fbpx

Stwórz mozaikową paterę: weekend

CENA
Wielkość grupy
1-3 osoby
Czas trwania
6 godzin: od 10:00 do 16:00

O warsztacie

Kreatywe patery/obrazy to sześciogodzinny warsztat, na którym stworzysz mozaikę – paterę o średnicy 30 cm lub obrazek o wymiarach 25x25 cm. Na warsztacie od podstaw nauczysz się tworzyć mozaikę – poznasz różne techniki, narzędzia i materiały, a ze sobą zabierzesz mozaikową paterę lub obrazek. Dowiesz się jak bezpiecznie ciąć mozaikę, będziesz korzystać z kilkudziesięciu kolorów różnych typów mozaiki szklanej i ceramicznej zarówno wymagających cięcia, jak i już gotowych do klejenia. Dopasowywanie kształtów i kolorów mozaiki to trochę jak układanie puzzli - tylko od nas zależy z ilu elementów taką mozaikę chcemy ułożyć, ze 100, 200, a może 1000?:)

Dla kogo?

Wszystkich – zarówno osób, które nie wierzą w swoje zdolności artystyczne, jak i doświadczonych rękodzielników i tych co od zawsze pięknie rysują, kobiet i mężczyzn, w każdym wieku, wszystkich, którzy mają chęć do eksperytentów i tworzenia.

Co da Ci warsztat?

Znajomość technik, umiejętność używania narzędzi potrzebnych do zrobienia mozaiki i inspirację do poznania tej niezwykle różnorodnej dziedziny sztuki. Warsztat to niezwykle przyjemne i relaksujące spędzanie czasu, a ze sobą zabierzesz swoją niepowtarzalną paterę bądź obrazek.

Program


- wprowadzenie do mozaiki i króciutka prezentacja „inspiracyjna”;
- mozaikowe BHP;
- projektowanie;
- praca nad mozaiką (patery o średnicy 30 cm lub obrazki 25x25 cm).

Zapewniamy

Wszystkie potrzebne narzędzia i materialy. Mozaikę będzie można ułożyć z prawie kilkudziesięciu różnych kolorów. Mamy dla Was mozaiki szklane, szkło Tiffany i szkiełka z Murano. Do domu każdy dostanie fugę do samodzielnego wykończenia mozaiki.

Wymagamy

W warsztatach mogą brać udział jedynie osoby dorosłe lub dzieci powyżej 12 roku życia pod opieką osoby dorosłej.

Daty

Miejsce

Pracownia "Mozaikon": Al. Niepodległości 165, I klatka, domofon 100, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

Pracownia

Pracownia Mozaikowanie to miejsce, gdzie pasjonaci związani z mozaiką i witrażem organizują warsztaty dla dorosłych i nie tylko. Tworzenie mozaikowych pater często bywa pierwszym krokiem w sztuce układania obrazków z kolorowych kawałków szkła, ceramiki, czy kamyczków. Zwykle ten pierwszy krok to początek pięknej drogi. Uczestnicy wracają do Pracowni, aby tworzyć mozaikowe rzeźby 3D, witraże albo inkrustowane mozaiką meble. Pracownia jest też siedzibą Mozaikonu – sklepu internetowego z materiałami do tworzenia mozaiki.


Ewa Zdanowska-Góra jak wielu z nas pracuje w biurze dużej firmy, a po godzinach zamienia się w prawdziwą Pasjonatkę mozaiki. Miłość do tej mało spotykanej sztuki narodziła się, gdy Ewa nie była w stanie regularnie chodzić na zajęcia z ceramiki, którą kochała od lat. Zaczęła od zajęć z mozaiki u wspaniałej polskiej artystki Pauliny Okurowskiej, a przez kolejne lata uczyła się u wybitnych twórców w Polsce i w Europie.


Ewa przekonuje, że ,,mozaiki w kościołach i komunistyczne murale na zakładach pracy to nie wszystko”. Mozaiką można dekorować małe przedmioty, ozdobić łazienkę albo wielkie elewacje budynków. Misją Ewy jest popularyzacja tej sztuki i przekonanie uczestników, że ,,stworzenie pięknej pracy artystycznej, nie zależy od tego, czy pani w szkole na plastyce dawała ci piątki, czy nie. Wrażliwość artystyczną kształtujemy całe życie”. Według nas świetnie to robić na przykład na warsztatach u Ewy.

Opinie o warsztacie

  1. Agata Wiśnioch

    Świetna atmosfera, Ewa i jej mama Danuta są bardzo miłe i sympatyczne. Ewa posiada bardzo dużą wiedze w swojej dziedzinie a co najważniejsze: pasję! Zdecydowania złapałam bakcyla:)

  2. Olga Wiśniewska

    Polecam gorąco. Byłam dwa razy!
    Świetny sposób na spędzenie kilku godzin w przemiłej atmosferze i towarzystwie osób, które podzielą się swoją pasją w interesujący sposób.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *