Stwórz makramę w DOMU

CENA
Wielkość grupy
5-12 osób
Czas trwania
Live od 16:00 do 18:00

O warsztacie

Na warsztacie, pod moim okiem, każdy uczestnik stworzy własną, wyjątkową dekorację z makramy w stylu boho, a także zgłębi podstawowe sploty, które pozwolą odkryć nieograniczony kreatywny potencjał jaki daje znajomość techniki makramy. Wyjątkowa formuła warsztatów online, pozwala na wzięcie udziału z zacisza własnego domu. A my zadbamy o zapewnienie wszystkich niezbędnych materiałów.

Dla kogo?

Chcesz poznać technikę makramy, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? A może chcesz kreatywnie spędzić czas, tworząc coś własnoręcznie? Ten warsztat jest dla Ciebie :)

Co da Ci warsztat?

Nauczymy się tworzyć od podstaw własne makramowe dekoracje. Dowiemy się jakich sznurków używać, na co zwrócić uwagę i jak planować przyszłe prace. Poznamy też podstawowe sploty i supły, które pozwolą na dalsze samodzielne zgłębianie techniki makramy. A każdy uczestnik samodzielnie wykona gotową do powieszenia na ścianie makramową dekorację.

Program

Warsztaty zaczniemy od krótkiego wstępu, opowiem kilka słów o technice, jej historii oraz zastosowaniu. Następnie zapoznamy się z materiałami, dowiemy się jakich sznurków najlepiej używać i dlaczego. Rozgrzejemy dłonie poznając i próbując wykonać podstawowe sploty makramy. Następnie przejdziemy do wyplatania własnych makramowych dekoracji.

Zapewniamy

Pakiet materiałów wysyłamy 4/5 dni przed warsztatem do dowolnego paczkomatu w Polsce.

Każdy uczestnik warsztatu otrzyma paczkę ze wszystkimi niezbędnymi materiałami do warsztatu:
- drewniane drążki,
- haczyki do przymocowania drążka,
- bawełniany sznurek do makramy
- wyjątkową książeczkę zawierającą podstawowe sploty makramy.

Wymagamy

Przed warsztatem przygotuj:
Makramy najwygodniej plecie się w pionie. Jeśli jesteś w stanie przygotuj na warsztat miejsce, w którym będziesz mógł zahaczyć drążek poziomo (haczyki będą się znajdowały w materiałach do warsztatu), może to być półka, regał, szafka, albo stojący wieszak na ubrania. Przygotuj także nożyczki do cięcia sznurków.

Wymagania sprzętowe:
- telefon, tablet lub laptop z dostępem do Internetu,
- warsztat będzie prowadzony za pomocą aplikacji Zoom, która nie wymaga wcześniejszej rejestracji,
- warsztat będzie prowadzony interaktywnie, tak aby był jak najbardziej zbliżony do prawdziwego spotkania. Dlatego gorąco zachęcamy do przetestowania działania kamery i mikrofonu w swoim sprzęcie, aby móc w pełni wziąć udział w warsztacie.

Daty

Miejsce

Warsztaty będą prowadzone live poprzez aplikację Zoom.

Link do spotkania zostanie przesłany w dniu warsztatu.

Jeśli nie będziesz mógł/a wziąć udziału w wydarzeniu w podanych godzinach, udostępnimy nagranie warsztatu, które będzie można odtworzyć w dowolnym momencie.

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

  Napisz do nas

Pracownia

Projekt Makramy zaczął się niewinnie. Najpierw było tworzenie makramowych kwietników do sklepów – pasjonujące zajęcie, ale jedno z wielu. Z czasem do kwietników doszły kolejne wyplatanki, aż w końcu makrama stała się dla Wiktorii działalnością „na poważnie”. I tak toczy się już od ponad czterech lat. Pracownia mieści się na mokotowskim stryszku, gdzie Wiktoria mieszka, pracuje i dzieli się swoją pasją z innymi.


Wiktoria Muszkieta to artystyczna dusza, która działa, tworzy i wypełnia swoje życie (i innych!) pasjami. Z wykształcenia to designerka. Na co dzień dba o graficzny wizerunek marek, z którymi współpracuje. Jest też częścią teamu Projekt Rośliny, w którym wspiera makramowo zielone realizacje. Jako artystka wyraża się najpełniej w swoim własnym Projekcie Makramy. Tu tworzy kilimy na zamówienie, wchodzi w kolaboracje z innymi markami i – na nasze szczęście – prowadzi makramowe warsztaty. 


W swojej pracy nieustannie poszukuje nowych niestandardowych rozwiązań, supłów, sznurków, splotów, technik i możliwości. Natomiast warsztaty to dla niej przede wszystkim kontakt z ludźmi. Mówi o zajęciach m.in. tak: ,,Prowadzenie warsztatów jest dla mnie doświadczeniem dosłownie terapeutycznym. Uwielbiam przepływ energii między ludźmi i obserwowanie ich postępu, osiąganych celów.” Tę energię czują także uczestnicy. Warsztaty z są idealne dla osób, które nie wierzą we własne umiejętności i które myślą, że nie mają zmysłu artystycznego, albo nie mają cierpliwości. Makrama pomaga wszystkim się odstresować, bo – inaczej niż w życiu – decyzje w czasie wyplatania są w pełni odwracalne.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Stwórz makramę w DOMU”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *