Stolarstwo krok 2: deska kuchenna

CENA

Wielkość grupy

5 - 

6 os.

Czas trwania

2 godziny:
w tygodniu: od 18:00 do 20:00
w weekend: od 16:00 do 18:00

O warsztatach

Warsztat "Stolarstwo krok 2: deska kuchenna" to 2-godzinne spotkanie pogłębiające podstawową wiedzę posiadaną już przez uczestników. Odświeżymy wiedzę o zasadach BHP w obróbce drewna i o podstawowych sposobach obróbki drewna. Głównym celem zajęć będzie jednak wyjście poza podstawy wiedzy o stolarstwie i praca z drewnem bardziej wymagającym, aby wykonać kuchenne deski według własnego projektu.

Jest to niepowtarzalna okazja do obcowania z drewnem, gdzie poczujesz zapach wiór i żywicy. Oderwiesz się także na dłuższą chwilę od cyfrowego świata. Własnoręcznie wykonasz coś namacalnego - kuchenną deskę do serwowania lub krojenia!

A wszystko to w bardzo przyjaznej atmosferze, gdzie nie musisz nikomu nic udowadniać, tylko zdobywać wiedzę i dobrze się przy tym bawić.

Dla kogo?

Dla zmęczonych wirtualną pracą, którzy chcą wykonać coś własnoręcznie.

Dla tych, którzy posiadają już podstawową wiedzę o obróbce drewna; którzy próbują już swoich sił w pracy z drewnem i chcą wejść na kolejny poziom zaawansowania.

Co dadzą Ci warsztaty?

Na warsztatach zdobędziesz wiedzę i umiejętności wykraczające poza podstawowy poziom zaawansowania w pracy z drewnem. Z warsztatów zabierzesz też własnoręcznie wykonaną kuchenną deskę.

Będzie to też czas wyciszenia, odcięcia się pędu codziennego życia. Skupisz się na dotyku drewna, na jego zapachu, nie będziesz zerkał w telefon, bo skoncentrujesz się na cięciu i szlifowaniu swego dzieła. Będzie to też okazja, aby złapać wiatr w żagle i samodzielnie zacząć działać - robiąc własne projekty.

Program

Warsztaty dzielą się na 2 części: teoretyczną i praktyczną.

W części teoretycznej:
pokrótce omawiamy proces obróbki drewna: od projektu, przez dobór materiału, cięcie, szlifowanie, zabezpieczanie, aż do sposobów łączenia drewna. Aby było bezpiecznie, przypominamy sobie także zasady BHP pracy z drewnem.

W części praktycznej:
będziemy ciąć, szlifować, wiercić otwory, wykańczać deskę frezarką, tak, aby każdy zabrał ze sobą w pełni skończone dzieło. Wykorzystasz zdobyte umiejętności, aby wykonać perełkę do swojego mieszkania.

Zapewniamy

... że nie będziesz się nudzić! Kocham to, co robię i chciałabym wszystkim pokazać, jakie uspokajające, satysfakcjonujące i dające poczucie wolności jest działanie z drewnem. Wszystkie informacje przekazuję w przystępnej formie, jestem z uczestnikami przez cały czas. Pomagam, doradzam i jestem na każde Twoje pytanie. Bez nerwów, spiny i dążenia do perfekcji! Ideą tych zajęć jest pogłębienie podstawowej wiedzy o pracy z drewnem, zapewniam zatem, że poznasz nowe metody i narzędzia pracy w drewnie, aby jeszcze lepiej realizować swoje projekty.

Na pewno docenisz też fakt, że grupy, w których prowadzę warsztaty, są kameralne. Dużo łatwiej jest przyswoić wiedzę w takich okolicznościach.

Zapewniam materiały, narzędzia i środki ochrony, aby nasza praca była bezpieczna. A! Serwuję też pyszną kawę:). Kawa, po ciężkiej pracy w drewnie smakuje inaczej – przekonaj się!

Wymagamy

Proszę, aby na warsztat przychodziły osoby zdrowe, bez urazów, które mogą fizycznie popracować. Zadbajcie też o gumki do włosów i odpowiedni strój: wygodny i taki, który może się przybrudzić.

Daty

Miejsce

Pracownia "Dama z wiertarką": teren Instytutu Chemii im. Łukasiewicza - ul. Ludwika Rydygiera 8, bud. 24 (najwyższy, budynek), lok. 305, 3 piętro, wejście B lub C - od tyłu budynku, Warszawa

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy (nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta), jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca.

Interesuje Cię inny termin warsztatu?

Zostaw nam maila, a damy Ci znać jak się tylko pojawi!

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Masz pytania?

  Zadzwoń do nas (+48 790 632 742) lub napisz, doradzimy co i jak:)

    Napisz do nas

  Pracownia

  Dama z Wiertarką to nowy projekt Agnieszki Bykowskiej-Giler. Nazwę zainspirowało jedno z najbardziej słynnych dzieł świata – Dama z Łasiczką. Sympatyczne zwierzę futerkowe zamieniono na użyteczny sprzęt. Co nie znaczy, że to koniec ze sztuką. O nie. W pracowni Damy z Wiertarką powstają przepiękne, a jednocześnie funkcjonalne rzeczy. To połączenie świata kobiet ze światem majsterkowania. Wcześniej Agnieszkę poznaliśmy dzięki założonej przez nią fundacji „Stwórz to”, która prowadziła pracownię Dryg i Myk.  


  Agnieszka Bykowska-Giler z wykształcenia jest adwokatem. Uwielbia prace ręczne, majsterkowanie i drewno. Ale nie zawsze tak było. Przez długie lata pracowała głównie przed komputerem. Urodzenie dzieci stało się katalizatorem w życiu zawodowym. Pomysł na pracę z drewnem wyłaniał się powoli. Jedno było pewne: przyszedł czas na pracę z ludźmi. Najpierw Agnieszka zainteresowała się edukacją dzieci, co w jej rodzinie jest „dziedziczne”. Połączyła to z pasją do rękodzieła, a szczególnie pracy z drewnem. Teraz jako Dama z Wiertarką prowadzi zajęcia z podstaw stolarki dla dzieci, kobiet i rodzin. Szuka przy tym innowacyjnych rozwiązań, łamie schematy, pomaga w wyrażaniu siebie. Najważniejszy jest dla niej sam proces nauki i tworzenia, a nie jego wynik.


  Agnieszkę inspirują ludzie pozytywnie nastawieni do świata i otwarci na nowe doświadczenia. Tacy, którzy chcą poznawać i uczyć się ciągle czegoś nowego. Mówi: “W moim życiu ważna jest empatia i wrażliwość na drugiego człowieka. Zależy mi na odkrywaniu potencjału młodych ludzi. Chcę dodawać dzieciom skrzydeł, aby rozwijały się w tym, co kochają robić.” I właśnie to robi na swoich warsztatach. Współpracuje z instytucjami państwowymi i prywatnymi związanymi z szeroko pojętą kulturą. To m.in. Męska Szopa przy Wolskim Centrum Kultury, Centrum Kultury Wilanów Dom Kultury w Starych Babicach czy Fundacja Przystanek Twórczość, Fundacja SPOT.

  Bądź na bieżąco!

  2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

  Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Dodaj opinię

  Każda opinia jest przez nas weryfikowana, tak, aby była pewność, że została wystawiona przez uczestnika warsztatów. Dlatego też potrzebujemy Twój adres e-mail, który nie będzie widoczny na stronie z opinią.

  Napisz pierwszą opinię o „Stolarstwo krok 2: deska kuchenna”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zobacz też

  Filtry
  Cena
  Poziom
  Rodzaj zajęć
  Miasto