Stwórz własną rzeźbę z drewna

CENA
Wielkość grupy
2-8 osób
Czas trwania
2 dni: sobota od 12:00 do 19:00 i niedziela od 10:00 do 17:00

O warsztacie

Stwórz własnoręcznie płaskorzeźbę lub rzeźbę pełną oraz poznaj technikę pracy w drewnie.

Pracujemy na sezonowanym drewnie lipowym oraz profesjonalnych narzędziach i dłutach. Nasz autorski program opiera się na 9 letnim doświadczeniu w prowadzeniu warsztatów.

Nauka rzeźbienia w drewnie odbywa się przede wszystkim przez praktykę i własną pracę kursantów z nadzorem oraz pomocą prowadzącego rzeźbiarza.

Dla kogo?

Osoby początkujące i zaawansowane. Dorośli i młodzież.

Co da Ci warsztat?

Zdobędziesz wiedzę, dzięki której nauczysz się jak bezpiecznie korzystać z dłut i narzędzi oraz jaki rodzaj drewna jest najlepszy do rzeźbienia. Całość w swobodnej atmosferze :)

Program

Część praktyczna:
- rodzaje narzędzi rzeźbiarskich, sposób ich użycia,
- rzeźba w drewnie - techniki pracy,
- przygotowanie projektu rzeźby (rysunki, glina),
- wstępna obróbka materiału do pracy,
- praca z drewnem - od projektu do wykończenia rzeźb,
- możliwość pracy nad płaskorzeźbą lub rzeźbą pełną,
- pokaz ostrzenia dłut w drugi dzień warsztatów.

Część teoretyczna:
- przykłady i pokazy techniki rzeźby w drewnie,
- projekcje prac artystycznych wykonanych w drewnie.

Zapewniamy

- Miejsce i materiał do pracy (sezonowane drewno lipowe);
- Wzory i przykłady prac;
- Narzędzia do pracy (dłuta, nożyki, odbijaki itd.);
- Kawa, herbata, napoje.

Wymagamy

Wygodną odzież, która nie boi się wiórów i pyłu oraz pełne obuwie (na wypadek upadku dłuta).

Daty

Miejsce

Pracownia Łazarska: ul. Nowomiejska 11/13, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

  Napisz do nas

Pracownia Łazarska to miejsce powstałe w 2011 r. w Poznaniu. Dziś działa w dwóch lokalizacjach – poznańskiej i warszawskiej. Króluje tu drewno, materiał w którym Łukasz Trusewicz tworzy rzeźby społeczne i aktywne ekologicznie oraz prowadzi warsztaty. Jak mówi Łukasz „Drewno jest niezastąpionym surowcem. Moją pasją jest rzeźbienie w drewnie i wykorzystywanie naturalnych materiałów”. Łukasz prowadzi pracownię z żoną Agnieszką Szablikowską. W pracach organizacyjnych i promocji pomaga im Ania Manyś.  


Łukasz Trusewicz ukończył rzeźbę na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od poniedziałku do piątku tworzy autorskie projekty rzeźbiarskie, a w weekendy „dla odmiany” prowadzi warsztaty rzeźby w drewnie. Cóż, tak to jest, kiedy praca jest jednocześnie naszą największą pasją. Misją Łukasza jest tworzenie w zgodzie z naturą: „Podczas projektowania rzeźb naturalnych staram się aby były one jak najbardziej ekologiczne, w harmonii z naturą, żeby tworzyły bezpieczną przestrzeń dla zwierząt z otoczenia. W przypadku rzeźb społecznych skupiam się na zawiązywanie kontaktów międzyludzkich.”


Łukasz przez długi czas zajmował się sztuką performance. Uczestniczył w wielu festiwalach na całym świecie, m.in. w Berlinie, Sztokholmie, Pekinie i Oslo. Razem z Agnieszką prowadzi nie tylko pracownię i warsztaty, ale także Fundację Otwartej Strefy Kultury. Razem  działają na wielu polach: koordynują Inkubator Kultury Pireus w Poznaniu, tworzą rzeźby społeczne, angażują do wspólnej działalności artystycznej mieszkańców dzielnicy, w której aktualnie realizują projekty. 


Na warsztatach z rzeźby w drewnie Łukasz dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem i wielką miłością do pracy w drewnie. „Rzeźba stworzona przez uczestnika to dla mnie z każdym razem wyzwanie oraz satysfakcja z dzielenia się tą pasją.”


Przyznaje, że warsztaty są także okazją do budowania relacji z innymi. „Dzięki rzeźbieniu oraz prowadzeniu warsztatów spotkałem i poznałem wielu wspaniałych i ciekawych ludzi.” 

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Nie przegap tych nowości!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Stwórz własną rzeźbę z drewna”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *