2 spotkania

Rezerwujesz termin 1 spotkania, termin drugiego ustalany jest na miejscu.

4 godz.

Każde spotkanie trwa 2 godz.

1
-1 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe.

Początkujący

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Warsztaty toczenia na kole to czas wyłącznie dla Ciebie. Ty, ja, pracownia i koło. 1 na 1.

To warsztaty całkowicie poświęcone technikom garncarskim. Stworzone dla tych, którzy pewnie naoglądali się tych wszystkich bajecznych filmów o toczeniu na kole (wiem, sama oglądam) i chcą przekonać się, jak to jest w realu.

Mam nadzieję zarazić Cię entuzjazmem, zasiać twórczy ferment, ale też zaserwować garść wiedzy o glinie, szkliwach, narzędziach i sztuczkach przydatnych przy pracy na kole.
 
No i oczywiście ceramikę – własne miski, talerze itd. Wszystko, co zdołasz wytoczyć.

To dwa spotkania, łącznie 4 godziny, podczas których wprowadzę Cię w technikę toczenia na kole garncarskim. Warsztaty dadzą Ci solidne podstawy i mogą być początkiem Twojej przygody z kołem. A jeśli koło to dla Ciebie nie pierwszyzna, może pomóc Ci wyłapać błędy w toczeniu. Bo toczenie na kole to dłuższa przygoda, wymagająca wyćwiczenia.

Te warsztaty są dla dorosłych.
 Zarówno dla tych, którzy mają już doświadczenie z gliną, jak i dla tych, którzy chcą spróbować czegoś nowego.

Także dla uczestników moich warsztatów “Ceramika Dla Ultra Indywidualistów”, którym ciągle mało i chcieliby się jeszcze bardziej wyindywidualizować (bosz, co za trudne słowo!) i spróbować swoich sił na kole.

Dla ludzi, którzy potrzebują relaksu, zmiany i ukojenia. Ale też dla lubiących wyzwania.
Co będziesz robić?
Mam nadzieję, że przede wszystkim będziesz się dobrze bawić i mieć masę satysfakcji, bo toczenie na kole to nie lada wyczyn. A ty wytoczysz własnymi rękami ceramikę. Być może pierwszy raz w życiu!?

Warsztaty to 2 spotkania po 2 godziny. Pierwsze: toczenie – jest indywidualne, drugie: szkliwienie – w małej grupie.Na pierwszym spotkaniu, pokażę Ci, o co chodzi z kołem i wytłumaczę jak się do tego zabrać. Podpowiem Ci, jakie masy wybierać do toczenia, a jakich lepiej unikać. Pokażę Ci kolejne etapy toczenia: centrowanie, otwieranie, budowanie oraz jak wyrobić glinę, żeby uniknąć błędów. Skoncentrujemy się na tym, co dla Ciebie ważne – ustalimy to na początku. Może będziesz chcieć uczyć się centrować albo posiąść wiedzę jak obtaczać naczynia? Wybór należy do Ciebie.


Wytoczysz tyle, ile zdołasz.

Po warsztatach Twoje prace schną i po kilku dniach są wypalane na biskwit.Podczas drugiego spotkania, którego termin ustalimy indywidualnie, będziesz przygotowywać naczynia do szkliwienia, szkliwić i szykować do wypału. 


Po naszym spotkaniu, prace wypalam w temperaturze ponad 1200 stopni, dzięki czemu, będą w pełni użytkowe.


Gotowe prace możesz odebrać, po mniej więcej tygodniu od ostatniego spotkania. Bardzo proszę, zrób zdjęcie prac przed wypałem, ułatwi to nam komunikację, czyli znalezienie prac na półce i określenie czy przeszły już wypał i są gotowe do odbioru.


Pracownia

Na FEBLIKu od:

31.01.2020

Nazwa pracowni FORMATKA to wytrych i prowokacja. Podskórna chęć, by nadać światu piękniejszą formę Małgosia Fotek, jej założycielka chce uwalniać twórczą indywidualność. Pomagać zrozumieć ceramikę i cud jej powstawania.
Zapewniamy
Materiały
Wszystkie potrzebne materiały, narzędzia, fartuchy oraz dwukrotny wypały prac. Do dyspozycji masz 2 rodzaje glin: jasną, o ciepłej słomkowej barwie i ciemną, w kolorze gorzkiej czekolady.

W trakcie warsztatów pracujemy na najlepszych, profesjonalnych materiałach, tych samych, z których wykonuję moje prace. Szkliwimy profesjonalnymi szkliwami. Masz możliwość skorzystania z wysokiego wypału w temp. 1210C.
Coś na ząb
Kawa, herbata, ziółka. Co wybierasz?
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
ul. Stanisława Augusta Poniatowskiego 7, 05-080 Izabelin C
Wskazówki dojazdu
Metro Młociny, a następnie autobus 210.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Pomimo sprzątania pracownia nie jest i nigdy nie będzie sterylnym miejscem. Lepiej nie ubieraj się w najnowsze ciuchy. Wybierz te wygodne i takie, żeby nie żal, było się pobrudzić. A jeśli zapomnisz, nie łam się – zapewniam fartuchy!


Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Opinie o warsztatach (5)
 1. Kate

  Było świetnie, prowadząca wspaniałe uczy i pokazuje że cierpliowsc to klucz do wszystkiego. Warsztaty uczą również luzu i spokoju, nie tylko obchodzenia się z glina. Polecam te w sumie 4 godzinki w pokoju artysty, inspirującym i uspokajającym .

 2. Sabina

  Warsztaty były idealne! Czas spędzony w pracowni przyniósł mi moc satysfakcji i relaksu. Małgosia jest bardzo ciepłą osobą, z cierpliwością wszystko tłumaczy, a przy muzyce i ciepłej herbacie te dwie godziny minęły jak krótka chwila. Dlatego już nie mogę się doczekać naszego kolejnego spotkania i oczywiście pierwszej kawy wypitej z glinianej czarki ukręconej samodzielnie:) Polecam wszystkim, którzy tęsknią za odrobią pracy kreatywnej

 3. Ilona

  Bardzo fajne zajęcia, praca jeden na jeden pozwala w pełni wykorzystać wiedzę i doświadczenie Pani Małgosi. Powstały piękne naczynia, których później będę mogła używać w życiu codziennym, co daje mega satysfakcję. Dodatkowym plusem jest luźna, przyjazna atmosfera, czyli pełen relaks! Polecam!

 4. Agnieszka

  Na warsztaty przyciągnęła mnie energia Pani Małgosi, poszłam za podszeptem intuicji i nie pomyliłam się. Pani Małgosia żyje gliną, jest w niej zakochana wiec uczyć sie od takiej osoby to ogromna przyjemność. Poza magią i niesamowitą energią ktora roztacza sie na warsztatach jest też pełen profesjonalizm, Pani Malgosia przekazuje dużo wiedzy, merytorycznej i przede wszystkim praktycznej. Pani Małgosiu, bardzo dziękuję za ten warsztat 🤍

 5. Renata

  To była wspaniała przygoda, pierwszy raz za kołem garncarskim. Pani Małgosia wszystko swietnie tłumaczy, i pokazuje, jest super cierpliwą osobą, wielką pasjonatką ceramiki. W czasie 2-godzinnych zajęć utoczyłam – z aktywną pomoca pani Małgosi – 4 przepiękne naczynia. Nie moge się doczekać chwili, gdy wyjdą z pieca :).
  Na pewno jeszcze tu wrócę!

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • warsztaty stolarskie łyżka alelipa

  Warsztaty rzeźbienia drewnianych łyżek

  Alelipa!
  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  4-8 os.
 • warsztaty kosmetyki naturalne mistrzynie mikstur

  Warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych

  350 zł 60 minut / os.
  3 h
  3-9 os.
 • warsztaty stolarskie talerz alelipa

  Warsztaty rzeźbienia drewnianych talerzy

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  4-8 os.
 • Warsztaty koktajlowe Indonezja Yuzu

  Warsztaty koktajlowe: Jak smakuje Indonezja!

  279 zł 60 minut / os.
  2,5 h
  6-10 os.
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto