fbpx

Stwórz mały mikroświat

CENA
Wielkość grupy
2-15 osób
Czas trwania
2 godziny: od 10:00 do 12:00

O warsztacie

Podczas naszego spotkania dowiecie się, jak własnoręcznie wykonać mikroświat zamknięty w szklanym naczyniu. Porozmawiamy jak odpowiednio wykonać ogród, aby cieszył nasze oczy przez długie lata. Nauczymy się odpowiednio dobierać rośliny, podłoże oraz inne elementy, które pozwolą nam stworzyć ekosystem danej strefy klimatycznej. Opowiemy o procesach zachodzących w szklanych naczyniach, dowiemy się jak rośliny oddychają oraz w jaki sposób pielęgnować naszą biosferę.

Podczas naszych warsztatów poznamy cały proces tworzenia lasu. Skorzystamy z odpowiednio przygotowanych materiałów, naczyń, narzędzi, roślin. Wykonamy odpowiednio podłoże, omówimy każdy etap pracy czego efektem będzie własnoręcznie stworzona biosfera pod okiem eksperta.

Dla kogo?

Warsztaty kierowane są do wszystkich, którzy chcą poznać tajniki tworzenia ekosystemów zamkniętych w naczyniach. To doskonała alternatywa dla osób, które chcą nauczyć się opieki nad roślinami.

Co da Ci warsztat?

Każdy z uczestników warsztatów zabiera ze sobą własnoręcznie wykonany ogród w naczyniu. Wiedza zdobyta na warsztatach pozwala na samodzielne wykonanie ogrodu w domowym zaciszu. Dodatkowo każdy z uczestników, dostaje instrukcję jak opiekować się lasem.

Program

Nasze warsztaty składają się z dwóch części, teoretycznej oraz praktycznej.

W części teoretycznej dowiemy się o różnych ciekawych i mało znanych technikach uprawy roślin w szklanych naczyniach. Poznamy tajniki uprawy oraz prześledzimy etapy powstawania ekosystemów zamkniętych w szkle. Porozmawiamy o roślinach tropikalnych, ale również o tych rodzimych.

W części praktycznej skorzystamy z przygotowanych materiałów i stworzymy ekosystemy zamknięte w szkle. Każdy z etapów dokładnie omówimy, aby finalnie wyczarować swój własny ogród zamknięty w szkle.

Zapewniamy

Opiekę specjalisty Magdaleny oraz wszystkie niezbędne materiały, w tym naczynie 25 cm wysokości z korkiem, kilka gatunków roślin tropikalnych do wyboru, odpowiednie podłoże, detale dekoracyjne, rękawiczki ochronne oraz wszystkie inne elementy niezbędne do stworzenia własnego ogrodu w szkle.

Wymagamy

Dobrego humoru:)

Daty

Miejsce

Żolihouse: ul. Ludwika Rydygiera 9B, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

Pracownia Magdaleny Zawadzkiej mieści się w jej domu. Została założona w 2016 roku. Pierwszy człon nazwy tłumaczy się sam – to angielska wersja imienia autorki. Natomiast Orchid, czyli storczyk, to jedna z jej ulubionych roślin. Pomysł na pracownię zrodził się po wielu latach pracy z roślinami – w chwili, gdy Magda zaczęła interesować terrastyką. Dziś Madeleine Orchid słynie z niepowtarzalnych mikro-ogrodów zamkniętych w szkle. Jej niesamowite aranżacje są nie tylko przepiękne, ale uczą zachwytu nad złożonością i mądrością natury.


Jeśli ktoś w wieku 6 lat odkrywa w sobie miłość do roślin i przyrody i trwa w niej do dziś, to musi to być prawdziwa pasja. To właśnie przydarzyło się Magdzie Zawadzkiej. Od wczesnego dzieciństwa wiedziała, co chce robić. I wciąż to robi. Gdy miała 7 lat dostała swoją pierwszą wymarzoną encyklopedię ogrodniczą. Potem skończyła Ogrodnictwo na SGGW w Warszawie, a teraz pracuje w Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk w Powsinie.


Całe jej życie – i zawodowe, i prywatne – kręci się wokół roślin. Magda w swoich działaniach kieruje się sercem i łacińską maksymą ,,audaces fortuna iuvat” (szczęście sprzyja odważnym). Jej największą inspiracją jest natura, podróże i ludzie.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Stwórz mały mikroświat”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *