Tapicerstwo na okrągło: stwórz dekoracje ścienne

CENA

Wielkość grupy

3 - 

4 os.

Czas trwania

3 godziny: od 11.00 do 14.00

O warsztatach

Tapicerstwo to jak wiele innych rzemieślniczych zawodów - stan umysłu, gdzie jakość i oryginalność stoją na pierwszym planie. A skoro jakość to też czas, dokładność, cierpliwość i mnóstwo serca we wszystko, co się tworzy.

Z takiej mieszanki może wyjść tylko jedno - produkt idealny, który sprawia, że jesteś szczęśliwy i dumny z pracy własnych rąk!

Dla kogo?

Na nasze warsztaty zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować czegoś nowego, spędzić twórczo czas wśród osób o podobnym flow i wprowadzić do dekoracji swojego domu oryginalną dekorację własnego autorstwa.

Ale kto wie - może to być również początek pasjonującej przygody z tapicerstwem!?

Co dadzą Ci warsztaty?

Zapoznasz się z profesjonalnymi narzędziami używanymi w tapicerstwie, wykonasz swój własny produkt tapicerski, doradzimy Ci, co kupić, aby już samodzielnie wykonywać inne prace tapicerskie po warsztatach.

Usłyszysz, jaka była nasza droga do tapicerstwa i prawdopodobnie dowiesz się masy innych ciekawych rzeczy z różnych obszarów takich jak podróże, nieruchomości, design, home staging, projektowanie itd...

Po zakończeniu warsztatów można zjeść przepyszny posiłek w sąsiadującej z nami restauracji (koszt nieujęty w cenie warsztatu) oraz pospacerować po cudownej Puszczy Kampinoskiej.

Program

Na początek:
- zasady BHP, nauka obsługi urządzeń pneumatycznych oraz innych niezbędnych narzędzi do tapicerowania (obiecujemy "krótko i na temat", ale Twój komfort i bezpieczeństwo podczas warsztatu są dla nas bardzo ważne.

Następnie przejdziemy do omówienia:
- projektu i rodzajów materiałów (w tym pianek, tkanin) niezbędnych do wykonania projektu;
- podstawowych zasad Home Stagingu, które sprawiają, że wnętrza naszych domów są przytulne i odprężające.

Kolejnym etapem będzie:
- zdjęcie miary;
- przygotowanie i cięcie materiałów tj. pianki i tkaniny obiciowej;
- tapicerowanie i wykończenie.

Do swojego projektu kursanci wybierają tkaniny obiciowe znajdujące się w zasobach naszej Pracowni. Wykonane panele zabierają ze sobą do domu.

Zapewniamy

Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały oraz osprzęt. Dla każdego uczestnika przygotujemy 3 okrągłe płyty o średnicy 35/25/20 cm.

Na miejscu czekają również: narzędzia do pracy, materiały techniczne do wykonania tapicerowanych dekoracji ściennych, fartuchy oraz napoje i ciasteczka.

Wymagamy

Wprowadzimy Cię w podstawy tapicerowania, a zatem żadne doświadczenie w tym zakresie nie jest wymagane. Wystarczy, żde przyjdziesz wypoczęty i uśmiechnięty- resztę pozostaw nam.

Daty

Miejsce

Pracownia "Dwie zszywki": ul. Poniatowskiego 7, 05-080 Izabelin C

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Za projektem Dwie Zszywki stoją dwie siostry, które wspólnie wyruszyły w podróż do Malezji. Był to początek rewolucji w ich życiu zawodowym i prywatnym. Chwilę później w warszawskiej Domotece powstał sklep z elementami wyposażenia wnętrz rodem z Azji. Wtedy też dziewczyny aktywnie uczestniczyły w zajęciach w lokalnym Domu Kultury i odkrywały świat rzemiosła – tworzyły w glinie, uczyły się szyć na maszynie, sporządzały własne kosmetyki i gotowały wegetariańskie dania. Połączenie tych wszystkich doświadczeń, było początkiem nowej ścieżki. 

  Dziewczyny przez lata zajmowały się projektowaniem mebli z drewna. Kolejnym krokiem była przygoda z renowacją foteli. Ich fantazje o łączeniu różnych tkanin i elementów dekoracyjnych wielokrotnie wykraczały poza kompetencje tapicerów, z którymi współpracowały. To z kolei stało się bodźcem, aby zacząć przygodę z tapicerstwem. Stąd już prosta droga do rozpoczęcia półtorarocznego kursu, na którym dziewczyny mogły uczyć się fachu od mistrzów – rzemieślników z krwi i kości. Radość, spełnienie i relaks, których doświadczyły to emocje, którymi zdecydowały się dzielić dalej. Gdy zaznały energii, jaką niesie za sobą twórcza praca, stało się jasne, że chcą przyłożyć swoją rękę do tego, by rzemiosło było żywe.

  Warsztaty tapicerskie prowadzone przez Dwie Zszywki to nie tylko sposób na zdobycie nowych, nieoczywistych umiejętności. To przede wszystkim opcja na doświadczenie radości, jaką niesie praca z drewnem i tkaninami. Sam proces niezwykle relaksuje, pozytywnie nastraja, pobudza kreatywność i przynosi satysfakcję z efektów. Ich wieloletnia praktyka w projektowaniu mebli i inspiracje zebrane w trakcie podróży to mieszanka wybuchowa, którą chętnie się dzielą w trakcie kursu. Wisienką na torcie jest fakt, że doświadczenie zawodowe związane z organizacją eventów dla firm, chcą przenosić także w obszar warsztatów. Dziewczyny planują organizować kursy tapicerskie także zagranicą i w ten sposób wrócić do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło – Malezji. 

  Obecnie pracownia Dwóch Zszywek mieści się w wyjątkowo klimatycznym miejscu – w okolicach Puszczy Kampinoskiej. Klienci, którzy odwiedzają je na miejscu, zgodnie podkreślają, że czuć tam unoszącą się magię. Nie pozostaje nic innego, jak doświadczyć tego na własnej skórze! 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Tapicerstwo na okrągło: stwórz dekoracje ścienne”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto