Stwórz lustro w mozaikowej ramie

CENA

Wielkość grupy

1 - 

1 os.

Czas trwania

8 godzin: od 09:00 do 17:00

O warsztatach

Lustro to jeden z nieodłącznych towarzyszy naszego życia. Przeglądamy się w nim częściej, niż mogłoby się wydawać - przed wyjściem z domu, w pracy, na treningu czy przy wieczornym szczotkowaniu zębów. Przeglądamy się w witrynach mijanych na ulicy sklepów i szybach zaparkowanych samochodów. Używamy ich do optycznego powiększania przestrzeni, poprawiania makijażu w samochodzie (żartuję, wszyscy wiemy, że takie rzeczy to tylko na filmach) czy ćwiczenia przemówień dziękczynnych na wypadek, gdybyśmy jednak kiedyś dostali tego Nobla. W każdym razie lustra towarzyszą nam dosłownie wszędzie.

Czy nie byłoby więc cudownie z każdym spojrzeniem w lustro widzieć coś więcej niż swoje oblicze? Patrzeć i uśmiechać się pod nosem na myśl o tym, że właśnie przeglądamy się w lustrze, które jest od początku do końca nasze? Z ramą, którą sami stworzyliśmy z własnoręcznie ciętych, szlifowanych i malowanych desek. W lustrze skrojonym na naszą miarę - z ulubionych kolorów, wzorów i wspomnień. Czyż nie byłoby wspaniale?

Dla kogo?

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które chcą kreatywnie spędzić czas, przy okazji świetnie się bawiąc. Podczas zajęć własnoręcznie wykonasz ramę do lustra o wielkości 55x40 cm. Nie musisz mieć doświadczenia w pracy z drewnem, by zapisać się na warsztaty. Nie potrzebujesz też "talentu plastycznego" - wystarczy miłość do drewna i chęć tworzenia.

Co dadzą Ci warsztaty?

Podczas warsztatów przede wszystkim odpoczniesz. Spędzisz kilka godzin w towarzystwie drewna i przy pracy kreatywnej. Oderwiesz się od codziennych obowiązków i rutyny zadań. Pobrudzisz dłonie farbą (no, chyba że ubierzesz rękawiczki), poczujesz uzależniający zapach świeżo szlifowanego drewna i pozwolisz dojść do głosu wewnętrznemu dziecku.

Zdobędziesz wiedzę dotyczącą malowania i zabezpieczania drewna. Nauczysz się kleić drewniane elementy do podłoża i poprawnie szlifować drewno. Aby finalnie stworzyć własne lustro.

Zapoznasz się ze sprzętem potrzebnym do obróbki i dowiesz więcej o rodzajach drewna i ich właściwościach. Przede wszystkim jednak puścisz wodze fantazji, oprószysz dłonie drzewnym pyłem, zatopisz się w leśnym zapachu i fajnie spędzisz czas.

Program

Plan warsztatów ustalany jest indywidualnie w oparciu o projekt.

Pewne jest to, że stworzysz swoje własne lustro od zeszlifowania pierwszej deski po ostatnie pociągnięcie pędzlem nasączonym lakierem. Zabierzesz dzieło do domu i będziesz cieszyć się ze swojej pracy każdego dnia. Stworzysz piękne wspomnienia i nauczysz się czegoś nowego.

Dodatkowo dowiesz się:
- jakie narzędzia potrzebne są do pracy z drewnem,
- jak przygotować drewno do dalszej obróbki,
- jak bezpiecznie posługiwać się narzędziami stolarskimi,
- jakie są rodzaje drewna i czym się charakteryzują,
- jak dobrać drewno do projektu,
- jakie są sposoby malowania i zabezpieczania drewna,
- jak zacząć swoją przygodę z drewnem.

Czas trwania warsztatów uzależniony jest od złożoności projektu - spotkanie może trwać krócej bądź dłużej niż 8 godzin.

Zapewniamy

Wsparcie i doświadczenie prowadzącej, która pomoże Ci zrealizować projekt.

Dodatkowo do dyspozycji dostaniesz:
- farby w różnych kolorach i odcieniach,
- bejce,
- pędzle, szpachelki i gąbki,
- papiery ścierne,
- lakiery i woski,
- materiały do decoupage,
- dostęp do szlifierek, dłut, strugów i innych potrzebnych narzędzi,
- deski i dodatkowe materiały potrzebne do realizacji projektu,
- kleje,
- słuchawki, rękawiczki, maski przeciwpyłowe,
- herbatę i wodę.

Wymagamy

Wzięcie udziału w warsztatach nie wymaga specjalnych przygotowań - weź ze sobą ubrania, które mogą się pobrudzić i pomyśl, jakich kolorów chcesz użyć. To wszystko!

Daty

Miejsce

Figaj - Pracownia Drewna: ul. Metalowców 9/210, Wrocław

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 662 067 331) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  “Rzuciłam wszystko i wyjechałam w Bieszczady” – tak zaczyna się wiele rewolucyjnych historii, i ta, związana z powstaniem Pracowni Drewna Figaj, ma z nią coś wspólnego. Basia, pomysłodawczyni projektu, postawiła po latach pracy w korporacji zająć się tym, co naprawdę kocha. Porzuciła wygodną posadę i poszła za głosem serca – otworzyła niewielką pracownię stolarską, w której tworzy drewniane mozaiki przy użyciu różnych technik. 

  Przygodę z drewnem rozpoczęła budując stół do salonu i meble na taras. Później na długi czas zapomniała o drewnianej pasji, aż do dnia, gdy w jej domu pojawił się pies. Próbując zbudować jego legowisko, ułożyła pierwszą mozaikę z drewna i przepadła. Tworzenie drewnianych obrazów stało się przestrzenią do łączenia praktycznego działania z artystycznym spełnieniem. Największą inspiracją Basi jest codzienność – otaczające ją przedmioty, tekstury, ludzie, doświadczenia i emocje. Każda z tych rzeczy wpływa na jej sposób myślenia i znajduje odwzorowanie w tworzonych przez nią pracach. Z kolei sam proces jest dla niej formą medytacji i opowiadania historii za pomocą drewna. 

  Pracownia Figaj, której nazwa pochodzi od nazwiska Basi, działa od listopada 2020 roku, a jej pierwszą siedzibą był klimatyczny budynek wrocławskiego Dworca Nadodrze. Obecnie, pod nowym adresem, można wziąć udział w prowadzonych przez nią warsztatach i w ten sposób odkryć drzemiące w każdym z nas pokłady kreatywności. Basia pomaga wydobyć uczestnikom dziecięcą pasję i radość tworzenia. To skuteczny sposób, żeby przypomnieć sobie, że ograniczenia to coś, co zazwyczaj sami sobie narzucamy. Nieskrępowane doświadczanie nowych rzeczy pozwala zmienić perspektywę i myślenie o sobie samym. 

  Warsztaty w pracowni Figaj to bezpieczna przestrzeń do pobrudzenia sobie rąk farbą i oprószenia spodni świerkowym pyłem. Basia jako prowadząca jest czujną obserwatorką i towarzyszy uczestnikom w całym procesie – wielokrotnie wspólnie docierają do punktu zachwytu nad kreatywnością i zaskoczenia możliwościami  pracy rąk. Sama określa to magicznym momentem, w którym do głosu dochodzi głęboko uśpiony instynkt i doświadczenie piękna pracy z drewnem. 

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Opinie o warsztatach

  1. Justyna

   Ciekawe warsztaty w miłej atmosferze 🙂

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *