Śniadanie mistrzów

CENA

Wielkość grupy

2 - 

4 os.

Czas trwania

2 spotkania: od 20:00 do 22:30. Drugie spotkanie jest po 2 tygodniach.

O warsztatach

Wyobraź sobie… budzisz się rano, za oknem cudnie. A ty dostajesz pyszne śniadanko na własnoręcznie zrobionym talerzu… Popijasz kawę z własnego kubeczka. Bosko brzmi, co? I jest w zasięgu ręki :)


Zapraszam na warsztaty na których pokażę Ci jak wytoczyć na kole lub uformować ręcznie talerz i zrobić kubek. Ty zdecydujesz o jego formie - ma być regularny czy może asymetryczny? Klasyczny czy pojechany? Jeśli zechcesz ozdobisz swój zestaw malaturą. Sam zdecyduj w co ubierzesz swoje śniadanie :)

Dla kogo?

Dla człowieka, który ceni indywidualność, piękno przedmiotów i ma odwagę je tworzyć. Który lubi celebrować życie i ceni małe wielkie przyjemności i codzienne rytuały. Zrobisz cudny komplet śniadaniowy - i nie przejmuj się, nie musisz być profi i mieć bóg wie jakiego doświadczenia. Pracujemy w komforcie kameralnej grupy,. Pomogę Ci zrealizować Twój ceramiczny pomysł.

Co dadzą Ci warsztaty?

Zresetujesz głowę. Praca z ceramiką odświeża myśli i relaksuje, Ma w sobie coś medytacyjnego i uspakajającego. Szykuj się więc na chill. Ale i na wyczyn!!! Bo przecież wyjdziesz z własną, najprawdziwszą ceramiką. Zrobioną osobistymi rękami!

Program

Pierwszy dzień - formowanie ceramiki. Spotykamy się w pracowni. Mamy 3 h - formujemy nasze naczynia. Rozstrzygniemy wszystkie kluczowe dla ostatecznego efektu kwestie - talerz okrągły z koła, a może nieregularny lub owal? :) Kubek jaki, z uchem czy bez?


Potem przechodzimy do zdobienia. Do dyspozycji macie angoby, czyli kolorowe glinki, którymi można namalować wzory.


Skończone rzeczy zostają w pracowni. Gdy dostatecznie wyschną, utrwalam je w pierwszym wypale na bisquit.


Drugi dzień warsztatów - drobny retusz, szlifowanie niedoskonałości i szkliwienie prac. Już prawie gotowe, jeszcze tylko drugi wypał w piecu :) Będą do odbioru po skoczonym wypale szkliwa.

Zapewniamy

Swoją wiedzę i wsparcie :) Zapewniam wszystkie materiały, narzędzia i szkliwa. 1000 rad na minutę ;) (z których wcale nie musisz korzystać) Zapewniam pole do eksperymentu i pełen troski wypał waszych prac.

Wymagamy

Dobrze jest przyjść z pomysłem. Ale w razie czego mamy na miejscu mnóstwo inspiracji.

Daty

Miejsce

Pracownia "Formatka": ul. Poniatowskiego 7, Izabelin C

Warunki anulacji

Nie ma możliwości odstąpienia od umowy*, jednak do 7 dni przed datą warsztatu, można zmienić jego termin na inny, o ile są dostępne miejsca

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń (+48 662 067 331) lub napisz do nas. Zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc :)

  Napisz do nas

*Nie ma możliwości 14-dniowego odstąpienia od umowy, o którym mówi ustawa o prawach konsumenta.

Pracownia

Nazwa pracowni FORMATKA to wytrych i prowokacja. Podskórna chęć, by uwolnić świat od szpetoty, nadać mu piękniejszą formę. Chciałabym uwolnić nasze stoły od kiepskich talerzy, ratować naszą kawę od byle jakich kubków. Zamieniać każdy posiłek w przyjemność, w ucztę. Celebrować codzienność. 


Cenię dobre rzemiosło. Chcę je propagować. Uwalniać twórczą indywidualność. Pomagać zrozumieć ceramikę, cud jej powstawania, jej powolność… Bo ceramika przywraca czasowi czas. Każe zwolnić, nie pozwala obejść procesów ani ich przyspieszyć. Jest absolutnie slow. 


Ale nazwa Formatka to także żart, bo nikt tu nie narzuca ram i szablonów. Wręcz przeciwnie: uczestnicy warsztatów są zachęcani, by wychodzić poza schemat, poszukiwać. W końcu praca z gliną jest furtką do uwalniania myśli. Okazją do złapania oddechu, odejścia, zrobienia czegoś innego. Pracownia jest położona w Kampinosie, w otoczeniu zieleni. Stąd wziął się jej niepowtarzalny klimat: zapatrzenie w naturę, prostota i umiar. I niezachwiane przekonanie, że mniej znaczy więcej.


Założycielka pracowni, Małgosia Fotek jest związana z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Artystów Ceramików KERAMOS. Bierze udział w biennale ceramiki i współorganizuje wystawy. Od lat prowadzi plenery i warsztaty. O czym marzy dla siebie za 10 -15 lat? To proste: by wciąż żyć ceramiką.

Bądź na bieżąco!

2 razy w miesiącu damy Ci znać o nowych warsztatach, ciekawych twórcach i inspirujących artykułach.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji przez Feblik. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Napisz pierwszą opinię o „Śniadanie mistrzów”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.