Świąteczne warsztaty kaligrafii od podstaw

CENA

Wielkość grupy

5 - 

15 os.

Czas trwania

4 godziny: od 16:00 do 20:00

O warsztacie

Jeśli zawsze chciałaś, chciałeś nauczyć się kaligrafii, wysłać własnoręcznie stworzoną i wykaligrafowaną kartkę - zapraszam Cię na warsztaty! Pracujemy w kojącej atmosferze, z nastrojową muzyką w tle, rozgrzewającą herbatą pod ręką i wśród mnóstwa kaligraficznych magicznych przyborów - błyszczących farbek, papieru czerpanego, laku. A to wszystko w przepięknej przestrzeni warszawskiego studia Zamieszanie.

Nie musisz potrafić nic, w grupie podstawowej zaczynamy od początku. Uczymy się poprawnego trzymania pióra, stawiania pierwszych linii, liter, wyrazów. Przyglądamy się budowie liter, omawiamy przybory, zasady.

Na części świątecznej zaczynamy tworzyć kartki, wyciągamy złote tusze, wstążki, lakujemy koperty.

Dla kogo?

Dla początkujących i kontynuujących naukę kaligrafii, dla spragnionych odpoczynku i piękna, dla tych, którzy w tym roku chcieliby wysłać bliskim własnoręcznie stworzone i wypisane świąteczne kartki.

Co da Ci warsztat?

Umiejętność kaligrafowania pierwszych liter, słów, zdań. Wiedzę o zasadach, narzędziach, technikach, poprawnym trzymaniu pióra, tworzenia kompozycji.

Warsztaty będą wspaniałym początkiem przygody z kaligrafią. Pomogą uniknąć błędów i dadzą pierwsze umiejętności potrzebne do dalszego rozwoju.

Po zajęciach otrzymasz też swoje narzędzia i materiały, które zabierzesz ze sobą do domu. Poza umiejętnościami kaligraficznymi warsztaty dadzą Ci również z pewnością ogrom frajdy, wyciszenie i relaks!

Razem stworzymy również piękne świąteczne kartki, które po warsztatach będą świetnymi prezentami dla bliskich!

Program

Warsztaty składają się z kilku bloków.

Zaczynamy od krótkiego wprowadzenia historycznego, które pokazuje nam, skąd w ogóle wzięła się kaligrafia nowoczesna.

Następnie omawiamy narzędzia (stalówki, obsadki, tusze), w kolejnej części zasady poprawnego ich używania.

Po teorii przechodzimy do praktyki. Zaczynamy od prostych linii, szlaczków, kończymy na pełnych wyrazach. Do ćwiczeń używamy zeszytów z liniaturami, które pozwalają nam uczyć się właściwych proporcji liter.

Na koniec wyciągamy złote tusze, wstążki, lakujemy koperty - czas na tworzenie świątecznych kartek!

Zapewniamy

Wszelkie potrzebne narzędzia i materiały dostajesz na miejscu i zabierasz ze sobą do domu:
- 2 stalówki;
- tusz KWZ Ink;
- obsadkę prostą;
- 3 zeszyty: "pierwsze kroki", "krok po kroku" oraz "grudniowe noce";
- kalkę do ćwiczeń;
- kolorowy papier i koperty do tworzenia kartek;
- ebook "wprowadzenie do kaligrafii".

Dodatkowo do wykorzystania na miejscu będziesz mieć do dyspozycji:
- lak;
- błyszczące farbki;
- folię do złoceń;
- wstążki.

Wymagamy

Dobrego nastawienia! ;)

Daty

Miejsce

Studio Zamieszanie: ul. Ludwika Rydrygiera 8/6C/2 piętro, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Pracownia

Tysiące wykaligrafowany zaproszeń, winietek i słów na ozdobnych papeteriach – tak wygląda codzienność Moniki, entuzjastki kaligrafii nowoczesnej. Pierwszy raz chwyciła za pióro trzy lata temu i do dzisiaj nie wypuszcza go z ręki. Kaligrafia szybko stała się dla niej sposobem na odnalezienie wewnętrznego spokoju, ale także wniosła w jej życie wiele pięknych relacji i ciągłego rozwoju. 


Monika zaczynała jako samouk, odkrywając świat kaligrafii metodą prób i błędów. Niedługo później trafiła pod skrzydła prawdziwych artystów, a obecnie sama przekazuje sztukę pięknego pisania uczestnikom jej warsztatów. Podczas zajęć tworzy wyjątkową atmosferę, która pozwala zapomnieć o codziennych troskach i skupić się na literach. Jej warsztat to przestrzeń na ćwiczenie uważności oraz uwalnianie głęboko skrytych emocji na kartce papieru.


Monikę w pracy inspirują kolory, piękne przedmioty i emocje. Kocha obserwować ludzi i dostrzegać w nich głębie, którą później próbuje nazwać słowami i przelać na papier. Prowadzone przez nią warsztaty charakteryzuje indywidualne i empatyczne podejście do każdego uczestnika. Jej pracownia to miejsce, gdzie czas zwalnia, co pozwala wyrównać oddech po gonitwie całego tygodnia. Przestrzeń, którą tworzy polecamy wszystkim, którzy są zmęczeni stukaniem w klawisze komputera i szukają sposobu, żeby wyrazić się artystycznie. Rozwiewamy wątpliwości – nie trzeba być ulubieńcem nauczycielki języka polskiego, żeby wziąć udział w kursie. Osoby piszące, jak kura pazurem również są mile widziane. 

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Świąteczne warsztaty kaligrafii od podstaw”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *