2 spotkania

Drugie spotkanie jest po 2 tygodniach. Rezerwujesz termin pierwszego spotkania, drugie rezerwowane jest automatycznie.

4 godz.

Każde spotkanie trwa 2 godz.

3
-5 os.

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe.

Ponadpodstawowy

Dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę.

Dla tych, co mają pierwsze doświadczenie za sobą.

Dla tych, co znają podstawy.

Dla tych, co chcą wejść na wyższy poziom zaawansowania.

O warsztatach
Zapraszam na warsztaty z gliną szamotową, która przez swój skład i zawartość szorstkich drobinek jest bardziej charakterna niż wszystkie masy gładkie.

SZAMOT sprawia, że naczynia mają w sobie pewien rodzaj surowości, są masywne. Z drugiej strony glina ta pozwala na duże rozrzeźbienie i swobodę w traktowaniu formy.

Podczas warsztatów spędzisz twórczy czas, kiedy to głowa odpoczywa, a pracują ręce. Glina szamotowa jest charakterna i praca z nią to trochę jak poskromienie żywiołu.

Poznasz podstawowe zasady pracy z gliną szamotową. Zobaczysz przykłady, omówimy możliwości i przejdziemy do działania!

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które wcześniej chociaż raz brały udział w klasycznych warsztatach ceramicznych. Każdy, kto kiedyś poczuł jakie możliwości daje glina i jak się z nią pracuje, ten zazwyczaj odnajduje przyjemność pracy z szamotem.

Zapewniam wsparcie na każdym etapie tworzenia. Kameralne grupy pozwalają na bieżące konsultacje zarówno w kwestiach technicznych, jak i stylistycznych.
Co będziesz robić?
Doświadczysz wszystkich etapów procesu powstawania ceramiki.

Dlaczego od pierwszego dotknięcia gliny do końcowego efektu mija zazwyczaj około 200 godzin? O tym również porozmawiamy na warsztatach.

Na początku omawiamy i oglądamy typy naczyń, jakie są możliwe do wykonania. Na warsztatach z gliną szamotową proponuję uczestnikom przedmioty, które najlepiej ujawniają jej charakter, czyli misy, podstawki pod świece czy osłonki na doniczki. Jeśli ktoś będzie miał wielką ochotę na kubek – również go zrobimy.

Warsztaty składają się z dwóch spotkań w odstępie 2 tygodni. Jest to konieczne ze względu na proces powstawania ceramiki.

Na pierwszym spotkaniu lepimy. Nadajemy przedmiotom kształt i fakturę. Wszystko wykonujecie sami, mając jednak cały czas moje wsparcie i asystę. Po tym spotkaniu naczynia muszą wyschnąć (trwa to kilka dni w zależności od kubatury przedmiotu) i zostają wypalone na biskwit. Dopiero tak przygotowany przedmiot możemy szkliwić.

Na drugim spotkaniu nadajemy naczyniom ostateczny wygląd. Sygnujemy je, czyli podpisujemy dowolnym autorskim znakiem oraz szkliwimy, czyli nadajemy kolor. O samych szkliwach i ich właściwościach można mówić wiele. My poznamy podstawowe cechy szkliw i sposoby ich nakładania. Po tych zajęciach wszystkie prace muszą być wypalone drugi raz w temperaturze do 1250ºC i wtedy są gotowe do odbioru.

Pracownia

Na FEBLIKu od:

05.11.2019

Na warszawskim Mokotowie mieści się miejsce magiczne: pracownia 1210c. 1210c to nie numer domu, ale wartość temperatury, w której Barbara Pol wypala swoje ulubione szkliwa i tworzy niepowtarzalną ceramikę.
Zapewniamy
Materiały
Do Waszej dyspozycji są najwyższej jakości materiały: masa szamotowa, najlepsze szkliwa, narzędzia oraz fartuchy (chociaż pył czy inne zabrudzenia bez problemu się spierają).
Coś na ząb
Najlepszy milk oolong i zdrowe przekąski.
Terminy

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

A może masz pytania?

Zadzwoń do nas (+48 665 640 854) lub napisz, doradzimy co i jak. :)

  Napisz wiadomość

Lokalizacja
ul. Konstruktorska 6, 1 piętro, lok 119, Warszawa
Wskazówki dojazdu
Najlepiej wjechać lub wejść pieszo na wewnętrzny dziedziniec od strony ul. Konstruktorskiej 6 (NIE od ul. Racjonalizacji). Wjazd jest przez szlaban, który pan ochroniarz każdemu otwiera. Można parkować na dowolnym wolnym miejscu na placu zostawiając za szybą swój nr telefonu /takie tu mamy zwyczaje:) Wejście do dużego białego budynku przy rampie, 1 piętro, lok 119.
Warto wiedzieć
Jak się przygotować?
Warto ubrać się swobodnie, bo choć glina i szkliwa spierają się bez problemu, to lepiej nie myśleć o plamach.
Zasady i warunki anulowania

Nie możesz odstąpić od umowy, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, możesz zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Jeżeli na warsztaty nie uzbiera się minimalna ilość osób, to pracownia ma prawo je odwołać do 3 dni przed ich rozpoczęciem. W takiej sytuacji staramy się przenieść Twoje miejsce na jeden z późniejszych terminów.

Opinie o warsztatach (1)
 1. Gabriela

  Warsztat był naprawdę świetny, podczas obu spotkań Prowadząca dokładnie opisywała kolejne kroki i wyczerpująco odpowiadała na dociekliwe pytania. 🙂 Atmosfera podczas zajęć również była rewelacyjna, no i rzeczy wyszły prze-pię-kne!
  Baaardzo serdecznie polecam każdej osobie która chce poszerzyć swoją wiedzę z lepienia ręcznego i spędzić bardzo miło czas 🙂 Jeszcze raz dzięki Basiu!

Dodaj opinię

Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też
 • Warsztaty malarskie anna nafalskaKraków

  Uwolnij emocje, maluj abstrakcje

  Anna Nafalska
  590 zł 60 minut / os.
  3,5 h
  2-4 os.
 • warsztaty florystyczne fly flowersWarszawa

  Wianki sezonowe

  370 zł 60 minut / os.
  2,5 h
  6-10 os.
 • warsztaty szycia scraveck studioWarszawa

  Nauka szycia dla totalnie zielonych

  390 zł 60 minut / os.
  5 h
  2-4 os.
 • warsztaty ceramiczne moldedPoznań

  Spotkajmy się przy glinie!

  380 zł 60 minut / os.
  4 h
  2-10 os.
Kategoria
Filtry
Cena
Poziom
Rodzaj zajęć
Miasto