Surowy glina lubi angobę

CENA

Wielkość grupy

3 - 

6 os.

Czas trwania

2,5 godziny: od 18.00 do 20:30

O warsztacie

Chcesz nauczyć się najstarszej szlachetnej techniki zdobienia ceramiki angobami? A przy okazji zrobić i pomalować swoje naczynia podczas jednego warsztatu?

Angoby i glina to para idealna - wzajemnie się lubią i z przyjemnością łączą - na dodatek tuż po ulepieniu, jeszcze przed wypałem, właśnie na surowo. A to dlatego, że angoby są barwnikiem na bazie gliny i to połączenie jest absolutnie naturalne.

Na tym warsztacie ulepisz swoje naczynia i od razu je pomalujesz. Angoby są barwnikami, które kładzie się na jeszcze surową, niewypaloną glinę. A pracuje się nimi bardzo swobodnie - dają ładne efekty kryjące, można nimi malować obrazki, jak farbami i robić rozmaite eksperymenty.

SUROWY GLINA LUBI ANGOBĘ jest pojedynczym warsztatem, ale trwa dłużej, niż nasze pozostałe zajęcia i uwaga! - malowanie angobami jest bardzo wkręcające!

Dla kogo?

Na warsztat mogą przyjść zarówno całkiem początkujący, jak i już doświadczeni.

Szczególnie podoba się tym, którzy chcą swoje prace zdobić ręcznymi ornamentami.

To zajęcia dla wszystkich, którzy chcą eksperymentować z angobami i malować swoje prace, jak obrazy.

Dla tych, którzy pragną otaczać się pięknymi, unikatowymi przedmiotami własnego autorstwa.

Co da Ci warsztat?

Moja siostra i ja dokładamy wszelkich starań, by każdy czuł się w naszej pracowni jak najswobodniej. Glina nam w tym pomaga :) Jest materią, która uwalniania napięcia, przywraca spokój, daje radość tworzenia, jednych wprowadza w stan medytacji, innych - euforii.

Podczas warsztatów SUROWY GLINA LUBI ANGOBĘ dostaniesz porządną dawkę wiedzy o właściwościach i metodach pracy z gliną i o najstarszej technice jej zdobienia.

Po zakończonych warsztatach wyjdziesz z naszej pracowni z własnoręcznie wykonanymi naczyniami lub dowolnymi ceramicznymi przedmiotami, poczuciem sprawczości i twórczo spędzonego czasu, a ilekroć sięgniesz po swoje dzieła, wrócisz do tego uczucia :)

Program

Warsztaty są jednorazową, dwu i pół godzinną przygodą , podczas której zrobisz wszystko - ulepisz i ozdobisz przynajmniej dwa naczynia, a my poprowadzimy cię przez ten proces dając dokładne wskazówki.

Najpierw nauczysz się podstawowych i najbardziej skutecznych metod lepienia naczyń - wałkowania, wykrajania, łączenia, wygładzania, sprawdzisz, jak glina reaguje na dotyk, jaka jest plastyczna i krucha jednocześnie.
W pierwszej części zajęć zrobisz minimum dwa naczynia, które następnie ozdobisz wybraną metodą. Angoby to wspaniały barwnik - możesz nimi swobodnie malować przy użyciu pędzli, palców, używać szablonów, chlapać, skrobać, sypać lub tapować. Każda z tych metod daje wspaniałe możliwości i efekty.

Po warsztacie i pierwszym wypale naczynia trafią w nasze ręce. My je pokryjemy bezbarwnym szkliwem i po raz drugi wypalimy - dzięki temu naczynia staną się w pełni użytkowe.
Cały proces trwa dwa tygodnie.

Zapewniamy

…dostęp do naszej wiedzy i doświadczenia oraz naszą stuprocentową uwagę w trakcie warsztatu.

Zależy nam na twoim komforcie i zadowoleniu, dlatego pracujemy w małej grupie, w której znajdziesz swoje miejsce. Dla każdego przygotowujemy oddzielne stanowisko pracy, dostęp do przynajmniej dwóch kolorów gliny, różne kolory angob, wszystkie niezbędne narzędzia i fartuchy.

Wszystkie prace wypalamy dwukrotnie - najpierw surową glinę na bisquit w temperaturze ok. 900°C, a potem poszkliwione przez nas prace - w temperaturze ok. 1050°C (szkliwa na tę temperaturę mają szeroką paletę barw i są w pełni użytkowe).

Na zajęciach możesz zrobić sobie herbatę lub kawę i wypić je w ulepionych przez nas kubeczkach. A my z radością przywitamy cię w naszej pracowni.

Wymagamy

Swoje prace odbieracie dwa tygodnie po zakończeniu warsztatów. Przechowujemy je dla was miesiąc i w tym czasie prosimy o zaplanowanie odbioru.

Na warsztaty warto zakładać ubrania, które mogą się pobrudzić.

Uwaga! Na te warsztaty nie warto się spóźniać, by nie stracić wprowadzenia i cennego czasu na lepienie.

Daty

Miejsce

Pracownia Ceramiczna "Moja Siostra Alchemicus": ul. Elsterska 8 lok. 13 (suterena), Saska Kępa, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

Na początku był Alchemicus – po połączeniu pasji i umiejętności sióstr Agnieszki i Patrycji przyszedł czas aby położyć akcent na łączność tych dwóch niepowtarzalnych osobowości – stąd rozszerzenie nazwy.


Teraz pracownia Moja Siostra Alchemicus to miejsce otwarte na wspólny proces tworzenia – przestrzeń, gdzie rodzi się pasja, rozwija symbolika przemiany, zachodzi równoczesne dzielenie się, łączenie i dojrzewanie. Ulotne piękno tych wartości ma też coś całkiem przyziemnego – konkretny adres na warszawskiej Saskiej Kępie.


W tym wypadku o dwóch Pasjonatkach. Agnieszka Janowska-Pogorzelska i Patrycja Karolak to siostry cioteczne, które w dzieciństwie uznały, że są bliźniaczkami dwujajowymi. Ich słowa miały widocznie moc sprawczą, bo do dziś dziewczyny są nierozłączne. Ich wspólna ceramiczna droga przeplata się już kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat (kto by to liczył), a współpraca została przypieczętowana w 2014 roku.


W pracowni Moja Siostra Alchemicus powstają talerze, miski, kubki, czarki i spodeczki. Dziewczyny lepią płytki ceramiczne na dekory, gałki do szaf i szuflad oraz najróżniejsze gliniane przedmioty o zadziwiającym zastosowaniu. Co więcej, nie tylko lepią, ale też uczą lepić innych. Jak mówią, praca utrzymuje je ,,w stanie euforii, radości, entuzjazmu i wzruszenia”.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Opinie o warsztacie

  1. Milena

    byłam na warsztatach z pierwszego razu z ceramiką i nie chciałabym żeby to był mój ostatni raz. przyjemna, kameralna pracownia, w której można się nauczyć wielu rzeczy od sympatycznych sióstr. właśnie pije kawę ze swojego nowego, wlosnorecznie zrobionego kubka i polecam warsztaty innym 🙂

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *