Stwórz swoją mozaikę z drewna

CENA

Wielkość grupy

2 - 

5 os.

Czas trwania

6 godzin: od 9:00 do 16:00

O warsztatach

Warsztaty tworzenia drewnianych mozaik to idealna okazja by zacząć swoją przygodę z drewnem i stworzyć coś samodzielnie.

Podczas warsztatów zdobędziesz wiedzę dotyczącą technik malowania i zabezpieczania drewna. Nauczysz się kleić drewniane elementy do podłoża, szlifować deski i wykańczać swoje drewniane dzieła.

Zapoznasz się ze sprzętem potrzebnym do obróbki i dowiesz się więcej o rodzajach drewna i ich właściwościach. Przede wszystkim jednak oprószysz dłonie drewnianym pyłem, zatopisz się w leśnym zapachu i odpoczniesz przy pracy manualnej.

Zabierzesz też do domu własnoręcznie wykonaną MOZAIKĘ Z DREWNA, która ozdobi Twoje wnętrze i będzie Ci przypominać o pokładach kreatywności, które masz w sobie.

Dla kogo?

Warsztaty przeznaczone są dla każdego. Nie musisz mieć doświadczenia w pracy z drewnem, by wziąć w nich udział. Nie musisz też mieć "talentu plastycznego" - wystarczy miłość do drewna i chęć tworzenia.

Co dadzą Ci warsztaty?

Podczas warsztatów przede wszystkim odpoczniesz. Spędzisz kilka godzin w towarzystwie drewna i pozytywnych ludzi. Oderwiesz się od codziennych obowiązków i rutyny zadań. Pobrudzisz dłonie farbą (no, chyba że ubierzesz rękawiczki), poczujesz uzależniający zapach świeżo szlifowanego drewna i pozwolisz dojść do głosu wewnętrznemu dziecku.

Dodatkowo dowiesz się:
- jakie narzędzia potrzebne są do pracy z drewnem,
- jak przygotować drewno do dalszej obróbki,
- jakie są rodzaje drewna i czym się charakteryzują,
- jak dobrać drewno do projektu,
- jakie są sposoby malowania i zabezpieczania drewna,
- jak zacząć swoją przygodę z drewnem.

Program

- 9:00 rozpoczęcie warsztatów
- 9:00-09:30 zapoznanie, omówienie projektów i zasady BHP
- 9:30-10:00 szlifowanie desek
- 11:00-12:00 malowanie
- 12:00-12:30 klejenie
- 12:30-13:30 przerwa
- 13:30-14:00 docinanie i szlifowanie brzegów
- 14:00-15:00 docinanie i malowanie ramy
- 15:00 - 16:00 wykańczanie i lakierowanie
- 16:00 zakończenie warsztatów

Z warsztatów wyjdziesz ze stworzoną własnoręcznie drewnianą mozaiką o wymiarach 22x32 cm. Samodzielnie stworzysz projekt i dostosujesz kolorystykę pod swoje preferencje.

Godzina zakończenia warsztatów może się nieznacznie zmieniać w zależności od ilości uczestników i tempa pracy.

Zapewniamy

Podczas warsztatów skorzystasz ze wsparcia i doświadczenia prowadzącej, która pomoże Ci zrealizować Twój pomysł.

Dodatkowo do dyspozycji dostaniesz:
- farby w różnych kolorach i odcieniach,
- bejce,
- pędzle, szpachelki i gąbki,
- papiery ścierne,
- lakiery i woski,
- materiały do decoupage,
- dostęp do szlifierek, dłut, strugów i innych potrzebnych narzędzi,
- deski i dodatkowe materiały potrzebne do stworzenia mozaiki,
- kleje,
- słuchawki, rękawiczki, maski przeciwpyłowe,
- wegańskie przekąski, herbatę i wodę.

Wymagamy

Wzięcie udziału w warsztatach nie wymaga specjalnych przygotowań - weź ze sobą ubrania, które mogą się pobrudzić oraz pomyśl, w jakiej kolorystyce chcesz stworzyć swoją mozaikę. To wszystko!

Daty

Miejsce

Figaj - Pracownia Drewna: ul. Metalowców 9/210, Wrocław

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

“Rzuciłam wszystko i wyjechałam w Bieszczady” – tak zaczyna się wiele rewolucyjnych historii, i ta, związana z powstaniem Pracowni Drewna Figaj, ma z nią coś wspólnego. Basia, pomysłodawczyni projektu, postawiła po latach pracy w korporacji zająć się tym, co naprawdę kocha. Porzuciła wygodną posadę i poszła za głosem serca – otworzyła niewielką pracownię stolarską, w której tworzy drewniane mozaiki przy użyciu różnych technik. 

Przygodę z drewnem rozpoczęła budując stół do salonu i meble na taras. Później na długi czas zapomniała o drewnianej pasji, aż do dnia, gdy w jej domu pojawił się pies. Próbując zbudować jego legowisko, ułożyła pierwszą mozaikę z drewna i przepadła. Tworzenie drewnianych obrazów stało się przestrzenią do łączenia praktycznego działania z artystycznym spełnieniem. Największą inspiracją Basi jest codzienność – otaczające ją przedmioty, tekstury, ludzie, doświadczenia i emocje. Każda z tych rzeczy wpływa na jej sposób myślenia i znajduje odwzorowanie w tworzonych przez nią pracach. Z kolei sam proces jest dla niej formą medytacji i opowiadania historii za pomocą drewna. 

Pracownia Figaj, której nazwa pochodzi od nazwiska Basi, działa od listopada 2020 roku, a jej pierwszą siedzibą był klimatyczny budynek wrocławskiego Dworca Nadodrze. Obecnie, pod nowym adresem, można wziąć udział w prowadzonych przez nią warsztatach i w ten sposób odkryć drzemiące w każdym z nas pokłady kreatywności. Basia pomaga wydobyć uczestnikom dziecięcą pasję i radość tworzenia. To skuteczny sposób, żeby przypomnieć sobie, że ograniczenia to coś, co zazwyczaj sami sobie narzucamy. Nieskrępowane doświadczanie nowych rzeczy pozwala zmienić perspektywę i myślenie o sobie samym. 

Warsztaty w pracowni Figaj to bezpieczna przestrzeń do pobrudzenia sobie rąk farbą i oprószenia spodni świerkowym pyłem. Basia jako prowadząca jest czujną obserwatorką i towarzyszy uczestnikom w całym procesie – wielokrotnie wspólnie docierają do punktu zachwytu nad kreatywnością i zaskoczenia możliwościami  pracy rąk. Sama określa to magicznym momentem, w którym do głosu dochodzi głęboko uśpiony instynkt i doświadczenie piękna pracy z drewnem. 

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Stwórz swoją mozaikę z drewna”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.