Szamot dla wtajemniczonych

CENA

Wielkość grupy

2 - 

5 os.

Czas trwania

2 spotkania: od godz. 18:00 do 20:00. Drugie spotkanie jest po 2 tygodniach.

O warsztatach

Zapraszam na warsztaty z gliną szamotową, która przez swój skład i zawartość szorstkich drobinek jest bardziej charakterna niż wszystkie masy gładkie.

SZAMOT sprawia, że naczynia mają w sobie pewien rodzaj surowości, są masywne. Z drugiej strony glina ta pozwala na duże rozrzeźbienie i swobodę w traktowaniu formy.

Poznajemy podstawowe zasady pracy z gliną szamotową. Oglądamy przykłady, omawiamy możliwości i działamy!

Na zajęciach lepimy misy, doniczki czy zestawy do sushi.

Dla kogo?

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które chociaż raz wcześniej brały udział w klasycznych warsztatach ceramicznych. Każdy, kto kiedyś poczuł jakie możliwości daje glina i jak się z nią pracuje, ten zazwyczaj odnajduje przyjemność pracy z szamotem.

Co dadzą Ci warsztaty?

Podczas warsztatów spędzisz twórczy czas, kiedy to głowa odpoczywa, a pracują ręce. Glina szamotowa jest charakterna i praca z nią to trochę jak poskromienie żywiołu.

Doświadczysz także wszystkich etapów procesu powstawania ceramiki.

Dlaczego od pierwszego dotknięcia gliny do końcowego efektu mija zazwyczaj około 200 godzin? O tym również porozmawiamy na warsztatach.

Program

Na początku omawiamy i oglądamy typy naczyń, jakie są możliwe do wykonania. Na warsztatach z gliną szamotową proponuję uczestnikom przedmioty, które najlepiej ujawniają jej charakter, czyli misy, podstawki pod świece czy osłonki na doniczki. Ale jeśli ktoś będzie miał wielką ochotę na kubek - również go zrobimy.

Warsztaty składają się z dwóch spotkań w odstępie 2 tygodni. Jest to konieczne ze względu na proces powstawania ceramiki.

Na pierwszym spotkaniu lepimy. Nadajemy przedmiotom kształt i fakturę. Wszystko wykonujecie sami, mając jednak cały czas moje wsparcie i asystę. Po tym spotkaniu naczynia muszą wyschnąć (trwa to kilka dni w zależności od kubatury przedmiotu) i zostają wypalone na biskwit. Dopiero tak przygotowany przedmiot możemy szkliwić.

Na drugim spotkaniu nadajemy naczyniom ostateczny wygląd. Sygnujemy je, czyli podpisujemy dowolnym autorskim znakiem oraz szkliwimy, czyli nadajemy kolor. O samych szkliwach i ich właściwościach można mówić wiele. My poznamy podstawowe cechy szkliw i sposoby ich nakładania. Po tych zajęciach wszystkie prace muszą być wypalone drugi raz i wtedy są gotowe do odbioru.

Zapewniamy

Zapewniam wsparcie na każdym etapie tworzenia. Kameralne grupy pozwalają na bieżące konsultacje zarówno w kwestiach technicznych, jak i stylistycznych. Do Waszej dyspozycji są najwyższej jakości materiały: masa szamotowa, najlepsze szkliwa, narzędzia oraz fartuchy (chociaż pył czy inne zabrudzenia bez problemu się spierają).

Przedmioty wypalane są na miejscu w pracowni w temperaturze do 1250ºC.

Zapewniamy również darmowy parking na wewnętrznym placu przed budynkiem!

Wymagamy

W warsztatach mogą brać udział osoby dorosłe oraz kreatywne nastolatki, które lubią przez dłuższy czas pochylić się nad jednym tematem.

Warto ubrać się swobodnie, bo choć glina i szkliwa spierają się bez problemu, to lepiej nie myśleć o plamach.

Daty

Miejsce

Pracownia "1210c": ul. Konstruktorska 6, 1 piętro, lok 119, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Na warszawskim Mokotowie mieści się miejsce magiczne: pracownia 1210c. 1210c to nie numer domu, ani data sprzed lat, ale wartość temperatury, w której Barbara Pol wypala swoje ulubione szkliwa. To jeden z etapów długiego, ale niezwykle pasjonującego procesu tworzenia ceramiki.


  Od pierwszego dotknięcia gliny do końcowego efektu mija średnio 200 godzin. W ten sposób w pracowni 1210c powstają unikatowe naczynia, całe kolekcje i zastawy oraz personalizowane prezenty na zamówienie.


  Zamiłowanie do pięknych przedmiotów skłoniło Barbarę Pol by studiować historię sztuki. Dziś całą swoją wrażliwość wkłada w działalność pracowni 1210c. Basia tworzy własną niepowtarzalną ceramikę i porcelanę użytkową. Lepi z ręki, bo jak sama mówi “w takich pracach najbardziej wyczuwalna jest indywidualność konkretnego człowieka”.


  Ceni subtelność przedmiotu i dobrą formę. W pracy wykorzystuje często stare, szlachetne koronki, których niemałą kolekcję zgromadziła w pracowni. Basia dzieli się swoim podejściem do pracy twórczej, wiedzą i wyczuciem piękna na kameralnych warsztatach w klimatycznej przestrzeni swojej pracowni. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Szamot dla wtajemniczonych”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto