Dodaj opinię
Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.
Strona główna / Warsztaty / Stolarskie / Stolarstwo krok 2: deska kuchenna
CENA
Wielkość grupy
5 -
6 os.
Czas trwania
2 godziny:
w tygodniu: od 18:00 do 20:00
w weekend: od 16:00 do 18:00
Warsztat "Stolarstwo krok 2: deska kuchenna" to 2-godzinne spotkanie pogłębiające podstawową wiedzę posiadaną już przez uczestników. Odświeżymy wiedzę o zasadach BHP w obróbce drewna i o podstawowych sposobach obróbki drewna. Głównym celem zajęć będzie jednak wyjście poza podstawy wiedzy o stolarstwie i praca z drewnem bardziej wymagającym, aby wykonać kuchenne deski według własnego projektu.
Jest to niepowtarzalna okazja do obcowania z drewnem, gdzie poczujesz zapach wiór i żywicy. Oderwiesz się także na dłuższą chwilę od cyfrowego świata. Własnoręcznie wykonasz coś namacalnego - kuchenną deskę do serwowania lub krojenia!
A wszystko to w bardzo przyjaznej atmosferze, gdzie nie musisz nikomu nic udowadniać, tylko zdobywać wiedzę i dobrze się przy tym bawić.
Dla zmęczonych wirtualną pracą, którzy chcą wykonać coś własnoręcznie.
Dla tych, którzy posiadają już podstawową wiedzę o obróbce drewna; którzy próbują już swoich sił w pracy z drewnem i chcą wejść na kolejny poziom zaawansowania.
Na warsztatach zdobędziesz wiedzę i umiejętności wykraczające poza podstawowy poziom zaawansowania w pracy z drewnem. Z warsztatów zabierzesz też własnoręcznie wykonaną kuchenną deskę.
Będzie to też czas wyciszenia, odcięcia się pędu codziennego życia. Skupisz się na dotyku drewna, na jego zapachu, nie będziesz zerkał w telefon, bo skoncentrujesz się na cięciu i szlifowaniu swego dzieła. Będzie to też okazja, aby złapać wiatr w żagle i samodzielnie zacząć działać - robiąc własne projekty.
Warsztaty dzielą się na 2 części: teoretyczną i praktyczną.
W części teoretycznej:
pokrótce omawiamy proces obróbki drewna: od projektu, przez dobór materiału, cięcie, szlifowanie, zabezpieczanie, aż do sposobów łączenia drewna. Aby było bezpiecznie, przypominamy sobie także zasady BHP pracy z drewnem.
W części praktycznej:
będziemy ciąć, szlifować, wiercić otwory, wykańczać deskę frezarką, tak, aby każdy zabrał ze sobą w pełni skończone dzieło. Wykorzystasz zdobyte umiejętności, aby wykonać perełkę do swojego mieszkania.
... że nie będziesz się nudzić! Kocham to, co robię i chciałabym wszystkim pokazać, jakie uspokajające, satysfakcjonujące i dające poczucie wolności jest działanie z drewnem. Wszystkie informacje przekazuję w przystępnej formie, jestem z uczestnikami przez cały czas. Pomagam, doradzam i jestem na każde Twoje pytanie. Bez nerwów, spiny i dążenia do perfekcji! Ideą tych zajęć jest pogłębienie podstawowej wiedzy o pracy z drewnem, zapewniam zatem, że poznasz nowe metody i narzędzia pracy w drewnie, aby jeszcze lepiej realizować swoje projekty.
Na pewno docenisz też fakt, że grupy, w których prowadzę warsztaty, są kameralne. Dużo łatwiej jest przyswoić wiedzę w takich okolicznościach.
Zapewniam materiały, narzędzia i środki ochrony, aby nasza praca była bezpieczna. A! Serwuję też pyszną kawę:). Kawa, po ciężkiej pracy w drewnie smakuje inaczej – przekonaj się!
Proszę, aby na warsztat przychodziły osoby zdrowe, bez urazów, które mogą fizycznie popracować. Zadbajcie też o gumki do włosów i odpowiedni strój: wygodny i taki, który może się przybrudzić.
Pracownia "Dama z wiertarką": teren Instytutu Chemii im. Łukasiewicza - ul. Ludwika Rydygiera 8, bud. 24 (najwyższy, budynek), lok. 305, 3 piętro, wejście B lub C - od tyłu budynku, Warszawa
Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.
Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!
Dama z Wiertarką to nowy projekt Agnieszki Bykowskiej-Giler. Nazwę zainspirowało jedno z najbardziej słynnych dzieł świata – Dama z Łasiczką. Sympatyczne zwierzę futerkowe zamieniono na użyteczny sprzęt. Co nie znaczy, że to koniec ze sztuką. O nie. W pracowni Damy z Wiertarką powstają przepiękne, a jednocześnie funkcjonalne rzeczy. To połączenie świata kobiet ze światem majsterkowania. Wcześniej Agnieszkę poznaliśmy dzięki założonej przez nią fundacji „Stwórz to”, która prowadziła pracownię Dryg i Myk.
Agnieszka Bykowska-Giler z wykształcenia jest adwokatem. Uwielbia prace ręczne, majsterkowanie i drewno. Ale nie zawsze tak było. Przez długie lata pracowała głównie przed komputerem. Urodzenie dzieci stało się katalizatorem w życiu zawodowym. Pomysł na pracę z drewnem wyłaniał się powoli. Jedno było pewne: przyszedł czas na pracę z ludźmi. Najpierw Agnieszka zainteresowała się edukacją dzieci, co w jej rodzinie jest „dziedziczne”. Połączyła to z pasją do rękodzieła, a szczególnie pracy z drewnem. Teraz jako Dama z Wiertarką prowadzi zajęcia z podstaw stolarki dla dzieci, kobiet i rodzin. Szuka przy tym innowacyjnych rozwiązań, łamie schematy, pomaga w wyrażaniu siebie. Najważniejszy jest dla niej sam proces nauki i tworzenia, a nie jego wynik.
Agnieszkę inspirują ludzie pozytywnie nastawieni do świata i otwarci na nowe doświadczenia. Tacy, którzy chcą poznawać i uczyć się ciągle czegoś nowego. Mówi: “W moim życiu ważna jest empatia i wrażliwość na drugiego człowieka. Zależy mi na odkrywaniu potencjału młodych ludzi. Chcę dodawać dzieciom skrzydeł, aby rozwijały się w tym, co kochają robić.” I właśnie to robi na swoich warsztatach. Współpracuje z instytucjami państwowymi i prywatnymi związanymi z szeroko pojętą kulturą. To m.in. Męska Szopa przy Wolskim Centrum Kultury, Centrum Kultury Wilanów Dom Kultury w Starych Babicach czy Fundacja Przystanek Twórczość, Fundacja SPOT.
2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.
Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.