Toczenie na kole dla indywidualistów

CENA

Wielkość grupy

1 - 

1 os.

Czas trwania

2 spotkania: od 18:00 do 20:00. Termin drugiego spotkania umawiamy na miejscu.

O warsztatach

Warsztat toczenia na kole to czas wyłącznie dla Ciebie. Ty, ja, pracownia i koło. 1 na 1.

To warsztat całkowicie poświęcony technikom garncarskim. Stworzony dla tych, którzy pewnie naoglądali się tych wszystkich bajecznych filmów o toczeniu na kole - wiem, sama oglądam - i chcą przekonać się, jak to jest w realu.

To 2 spotkania, łącznie 4 godziny, podczas których wprowadzę Cię w technikę toczenia na kole garncarskim. Warsztat da Ci solidne podstawy i może być początkiem Twojej przygody z kołem. A jeśli koło to dla Ciebie nie pierwszyzna, może pomóc Ci wyłapać błędy w toczeniu. Bo toczenie na kole to dłuższa przygoda, wymagająca wyćwiczenia.

Dla kogo?

To warsztat jest dla dorosłych.
 Zarówno dla tych, którzy mają już doświadczenie z gliną, jak i dla tych, którzy chcą spróbować czegoś nowego.

Także dla uczestników moich warsztatów "Ceramika Dla Ultra Indywidualistów", którym ciągle mało i chcieliby się jeszcze bardziej wyindywidualizować - bosz, co za trudne słowo - i spróbować swoich sił na kole.

Dla ludzi, którzy potrzebują relaksu, zmiany i ukojenia. Ale też dla lubiących wyzwania.

Co dadzą Ci warsztaty?

No mam nadzieję, że frajdę! I masę satysfakcji, bo toczenie na kole to nie lada wyczyn. A ty wytoczysz własnymi rękami ceramikę. Być może pierwszy raz w życiu!?

Mam nadzieję zarazić Cię entuzjazmem, zasiać twórczy ferment, ale też zaserwować garść wiedzy o glinie, szkliwach, narzędziach i sztuczkach przydatnych przy pracy na kole.
 
No i oczywiście ceramikę - własne miski, talerze itd. Wszystko, co zdołasz wytoczyć.

Program

Warsztat to 2 spotkania po 2 godziny. Pierwsze - toczenie - jest indywidualne, drugie - szkliwienie - w małej grupie.Na pierwszym spotkaniu, pokażę Ci, o co chodzi z kołem i wytłumaczę jak się do tego zabrać. Podpowiem Ci, jakie masy wybierać do toczenia, a jakich lepiej unikać. Pokażę Ci kolejne etapy toczenia - centrowanie, otwieranie, budowanie. Pokażę jak wyrobić glinę, żeby uniknąć błędów. Skoncentrujemy się na tym, co dla Ciebie ważne. Ustalimy to na początku. Może będziesz chcieć uczyć się centrować albo dowiedzieć się jak obtaczać naczynia? Wybór należy do Ciebie.


Wytoczysz tyle, ile zdołasz.

Po warsztacie Twoje prace schną i po kilku dniach są wypalane na biskwit.

Podczas drugiego spotkania, - termin ustalimy indywidualnie - będziemy przygotowywać naczynia do szkliwienia. Szkliwić i szykować do wypału. 
Po spotkaniu prace wypalam w temperaturze ponad 1200 stopni, dzięki czemu będą w pełni użytkowe.

 Gotowe prace będzie można odebrać po około tygodniu od ostatniego spotkania.

Zapewniamy

Solidną dawkę wiedzy. Wszystkie potrzebne materiały, narzędzia, fartuchy oraz dwukrotny wypały prac.

Do dyspozycji masz 2 rodzaje glin - jasną, o ciepłej słomkowej barwie i ciemną, w kolorze gorzkiej czekolady.

W trakcie warsztatów pracujemy na najlepszych, profesjonalnych materiałach, tych samych, z których wykonuję moje prace. Szkliwimy profesjonalnymi szkliwami. Masz możliwość skorzystania z wysokiego wypału w temp 1210C.

Po drugim wypale gotowe rzeczy będą czekały na odbiór w pracowni. Bardzo proszę, zrób zdjęcie prac przed wypałem, ułatwi to nam komunikację, czyli znalezienie prac na półce i określenie czy przeszły już wypał i są gotowe do odbioru.


Wymagamy

Pomimo sprzątania pracownia nie jest i nigdy nie będzie sterylnym miejscem. Lepiej nie ubieraj się w najnowsze ciuchy. Wybierz te wygodne i takie, żeby nie żal było się pobrudzić. A jeśli zapomnisz, nie łam się - zapewniamy fartuchy!Daty

Miejsce

Pracownia "Formatka": ul. Poniatowskiego 7, Izabelin C

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Nazwa pracowni FORMATKA to wytrych i prowokacja. Podskórna chęć, by uwolnić świat od szpetoty, nadać mu piękniejszą formę. Chciałabym uwolnić nasze stoły od kiepskich talerzy, ratować naszą kawę od byle jakich kubków. Zamieniać każdy posiłek w przyjemność, w ucztę. Celebrować codzienność. 


  Cenię dobre rzemiosło. Chcę je propagować. Uwalniać twórczą indywidualność. Pomagać zrozumieć ceramikę, cud jej powstawania, jej powolność… Bo ceramika przywraca czasowi czas. Każe zwolnić, nie pozwala obejść procesów ani ich przyspieszyć. Jest absolutnie slow. 


  Ale nazwa Formatka to także żart, bo nikt tu nie narzuca ram i szablonów. Wręcz przeciwnie: uczestnicy warsztatów są zachęcani, by wychodzić poza schemat, poszukiwać. W końcu praca z gliną jest furtką do uwalniania myśli. Okazją do złapania oddechu, odejścia, zrobienia czegoś innego. Pracownia jest położona w Kampinosie, w otoczeniu zieleni. Stąd wziął się jej niepowtarzalny klimat: zapatrzenie w naturę, prostota i umiar. I niezachwiane przekonanie, że mniej znaczy więcej.


  Założycielka pracowni, Małgosia Fotek jest związana z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Artystów Ceramików KERAMOS. Bierze udział w biennale ceramiki i współorganizuje wystawy. Od lat prowadzi plenery i warsztaty. O czym marzy dla siebie za 10 -15 lat? To proste: by wciąż żyć ceramiką.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Agnieszka

   Na warsztaty przyciągnęła mnie energia Pani Małgosi, poszłam za podszeptem intuicji i nie pomyliłam się. Pani Małgosia żyje gliną, jest w niej zakochana wiec uczyć sie od takiej osoby to ogromna przyjemność. Poza magią i niesamowitą energią ktora roztacza sie na warsztatach jest też pełen profesjonalizm, Pani Malgosia przekazuje dużo wiedzy, merytorycznej i przede wszystkim praktycznej. Pani Małgosiu, bardzo dziękuję za ten warsztat 🤍

  2. Renata

   To była wspaniała przygoda, pierwszy raz za kołem garncarskim. Pani Małgosia wszystko swietnie tłumaczy, i pokazuje, jest super cierpliwą osobą, wielką pasjonatką ceramiki. W czasie 2-godzinnych zajęć utoczyłam – z aktywną pomoca pani Małgosi – 4 przepiękne naczynia. Nie moge się doczekać chwili, gdy wyjdą z pieca :).
   Na pewno jeszcze tu wrócę!

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto