fbpx

Stwórz linoryt: twoje małe dzieło sztuki

CENA
Wielkość grupy
1-2 osoby
Czas trwania
2 spotkania: od 11:00 do 14:00. Dwie kolejne soboty lub niedziele.

O warsztacie

Warsztaty "Stwórz linoryt: twoje małe dzieło sztuki" to zajęcia artystyczne, których celem jest stworzenie grafiki w technice linorytu. Uczestnicy tworzą rysunek na linoleum, ryją dłutami i na koniec odbijają grafikę na prasie. Tworzą grafikę w nakładzie około 6 sztuk. Wszystko pod czujnym okiem Anity, która pomoże i wytłumaczy każdy etap pracy.

Dla kogo?

Warsztaty są dla amatorów, osób dorosłych, gdyż praca z dłutami wymaga nieco siły fizycznej, którzy mają marzenie stworzenia oryginalnego dzieła sztuki. Możecie przynieść ze sobą swój pomysł, może to być zdjęcie, rysunek, coś co pomoże w zrobieniu własnej kartki a jeśli go nie macie wymyślimy coś na miejscu.

Co da Ci warsztat?

Zabierzecie ze sobą swoje pocztówki lub kartki okolicznościowe i wiedzę o tym, jak je się robi.

Program

Na początku robimy rysunek pisakami, następnie poćwiczymy techniki rycia dłutami w linoleum, poznamy jakie możliwości daje ta technika i w końcu zrobimy grafikę, naszą kartkę. Na ostatnich warsztatach odbijamy grafikę, za pomocą farby drukarskiej, wałka i prasy drukarskiej, każdy będzie odbijać sam swoją pracę.

Zapewniamy

Uczestnicy otrzymują linoleum, dłuta, farby i papier do technik graficznych. Dobrą atmosferę, mała grupa sprzyja dobrym kontaktom, rozmowie i śmiechowi. Dobrą herbatę gdyż Anita ją bardzo lubi.

Wymagamy

Warsztaty są przeznaczone dla dorosłych i starszych dzieci (12+).

Daty

Miejsce

Pracownia "ArtLinoryt": ul. Bema 87/21, Warszawa

Warunki anulacji

Nie przewidujemy zwrotów, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, masz możliwość zmiany jego terminu, o ile są dostępne miejsca na inny termin tego warsztatu. Jeśli nie uzbiera się minimalna ilość osób, na 7 dni przed terminem warsztatu, warsztat zostanie odwołany, a Feblik zwróci Ci pełną opłatę.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas, zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc.

Pracownia

Dla Anity Graboś linoryt to przede wszystkim Sztuka przez duże ,,S”. Stąd wzięła się nazwa jej pracowni. Warsztaty w ARTLinortyt to dla Anity sposób, by dzielić się pasją. Wiele osób interesuje się sztuką, ale nigdy wcześniej nie miało szansy wykonać pracy, która wymaga cierpliwości, jest trochę brudna, ale daje spektakularne efekty. W ARTLinoryt to możliwe. Od rysunku, przez rycie dłutami w linoleum do odbijania – wszystko w miłym towarzystwie i świetnej atmosferze.


Anita Graboś ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki. Ale to wcale nie był początek jej przygody z linorytem. Tę technikę poznała dużo wcześniej – w młodzieżowym domu kultury. Dziś tworzy linoryty, rysunki i ilustracje książkowe. Jest autorką wystaw, grafik do książek oraz kolorowanek dla dorosłych.


Co najważniejsze – chce dzielić się swoją pasją z innymi. Mówi ,,Każdy ma w sobie artystę, a ci, którzy chcą go odkryć, powinni spotkać się ze mną ;)”. To dobry pomysł, bo pod doświadczonym okiem Anity można stworzyć własne dzieło sztuki. Pomoc jest nieodzowna, bo linoryt na początku wydaje się wymagający, siłowy. Ale to nie brak tężyzny fizycznej hamuje adeptów tej techniki. Dla większości to rysunek stanowi największe wyzwanie. Niepotrzebnie. Anita pomaga na każdym etapie tworzenia. A efekty pracy zwykle przerastają oczekiwania uczestników warsztatów.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Stwórz linoryt: twoje małe dzieło sztuki”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz też