, pokażemy proces tworzenia od początku do końca oraz opowiemy o naszych poszukiwaniach i błędach, abyś Ty mógł ich uniknąć. Podzielimy się naszą drogą do ceramiki, czyli „Jak rzucić pracę, która nie daje nam szczęścia i tworzyć” ;) Pokażemy Wam też, dlaczego ceramika nigdy nam się nie znudzi i udowodnimy, że nie potrzebujesz pracowni, aby ceramika stała się Twoją pracą.

Pamiętaj, że nie musisz mieć ani doświadczenia, ani tzw. zdolności plastycznych, aby zacząć z nami swoją ceramiczną przygodę. Potrzebna jest tylko chęć i wyobraźnia :)

Nasza podstawowa zasada na warsztatach - nie ma głupich pytań, musisz pytać tak długo, aż wszystko zrozumiesz, a po powrocie do domu będziesz potrafił tworzyć ceramikę na swoim kuchennym stole ;)

Dla kogo?

Dla początkujących, dla zestresowanych, dla ciekawych, dla kreatywnych. Dla poszukujących swojej pasji. Oraz dla tych, którzy chcą być tu i teraz, a dodatkowo chcą stworzyć coś pięknego.

Co da Ci warsztat?

Wiedzę jak zacząć ceramiczną przygodę i oderwanie od goniącego świata. Szczere informacje o plusach i minusach zawodu ceramika, czyli jak nie zwariować.

Dowiesz się czym jest szamot i dlaczego temperatura wypału jest tak ważna. Poznasz różne rodzaje glin i szkliw. Warsztat da Ci wiedzę jak łączyć ze sobą różne techniki tworzenia, czym jest szlam i co zrobić, aby szkliwienie wychodziło zawsze pięknie.

Program

1 spotkanie - TWORZENIE

Pierwsze spotkanie to minimum 2 godziny tworzenia, zrobimy trzy rzeczy trzema technikami. Warsztaty zaczynamy od opisania krok po kroku całego procesu, zapoznania Was z podstawowymi informacjami technicznymi. Taka trochę nuda, ale bardzo ważna ;)

W drugiej części pierwszego spotkania pokarzemy trzy techniki, którymi tworzymy. Nie zmuszamy, aby wykonać prace wszystkimi technikami, ale zachęcamy, abyś wiedział czy się lubicie np. z wałeczkami. Po 2 tygodniach (wynika to z procesu tworzenia) mamy drugie spotkanie.

2 spotkanie - SZKLIWIENIE

Na początku pokażemy, jakie są rodzaje szkliw, wyjaśnimy, dlaczego warto eksperymentować i czasem przymykać oko na informacje producentów szkliw ;) Nauczymy Cię szkliwić czterema sposobami, a jeśli będziesz chciał, to nawet piątym, naszym ulubionym sposobem, czyli kompresorem.

Następnie wypalamy Twoje prace na wysoką temperaturę, czyli 1250 stopni i po około tygodniu odbierasz je w naszej pracowni. Stworzone przez Ciebie prace są pracami użytkowymi, można myć je w zmywarce.

Zapewniamy

Wszystkie materiały potrzebne do tworzenia i uczucie zrelaksowania jak po jodze ;)

Wymagamy

Chcielibyśmy, abyś był miły dla innych uczestników grupy, szanował nasz czas i był punktualnie o 12:00.

Daty

Miejsce

Pracownia "Flook Studio": ul. Stalowa 6/23, Warszawa (od frontu kamienicy schodkami w dół)

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Pracownia

Przez żołądek do… ceramiki. Historia Niny potwierdza, że chcieć to móc. Właścicielka pracowni Flook Studio spędziła wiele lat w świecie warszawskiej gastronomii, gdzie przeszła przez niemal wszystkie stanowiska. Zmęczona intensywnym życiem trafiła na pierwsze zajęcia ceramiki i przepadła! Ceramika okazała się być miłością od pierwszego dotknięcia gliny, a intuicja podpowiedziała, żeby iść za tym uczuciem. 


Wieloletnie doświadczenie w gastronomii pokierowało Ninę w kierunku ceramiki użytkowej. Spod jej rąk wychodzą naczynia, które są tłem do dań i uzupełnieniem kulinarnych konceptów – nie na odwrót. W swoich pracach zwraca uwagę na detale – kolory, formę a nawet wagę naczyń. 


Nina w swojej pracy stawia na autentyczność. Otwarcie mówi o procesie i nie zawsze łatwej relacji z gliną. To sprawia, że uczestnicy jej warsztatów czują się swobodnie i z dużym luzem stawiają pierwsze kroki w świecie ceramiki. Sama nazwa pracowni wzięła się z poglądu Niny, według którego w procesie twórczym trzeba mieć trochę fuksa. Jej zdaniem ceramika rządzi się swoimi prawami, ale z nazwiskiem Fuksiewicz trochę łatwiej o jej przychylność.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Trzy techniki tworzenia”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *